Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę moją żonę namówić do XC100. Jest na granicy rozmiarówki. Ma 172 cm wzrostu, przekrok 82, dł ręki: albo 53 cm do nadgarstka ( tak mi kazał zmierzyć kiedyś gość w sklepie rowerowym), albo 59 cm do zaciśnietej dłoni(tak każe mierzyć Competetive Calculator).
Z tego co wyczytałem , tez masz podobny wzrost.
Zastanawiałem się nad rozmiarem L, ale z tego, co Ty piszesz ontym rowerze - chyba M?
Dzięki!

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

1. O Panie nad czym tu się zastanawiać, ona nie jest na granicy rozmiarów tylko dokładnie w M. 

2. XC100 to rower jaki miałeś. Długi, agresywna geometria. 

Jeśli nie chcesz wdepnąć 2gi raz w te same grabie to kup jej coś co jest dedykowane dla kobiet, taki z jakiego będzie zadowolona. Z kobiecą geometrią, właściwą szerokoscią kierownicy czy siodełkiem. Liv to marka Gianta dla kobiet.

https://www.liv-cycling.com/pl/tempt-0

 

Screenshot_20230626_055657.jpg

Odnośnik do komentarza
1. O Panie nad czym tu się zastanawiać, ona nie jest na granicy rozmiarów tylko dokładnie w M. 
2. XC100 to rower jaki miałeś. Długi, agresywna geometria. 
Jeśli nie chcesz wdepnąć 2gi raz w te same grabie to kup jej coś co jest dedykowane dla kobiet, taki z jakiego będzie zadowolona. Z kobiecą geometrią, właściwą szerokoscią kierownicy czy siodełkiem. Liv to marka Gianta dla kobiet.
https://www.liv-cycling.com/pl/tempt-0
 
Screenshot_20230626_055657.thumb.jpg.25d3a06aed724bedebfd91915289b067.jpg

Ja oddałem Cube Race ze względu na karbon. Owszem, narzekałem, że jest sportowy, ale pierwszy raz mialem taki rower i już w głowie to przetrawiłem, żeby próbować się wpasować i chcę też to żonie zaproponować. To znaczy - już ją urabiam :) Woli rower wygodny, ale z kolei nie lubi przedniej przerzutki, a raczej ją ignoruje - przestawia łańcuch, jak potrzeba, nie patrząc na przekosy. Także stanąłem przed kwadraturą koła :) Inna opcja dla żony to cross. Będę próbować w najbliższych dniach jakoś stworzyć jej przestrzeń do przetestowania obu maszyn

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim! ?
Wybór padł na XC 100, ale jestem na granicy rozmiarów L / XL. Mam 183 cm, 87/8 cm (przekrok mierzony na boso). Jazda to głównie sportowo/wyczynowa po lasach i górach, może w przyszłości jakieś zawody. Nie będę mim jeździł typowo rekreacyjnie czy po mieście, bo tylko zmarnuję jego potencjał ?

Jako fan MTB od wczoraj, oglądałem niedzielne zawody XCO w Krynicy-Zdrój (Igrzyska Europejskie). Zauważyłem, że wszyscy mają sztyce wysoko wysunięte, a to raczej oznacza że ramy muszą mieć mniejsze. Różnica w "ST Length" pomiędzy L i XL to 5 cm (czyli siodło w XL musiałoby być mocno w dół względem L), a "Reach" to już tylko 1,6 cm. Szkoda, że w tabeli nie podali przekroku (jak np. podaje Giant czy Unibike u siebie na stronie). Czy w takim razie skłaniać się bardziej przy eLce?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Moss napisał(a):

Hej wszystkim! ?
Wybór padł na XC 100, ale jestem na granicy rozmiarów L / XL. Mam 183 cm, 87/8 cm (przekrok mierzony na boso). Jazda to głównie sportowo/wyczynowa po lasach i górach, może w przyszłości jakieś zawody. Nie będę mim jeździł typowo rekreacyjnie czy po mieście, bo tylko zmarnuję jego potencjał ?

Jako fan MTB od wczoraj, oglądałem niedzielne zawody XCO w Krynicy-Zdrój (Igrzyska Europejskie). Zauważyłem, że wszyscy mają sztyce wysoko wysunięte, a to raczej oznacza że ramy muszą mieć mniejsze. Różnica w "ST Length" pomiędzy L i XL to 5 cm (czyli siodło w XL musiałoby być mocno w dół względem L), a "Reach" to już tylko 1,6 cm. Szkoda, że w tabeli nie podali przekroku (jak np. podaje Giant czy Unibike u siebie na stronie). Czy w takim razie skłaniać się bardziej przy eLce?

Dzięki!

Przy 191cm wziąłem XL. Na twoim miejscu bym brał L. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Moss napisał(a):

Hej wszystkim! ?
Wybór padł na XC 100, ale jestem na granicy rozmiarów L / XL. Mam 183 cm, 87/8 cm (przekrok mierzony na boso). Jazda to głównie sportowo/wyczynowa po lasach i górach, może w przyszłości jakieś zawody. Nie będę mim jeździł typowo rekreacyjnie czy po mieście, bo tylko zmarnuję jego potencjał ?

Jako fan MTB od wczoraj, oglądałem niedzielne zawody XCO w Krynicy-Zdrój (Igrzyska Europejskie). Zauważyłem, że wszyscy mają sztyce wysoko wysunięte, a to raczej oznacza że ramy muszą mieć mniejsze. Różnica w "ST Length" pomiędzy L i XL to 5 cm (czyli siodło w XL musiałoby być mocno w dół względem L), a "Reach" to już tylko 1,6 cm. Szkoda, że w tabeli nie podali przekroku (jak np. podaje Giant czy Unibike u siebie na stronie). Czy w takim razie skłaniać się bardziej przy eLce?

Dzięki!

Mam 181 cm, 87/86 przekrok i jeżdżę na L , też Rockrider xc100, na mnie pasuje w konfiguracji fabrycznej, tzn. nie musiałem kupować ani dłuższego ani krótszego mostka.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.06.2023 o 21:24, jajacek napisał(a):

Przy 175 wzrostu i 84,5 przekroku jeżdżę na Specu Epicu w rozmiarze L. Ma trochę inną geometrią niż 540 EXPL. Poniżej geometrie 540 EXPL (700 to ta sama geo), XC100 i mojego Epica w rozmiarze L:
https://geometrygeeks.bike/compare/rockrider-explore-700-2023-l,rockrider-xc100-2021-l,specialized-epic-hardtail-comp-carbon-world-cup-2017-l/

Ja bym jednak przy tych proporcjach zastanowił się czy nie postawić na XL jeśli chcesz komfortu. XL daje 2 cm dłuższy reach ale 3 cm wyższy stack. Może być ci wygodniej z kierownicą wyżej. Ja dlatego właśnie jeżdżę na L. Zmieniasz mostek na 1-2 cm krótszy i masz taki sam reach jak w L.

 

W dniu 20.06.2023 o 07:21, Oskarr napisał(a):

(...)

@Shun ja mając 176 i 83 cm w nodze jeżdżę na M i na L. Jestem na granicy rozmiarów. Kolega z któym się ścigam ma 185 i jeździ na XL ale z 40 mm mostkiem. Więc u Ciebie albo mniejsza rama i dłuższy mostek albo większa rama i krótszy mostek. Moim zdaniem wpasujesz się na jeden i drugi rower. Mój młodszy brat przy 184 cm przesiadł się ostatnio na rower XL z 40 mm mostkiem, ale brat ma strasznie długie kończyny, więc jego wzrost nie odzwierciedla jego zasięgu. 

Ja bym szedł właśnie odwrotnie jak Jacek, licząc na komfort stawiałbym na ramę L, na sport XL. 

 

@Oskarr @jajacek, czy przy moich wymiarach i zastosowaniu w poście powyżej (klik) również zalecicie iść w stronę XL czy pozostać jednak przy L? ?
@jajacek wg tabeli, różnice w "Reach" i "Stack" w L vs. XL są jednak mniejsze niż podałeś wcześniej. No chyba, że coś tam jeszcze doliczasz ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.06.2023 o 23:41, krix napisał(a):

Chcę moją żonę namówić do XC100. Jest na granicy rozmiarówki. Ma 172 cm wzrostu, przekrok 82, dł ręki: albo 53 cm do nadgarstka ( tak mi kazał zmierzyć kiedyś gość w sklepie rowerowym), albo 59 cm do zaciśnietej dłoni(tak każe mierzyć Competetive Calculator).
Z tego co wyczytałem , tez masz podobny wzrost.
Zastanawiałem się nad rozmiarem L, ale z tego, co Ty piszesz ontym rowerze - chyba M?
Dzięki!

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Poczytaj moje wpisy. Mam więcej wzrostu i przekroku niż Twoja żona i uważam XC 100 w rozmiarze M za naprawdę duży rower. Też mialam myśli o L, a teraz łapię się za głowę, skąd taki pomysł przy takiej geometrii. Zastanówcie się dobrze, to dość "trudny" rower dla kobiety i na pewno nie należy do wygodnych. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...