Veriv
Użytkownicy-
Postów
1 420 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Veriv
-
Nie bede zwalać na kołodzieja bo wina moja : koło zbierało zbierało uderzenia a ja nie sprawdzałem szprych... az w koncu zrobiły sie zbyt luźne. https://youtu.be/1A8b07yeqhI?si=YwtWnE_0Bn69v753&t=1465 Tu jest przykład z samego Olimpu - Sławek Łukasik zbiera uderzenie tylnym kołem i zaraz potem sprawdza napięcie szprych.
-
Przebiłem tak taśmę w Finale Ligure. Taśme miałem i wymieniłem a serwisie mi naciągneli szprychy. Koło dalej działa. Fr541 to bardzo dobre obręcze
-
@wino odpal bikeshow.cc na youtube i poszukaj inspiracji. Nie znam za wiele tras szosowych, ale ziemia kłodzka jest cudowna. I dzika, nawet w lipcu. Zaryzykuje stwierdzenie, ze np Dolina Dzikiej Bystrzycy jest bardziej dzika niż Beskid Niski. A cuda na ziemi klodzkiej takie: I..(Matko i Córko...) nie korzystaj z porad medycznych z forum rowerowego
-
@tygrysek z tego zestawu usunął bym cążki i dodał hak. Cążki to zbędny bajer, da sie bez niego obejść i pomysł ktory przedstawileś to proszenie sie o kłopoty. Nie rozpina i nie spina się łańcucha na wyjeździe. Nie z tak błahego powodu jak trochę błota. multitool koniecznie ze skuwaczem. Sprawdź też czy ten multitool ma wszystkie imbusy ktore potrzebujesz. Bo np moze sie okazać, że jakiegos imbusa brakuje, np by odkręcic koło ktore jest na imbus. ...Albo, że brakuje imbusa do odkręcenia haka od ramy. Zresztą, na wygiętym haku da się dojechac do serwisu i sam bym go nie wymieniał w terenie - chyba że na prawdę wiesz co robisz. A w serwisie moze wyprostują zamiast wymieniać. Dętka inna niż TPU, zwykla. TPU wymaga wprawy przy zakładaniu, łatwiej ją uszkodzić zakladajac w polowych warunkach. Co z tego, ze waży 60g mniej Te knoty to jest dobry pomysł ale do mtb - bardzo szybka i skuteczna naprawa opony bezdętkowej. Np po grubym snake, który rozciął oponę o obręcz. Tu na zdjęciu opona dh casing, w oponie wkladka i tak był snake. Knot zalatwił sprawe w kilka minut, bez ściągania opony. A przed wyprawą dobrą praktyką jest by.... ogarnąć rower wcześniej i troche na nim pojezdzic - niedociągnięcia same wyjdą. I skontroluj napięcie szprych. Jesli luźne to serwis. Możesz mieć najlepszą obręcz na świecie i najlepsze szprychy - ale jak będą luźne to realne ryzyko, że szprycha przebije taśmę jak obciążone koło wpadnie w dziurę. I dupa, bo przecież taśmy nie spakowałeś. Trzeba szukać serwisu, czy tam castoramy/psb mrówka i ducktape 🙂 Więc warto zapobiegać i przeserwisować rower odpowiednio wcześniej.
-
Mozna też to koło założyć: BTWIN Koło do roweru MTB Sunringle Duroc30 29" tylne 2-kom. do tarczy Boost 12x148 449.99zł https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-198652?mc=8513690 Nie będzie tak super wytrzymałe jak dt swiss do enduro, ale myśle, że wystarczająco dobre. Wziąłbym tego rockridera explore, a w razie potrzeby wymienił tylne koło. Np przed tym alpe adria, ostatnią rzeczą jaką bym chciał robić przy 40stopniach w cieniu, to przymusowy serwis roweru. Jeszcze co do sprzętu, to mysle ze warto kupic bagaznik pod sakwy(chodzi o miejsca mocowania sakw, masz na zdjęciu). Ja mam od lat sakwy crosso. Sakwy crosso są bardzo dobre ale teraz narobiło sie multum alternatyw. Kołami ze zdjecia sie nie sugeruj, to mój drugi komplet kół na dojazdy do pracy i sam bym sie z ciężka sakwą na szosie nigdzie nie wybrał. Co najwyżej z kartą....
-
Mam znajomego (czy raczej mialem bo kontakt sie urwal) ktory potrafił tak pojechac na szosie w alpy. Spal w hotelach(zawsze znalazło sie w którymś jedno miejsce), stołowal sie na trasie i w hotelach, codziennie prał strój z lajkry i wykręcał w ręcznik, spał na waleta. I już, żadne sakwy niepotrzebne 🙂
-
Nie chce sie wymądrzac, ale tylne koło z ciężkimi sakwami bardzo dostaje. Cała masa jest na tylnym kole i dzwonisz kolem o kazdą dziurę Dlatego bym podchodził serio do ograniczeń wagowych, ten zapas jest na te okazje
-
Wszystko co opisales da się zalatwic pakując graty do sakwy 🙂 No, może poza psem w budzie i dzieckiem w siodełku - tego bym raczej nie przytroczyl do bagażnika. Tez mam bagażnik w szosie Pas nerkowy tez mam i jezdze z nim na mtb. Jest bardzo wygodnie. Rozwiązania mają swoje plusy i minusy
-
A ten bagaznik to wymog konieczny? Bagażnik ma sens pod sakwy. Sakwy mają sens jak np dojezdzasz do pracy z laptopem czy jak jedziesz na wyprawę ze sprzętem campingowym. Jesli zadowolisz się podsiodłówką, nerką i względnie pasem nerkowym, to mozesz kupic to co Ci sie podoba
-
Wąpie, bo to nie jest kwestia przerzutki tylko definitywnie coś innego. Ja potrzebowałem za kazdym razem kilka miesięcy by przerzutka deore dostała luzów a okropnie katuje. Szwedacz u Ciebie luzy mają chyba jakaś inną przyczynę.
-
To najwyraźniej luz powstaje w inym miejscu niż przerzutka. A dokręć mocniej koło i zobacz czy luz nadal występuje? Znacznie mocniej, byle nie przekręcić gwintu i kiedyś to odkręcić. Hak sie trzyma na ośce, jesli jest tez przykręcony inną śrubką, to tylko po to by ułatwić serwis. Ja dowalam ośki nie 11Nm (tak jak mam napisane na ośce) tylko z 20 albo lepiej. Inaczej potrafi sie rozkęcic. Tylko nie przesadź, bo raz przesadziłem i odkręcałem potem kluczem udarowym do kół samochodowych by nie rozwalić gniazda imbusu w ośce.
-
Niestety coś sie luzuje w środku, jakies plastiki dostają od uderzeń.. Nie do naprawy, do wymiany. SLX kosztuje raptem 30zl więcej. Podobno Sram z nowym hakiem jest bardzo wytrzymały, potrafi powyginac wózek a przerzutka dalej bez zastrzeżeń. Ale to co Cie spotkało to brzmi jak jakis fail przy serwisie, względnie gruby pech i nowa śruba ktora sie sama rozkręciła. Szczerze zawsze staram sie nic nie wymieniac bezpośrednio przed startem czy przed większym wyjazdem - bo takie faile sie niestety zdarzają, ryzyko operacyjne. Bo to, że przerzutka sie wygina może być inną kwestią, np kwestią lekko rozkręconej śruby koła. Zalezy jak masz skonstruowane mocowanie przerzutki.
-
Nowe deore ma słabe przerzutki. Rozwaliłem kilka, az w koncu obejrzałem pudełka i sie dowiedzialem, ze Deore jest max do XC - źle znosi drgania czy małe uderzenia i dostaje luzów. Do reszty elementów nie mam zastrzeżeń, stosunek cena/jakość jest git
-
Kierownica szosowa karbonowa: tak czy nie?
Veriv odpowiedział(a) na kryptoszosowiec temat w Części i akcesoria rowerowe
To tez pewnie zależy jaki jest kształt kierownicy, karbonową mam spłaszczoną u szczytu, dzieki czemu jest znacznie wygodniejsza niż okrągła aluminiowa kierownica. To moze dziwne, ale mialem wrażenie, że karbonowa kierownica jest znacznie sztywniejsza - alumuniową wyginalem podczas sprintów, karbonowej już nie. To byl też główny powód dlaczego zmienilem na karbon. Kierę RXL SL poradzono mi na grupie kolarskiej na facebooku, jednocześnie radząc bym może zmienił sport. Wyszlo, ze zastosowalem sie do obu porad 😉 -
Kierownica szosowa karbonowa: tak czy nie?
Veriv odpowiedział(a) na kryptoszosowiec temat w Części i akcesoria rowerowe
Ja mam karbonową kierownicę z Aliexpress. Mam juz kilka lat i jestem zadowolony. Kierownica RXL SL Zdecydowanie czuć różnicę, aluminiowa kierownica znacznie bardziej przenosi drgania. -
Chiński karbon (chinese carbon)
Veriv odpowiedział(a) na jajacek temat w Części i akcesoria rowerowe
To pęknięcie wygląda dziwnie, bardziej jak uszkodzenie mechaniczne niż wada ukryta . Wątpie ze jakakolwiek gwarancja by to uznała. No, przynajmniej nie w ciemno - po prostu wygląda to wątpliwie. Mechaniczne uszkodzenie moglo powstac także w transporcie - to jest tylko kawałek rurki, w którą ktos równie dobrze mógł wdepnąć. -
Proponuje kupić najtańszego Rockridera na kołach Sunringle. To bardzo dobre kola, które zniosą Twoją wagę - Decathlon pownien mieć nadal w ofercie tańsze rowery wlasnie z takimi kołami. U konkurencji nie spodziewał bym sie dobrych kół w podanym budżecie. Ale mogę sie oczywiście mylić
-
nowe koła, nowy smar. Rozjezdzi się i będzie kręcic
-
Jak to swiezy zakup to tak najlepiej! Wywalone na wagę, bardzo fajny rower, tylko uzywać zgodnie z przeznaczeniem
-
Hej, rower bardzo fajny, ale nie widze tu sposobu by tak sensownie go odchudzić. Włożysz dużo kasy, a zysk relatywnie mały. Lepiej sprzedać i kupić coś co będzie już bazowo lżejsze.
-
Singletrack Glacensis, którą miejscowość wybrać.
Veriv odpowiedział(a) na damianKr temat w Turystyczne porady
@Szwedacz staram sie objechac dojazd na Czarną Górę ze Żmijowca, wraz ze zjazdem dzikusami ze Śnieżnika - tylko muszę sie z kolegą ustawic na jakis slot bo on zna - jak nam sie w koncu uda to opisze, moze opcja Żmijowiec->Czarna->Żmijowievlc bylaby atrakcyjną opcją dla Ciebie. Jak chcesz podjezdzac z korby na Czarną spod wyciagu to też daj znac, opiszę którędy. -
Singletrack Glacensis, którą miejscowość wybrać.
Veriv odpowiedział(a) na damianKr temat w Turystyczne porady
@Szwedacz Ja jestem kiepski w zwiedzanie i znam relatywnie mało tras mimo, że jeżdże dużo. Zamiast poznawać nowe, często staram się być jak najszybszy na tych już znanych Tym niemniej, ponownie polecam Milky Way, po przebudowach jest lepszą z lepszych tras typu flow w Polsce. Gorąco polecam też Trudnov Trails - jest bardzo daleko od Stronia, ale myśle ze będziesz bardzo zadowolony. To jedno z fajniejszych miejsc na rower. Tylko pamiętaj o ubezpieczeniu bo czeski GOPR jest płatny. -
Singletrack Glacensis, którą miejscowość wybrać.
Veriv odpowiedział(a) na damianKr temat w Turystyczne porady
hej @Szwedacz pojedziesz zobaczysz - te trasy są po prostu wymagające i im bliżej ziemi (wolniej) je pokonujesz tym jest trudniej. Maja ze zdjecia powyżej ma swój, unikalny styl jazdy na hamulcu i w tym stylu stoczyć się pewnie da - ale będzie znacznie bardziej wymagająco. Olbrzymy i Rokitnik nawet nie stał obok Dzika - kamera oddaje jakieś 3% tego co tam sie odwala 🙂 -
Hej gorąco polecam Milky Way bo po przebudowach jest na prawde ciekawy i fajny. Mozesz śmiało połączyć go z Gargamelem - w pewnym momencie Milky Way i Gargamel przecinają drogę i to jest ten moment by połączyć trasy. Na szczyt m(Góra Milky Way, dół Gargamel). Możesz wyjechać z korby - podjazd jest bardzo przyjemny i tylko ostatnie metry to wypych po skałach. Bardzo blisko są pętle Glancensisa, które wprost przechodzą przez Czarną Góre i są super - pętla Stronie. Dzik to nie, to czarna ciężka trasa. Sowa też nie, oznaczona jako czerwona ale jak dla mnie to ten sławny Dziabar z bielska to znacznie prostszy niż Sowa.
-
Nie, ale by byc fair, to tu ostatnio bylo przeciez muflon challenge(i zjezdzali tu ludzie na czymkolwiek z milky way) a dzis po czerwonych trasach widzialem jezdza dziewczyny z krajowej czołówki XCOna rockriderach. Czerwnona trasa na czarnej jest obiektywnie bardzo trudna
