Skocz do zawartości

karol1994czx

Użytkownicy
 • Ilość treści

  147
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez karol1994czx

 1. Witam. Jeździłem wczoraj trasę 80 km w miarę spokojnym tempem - ze średnią 30 km/h ( nie jechałem siłowo) i po przejechaniu 30 km pojawił się ból w prawym kolanie ( przy dotykaniu rzepki od wewnętrznej strony odczuwałem ból, dzień po jeździe to samo. Dodam że na tych samych ustawieniach przejechałem 300 km. O co kaman?
 2. Witam, czy ma ktoś jakieś doświadczenie z jazdą na rowerze szosowym o geometrii endurance w konfiguracji z oponami schwalbe cx 30c lub innymi o podobnej szerokości po drogach gruntowych, leśnych ścieżkach?
 3. Witam, co sądzicie o kaskach z biedronki 7 for seven? Czytałem specyfikację, niby wykonane w technologii inmold i posiadają wszystkie atesty co do jakości. Kosztują 50 zł, warto w coś takiego iść?
 4. Wypowiem się w kwestii 105'tki. Dwa lata temu kupiłem używany rower na 105, pojeździłem sezon, po czym trafiła się okazja kupienia roweru tego samego modelu, z tym że z hamulcami tarczowymi i niższą klasą osprzętu - tiagrą. O ile w początkowej fazie użytkowania miałem problemy z przednią przerzutką ( co się później okazało wystarczyło wymienić linki i pancerze na nowe, nie sądziłem że przechowywanie roweru przez 5 lat w magazynie może tak negatywnie wpłynąć na co niektóre jego komponenty. To chwili obecnej nie widzę jakiejś diametralnej różnicy w działaniu pomiędzy 105 a tiagra. Różnica jes
 5. Miałem jedną dolegliwość w czasie jazdy, bolały mnie barki. Co byłoby lekarstwem na to? Zmiana kierownicy na szerszą?
 6. Nie sprecyzowalem, powinienem napisać różnej jakości nawierzchnie asfaltowe - uważam że na kołach 28c nie ma się co pchać na jakieś szutry, rok temu się przejechałem i efekt był taki że kamień przeciął oponę na około 1 cm. Nie jeździłem gravelem, choć bardzo bym chciał mieć ze względu na jego dosyć dużą uniwersalność, ale na chwilę obecną jeżdżę tym co mam bo troszkę drogie są te rowery w porównaniu do szos. Dochodzę do przekonania że najlepiej mieć dwa rowery gravela i lekką szosę.
 7. Siema, dzisiaj postanowiłem przekroczyć własne granice i zrobić dystans 300 km. Muszę przyznać, że giant defy świetnie się do tego zadania sprawdził, jeździłem po różnej jakości nawierzchni, od tych najgorszych do tych najlepszych, a bólu nadgarstków czy czegokolwiek nigdy nie uświadczyłem.
 8. Siema, dzisiaj postanowiłem przekroczyć własne granice i zrobić dystans 300 km. Muszę przyznać, że giant defy świetnie się do tego zadania sprawdził, jeździłem po różnej jakości nawierzchni, od tych najgorszych do tych najlepszych, a bólu nadgarstków czy czegokolwiek nigdy nie uświadczyłem.
 9. Wyszło że środkowy palec jest na 1/3 długości mostka. Czyli wychodziłoby że jest za długi. Choć muszę przyznać, że na dłuższym mostku łatwiej się robi podjazdy, no ale może to tylko subiektywne odczucie.
 10. Porównując pozycję Twojego syna do mojej to ja mam chyba za długi mostek ( nie jestem w stanie jechać z aż tak ugiętymi łokciami, co prawda są ugięte ale pod bardzo niewielkim kątem.) Muszę jeszcze zlokalizowac co powoduje ból barków, po mniej więcej 2h jazdy.
 11. Jeżdżę sam, i w dolnym chwycie ręce mam rozluźnione.
 12. Tak wygląda moja pozycja w dolnym chwycie : https://ibb.co/Bs6kM3C Ten tarmac mi się podoba. Mój defy jest z 2016.
 13. Witam, jeżdżę już trzeci rok rowerem szosowym o geometrii endurance - giant defy. Zbiegiem czasu spędzonego za kierownicą dokonywałem różnych modyfikacji z pozycją. Zaczynałem od mostka 90mm z podkładkami pod mostkiem, a skończyłem z mostkiem 120 mm z podkładkami nad mostkiem. Chciałbym rower który miałby bardziej agresywną geometrię, uważam że obecna pozycja w dalszym ciągu jest zbyt zrelaksowana. Dlatego też chciałbym kupić nowy rower, a obecny sprzedać. Mój budżet to 3500 zł i chciałbym kupić używany egzemplarz. Moje wymiary to 182/85, obecnie jeździłem giant defy w rozmairze
 14. Witam. Urwaĺa mi się linka w przerzutce w rowerze szosowym. Czy Waszym zdaniem lepiej kupić jakies markowe, czy najtańsze z Chin? Dodam , że staram się jeździć zawsze w suchych warunkach
 15. Witam mam możliwość kupna takich kół https://www.specialized.com/za/en/axis-4-0-disc-scs-ta/p/118017 Cena 650 zł. Czy miał ktoś jakieś doświadczenie? Warto za te pieniądze?
 16. Ciekawe za ile będzie można kupić taką meride silex w jesieni i w czym jest ona lepsza od cube nuroada?
 17. Przeskok z większej na mniejszą charakteryzuje się szarpnięciem, szczególnie gdy jadę pod obciążeniem.
 18. Witam. Użytkuję rower szosowy na osprzęcie tiagra 4700. Problem z działaniem przerzutki tylnej polega na złej jej pracy( bieg nie zrzucajs się płynnie, tylko są szarpnięcia, szczególnie w okolicy czterech najmniejszych koronek gdy zrzucam biegi.Próbowałem zwiększac naprężenie linki, nie pomogło ( zwiększałem naprężenie do momentu gdy łańcuch nie mogl przeskoczyć na niższy bieg), sprawdziłem położenie wózka przerzutki względem najmniejszej zębatki - jest w jednej linii. Pozostaje jeszcze hak przerzutki i stan pancerzy i linek. Hak w mojej ocenie prosty, a co do linek to nie wiem. Rower k
 19. Witam. Jestem w trakcie konstruowania gravela. Potrzebuję opon gravelowych które pozwolą mi przejechać wygodnie gruntówki i drogi usypane żwirem. Rozmiar koła 26 cali. Budżet do 50-60 zł, im mniej tym lepiej. Pozdrawiam
 20. Ja mam 182/85,5 i jeżdzę na m/l z siodełkiem przesuniętym niemalże maksymalnie do tyłu i mostkiem 110 mm, nie narzekam na nic, jeździ się wygodnie.
 21. Propo gianta defy to mam już przejechane na nim 12000 km i żadnych problemów jak na razie z supportem. Czytalem gdzieś vze giant robi jedne z najlepszych ram pod pressfity.
 22. Ja jeżdżę na szosie endurance i mtb 26 cali
 23. Daj sobie spokój z ramą 19 cali, będziesz siedział na nim jak na miejskim rowerze. Sam mam 182 cm i gdy przymierzałem się do attentiona, to właśnie czułem się jakbym siedział na miejskim rowerze.
×
×
 • Utwórz nowe...