-
Postów
1 128 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia Greg29
Wytrawny forumowicz (4/4)
-
Ja na szosie w tylnej kieszonce. W mtb i grawelu przy bidonie. Jak przeczytałem wpis @Szwedacz to przypomniało mi się, że też wożę adapter Schreder-Presta i blokadę do zacisków
-
Ja generalnie to co Jacek, czyli na codzień: pompka, zapasowa dętka, łatki, rękawiczki lateksowe, hak przerzutki, spinka do łańcucha, multitool rowerowy ze skuwaczem, kilka trytytek, trochę taśmy izolacyjnej albo naprawczej duct nawiniętej na pompkę, multitool typu latherman z kombinerkami i nożykiem w wersji mini, dowód i jakiś banknot w etui telefonu. Na dłuższe wyjazdy dodatkowo mini apteczka, mini oliwka do łańcucha ze szmatką, mokre husteczki (i do rąk i do "d"), jakieś ze 2 tabletki przeciwbólowe typu apap
-
@vrinks82 a ile masz wzrostu? Mam w obserwowanych na olx rocznego Procalibera 8 w rozmiarze M/L za 4,1k zł, musiałbyś tylko do Szczecina podjechać... https://www.olx.pl/d/oferta/trek-procaliber-8-2025-m-l-deorext-slx-CID767-ID1aFLPz.html Chociaż na zdjęciach widać, że nie ma mocowań pod bagażnik. Ale są zaciski sztycy z mocowaniem do bagażnika
-
[Indiana Gravel M22 28"] – wymiana manetek na klamkomanetki, czy ma to sens?
Greg29 odpowiedział(a) na KoVVex temat w Serwisowe Porady
Ja też kiedyś jeździłem Tribanem 100 jak kolega powyżej i też myślałem nad wymianą manetki na kierownicy na klamkomanetkę ale w końcu tego mie zrobiłem. Przerobiłem napęd z 1xx na 2xx ale dołożyłem manetkę na kierownicę i tak jeździłem. Ośki w wolnobiegu też nie połamałem ani nie wykrzywiłem. Po 2 latach sprzedałem Tribana i kupiłem "normalnego" grawela na GRX-ie 2x10, z hydraulicznymi hamulcami, karbonowym widelcem i sztywnymi osiami. Nie inwestuj za dużo bo to się nie opłaca, wymień najwyżej manetki na tanie klamkomanetki z AliExpress (no chyba, że te Tourneya są w podobnej cenie to weź Shimano) -
Ja tam nie jestem przeciwnikiem graweli, sam mam taki, lubię nim jeździć ale jeżdżę nim głównie po jakichś bocznych drogach, gorszych i lepszych asfaltach, staram się omijać lasy, drogi leśne i polne. Mam też szosę i mtb i to właśnie grawelem jeżdżę najwięcej. Tak jak powyżej napisał Jacek, do takiego zastosowania jak Twoje, czyli do jazdy po lasach i polach, terenach wiejskich, drogach polnych i leśnych, też bym wybrał mtb. Każdy producent podaje dopuszczalny limit wagowy ale jest to podawane z dużym zapasem, taki dupochron w razie "W". Rama wytrzyma, najsłabszym ogniwem mogą być koła i pękające szprychy. Koła zawsze jakby co można wymienić na mocniejsze a jeśli nie masz zamiaru skakać z hopek to wystarczy jak będziesz sprawdzał naciąg szprych to nie powinno się nic wydarzyć. Najwyżej jak pęknie szprycha to ją wymienisz. W Media Expert jest rower co się zwie Torpado Storm X9 - ma dobry napęd, powietrzny amor, w miarę hamulce, udźwig 120 kg, waży poniżej 14 kg i kosztuje około 3,5 tys. zł. Myślę, że to będzie dobra propozycja dla Ciebie https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-gorski-mtb-torpado-storm-x9-m21-29-cali-meski-czarno-niebieski
-
Nie porównam bo nie miałem nigdy ani nie urzywałem BSC300 ale mam Geoida cc700pro i jest naprawdę spoko - kolorowy wyświetlacz, mapy są bardzo czytelne, bateria trzyma bardzo długo, pamięć wewnętrzna na sporo pilików gpx (wg producenta 20), można sobie ustawić własne pola na wyświetlaczu
-
Sorry, skojarzyło mi się z tymi czterokołowymi bolidami w nadmorskich kurortach, mea culpa...
-
Opinie są skrajnie negatywne - ludzie, którzy je wypożyczają nie mają za grosz wyobraźni, jeżdżą nimi po chodnikach, deptakach, zajmują całe szerokości ścieżek rowerowych, bez jakiegokolwiek zwracania uwagi na pieszych czy innych użytkowników dróg. Pojazdy tego typu powinny być zakazane. Chcesz se pojeździć po okolicy to wynajmij normalny rower
-
Ja się przesiadłem z fitnessa, który był wcześniej moim commuterem na grawela. Nie brakowało mi prostej kierownicy i nie chciałem do niej wracać. Fitness się kurzył chyba z rok czasu i go sprzedałem. Właśnie tak jak Ty oprócz dojazdów do pracy jeździłem na dłuższe wycieczki po pracy czy w weekendy więc kupiłem grawela. Generalnie głównie jeżdżę dłuższe trasy a miasto jest przy okazji. Jeśli bym jeździł tylko po mieście, tylko do pracy, to bym wolał prostą kierownicę bo w mieście na prostej kierownicy masz klamki hamulca pod palcami, lepszą kontrolę nad rowerem dzięki szerszej kierownicy i lepszy ogląd sytuacji dzięki bardziej wyprostowanej pozycji
-
-
[Fitness rower ~do 6 tys] sportowiec/miasto
Greg29 odpowiedział(a) na toxicrainn temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Decathlon oferuje usługę Rent i normalnie możesz wypożyczyć rower na dzień czy weekend: Wybierasz jaki rodzaj sprzętu chcesz wypożyczyć i miasto, jesteś z Białegostoku gdzieś się przewinęło, tak? I masz oferty z cenami -
[Fitness rower ~do 6 tys] sportowiec/miasto
Greg29 odpowiedział(a) na toxicrainn temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Przypominam, że autor wątku szuka roweru tylko i wyłącznie do miasta, żeby dojeżdżać na basen i siłownię a my zaczynamy się doktoryzować i urywać pojedyncze waty na oponie 35c vs. 38c albo zysk 2 sekund na 2 km ze względu na baranka i pozycję aero. On nie będzie jechał 20 km pod wiatr. Kupowanie karbonowej szosy jako commutera to lekki przerost formy nad treścią. Nadal uważam, że do takich zastosowań najlepszy będzie fitness. Ale co kto chce, to nie moje pieniądze... A poza tym, tak jak pisałem wcześniej do tej szosy Cube Attain GTC nie wchodzą opony 35c - internety twierdzą, że jest to model z 2021 roku i max jaki ludzie tam montowali z zachowaniem bezpiecznego odstępu od widełek to 32c: -
[Fitness rower ~do 6 tys] sportowiec/miasto
Greg29 odpowiedział(a) na toxicrainn temat w Jaki rower kupić do X złotych?
W sumie nie, korby kosztują porównywalnie, jednorzędowe są tańsze raptem 30-50 zł, kasety kosztują porównywalnie (ponad 200 zł), łańcuchy tyle samo -
[Fitness rower ~do 6 tys] sportowiec/miasto
Greg29 odpowiedział(a) na toxicrainn temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Wyprzedaże generalnie są na koniec roku. Wiosną przecen (i rowerów) nie ma bo każdy kupuje wiosną. Rowery teraz są z lat 2024/2025 bo był boom na rowery w pandemii i sprzedawcy zapełnili sobie magazyny pod sufit ale rok czy dwa temu sprzedaż spadła i teraz nie zamawiają nowych modeli tylko wyprzedają zapasy. Nie jestem przekonany, wydaje mi się, że wchodziły do nich max 32 mm To zależy, na dłuższych odcinkach i przy większych prędkościach (gdzieś tak powyżej 30 km/h) w grę wchodzą opory aerodynamiczne i grawel, dzięki kierownicy typu baranek oferuje bardziej aerodynamiczną pozycję. Ale... To zależy też od napędu, ja w swoim fitnessie miałem napęd szosowy Tiagra 2x10 z korbą 50/34T a grawele z napędem 1xx mają korby 40 albo 42T więc i prędkość maksymalna możliwa do osiągnięcia będzie mniejsza. Fizyka. Nawet grawele z napędami 2xx mają korby 46/30 lub 48/32T więc też trochę mniejsze. Więc teoretycznie, jeśli postawisz koło siebie fitnessa Cube Nulane Pro z napędem GRX 2x10 czy Nulane Race z napędem GRX 2x11 i grawela Cube Nuroad Pro z napędem GRX 2x10 czy Nuroad Race z napędem GRX 2x11 (z takimi samymi oponami) to będą one miały takie same napędy i teoretycznie takie same maksymalne prędkości. Jak weźmiesz tego fitnessa Nulane a grawela Kellys Soot z napędem 1x12 to grawel będzie miał mniejszą korbę i osiągnie mniejszą prędkość. A więc to zależy 😁 -
Jaki rower do około 4000 zl max
Greg29 odpowiedział(a) na Managerbasa temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Bardzo dobra propozycja
