Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raczej w Polsce takiej osoby nie ma. Puścili sprzedaż expl 540 w zeszły piątek. Miałem xc 100, mój tata ma teraz xc 120, mam też xc 900 i mój młodszy brat ma Indianę x7. Zamówiłem w piątek dla mamy do testu 2x expl 540. W najbliższą sobotę powinienem jeździć na tym expl i będę w stanie coś konkretniej powiedzieć. 

Wydaje mi się, że xc 100 może mieć trochę lepszą ramę, ale bez testów to jak wróżenie z fusów. Xc 100 ma na pewno lepszy amortyzator. Markhor się broni sam w sobie i jest polecany jak się zmienia amortyzator w rowerze. Amortyzator w expl to niewiadoma. Patrząc jednak na różnice w cenie, obecnie moim zdaniem wygrywa expl. 

Jak będę miał go w swoich rękach za 2 tygodnie zamierzam go rozkręcić i sprawdzić ile co waży w porównaniu do xc 100

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź teraz to ma sens ?

Myślicie że dla mężczyzny ten rower będzie ok ? Oczywiście wymiana siodełka wchodzi w grę.

Ze specyfikacji zauważyłem że różni się trochę szerokość kierownicy oraz rozmiar mostka.

Wersja męska:

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-explore-540-29/_/R-p-329414?mc=8607120&c=Niebieski_Turkusowy

Wersja damska:

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-turystyczny-damski-rockrider-expl-540-29/_/R-p-325317?mc=8607220&c=Czerwony

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.07.2022 o 17:44, mateo1977 napisał:

wydaje mi się, że będzie za mały

Po co kombinować z wydłużeniem mostka i kupnem "eMki" dla Twojego wzrostu. Nie ma nic gorszego jak rower kupiony zbyt mały. Niecierpliwość jest cechą młodych ludzi.

Metodę masz dobrą metodę. Kwerenda zamówień na Polskę i nie tylko (widzę że Twoja determinacja sięgnęła analizy dostaw na Bałkany i dobrze). Ja, kiedy polowałem w ub. roku na swoją maszyne dotarłem do kwatery głównej dystrybutora, dywizji na Europę środkową, i miałem pewność (pewno sie przestraszyli, że są pod kontrolą ?,  że rower dotrze do sklepu w tyt a tym mieście. Po odbiorze satysfakcja była podwójna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...