Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, jajacek napisał(a):

Ale to wypłaszczenie główki wielu producentów skompensowało wyostrzeniem kąta rury podsiodłowej. I lepiej mi się jeździ po płaskim niż na tej starszej geometrii.

Pozycje siodełka ustawiasz niezależnie od kąta rury podsiodłowej pod Twoją fizjonomię. Niezależnie, czy masz 72, 73 czy 71 ustawiasz siodełko tak, aby tyłek był zawsze o tyle samo do góry i do tyłu w stosunku do położenia korby, po prostu albo zbijasz to na offsecie sztycy albo przesuwając siodełko przód tył. Ni jak ma się to do zmiany kąta główki sterowej. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma takich opon. Opony dobre na błoto mają dość duże i dość rzadko rozstawione klocki. Na asfalcie zrobi to konkretny opór więc to jak łączenie ognia i wody.

Co możesz zrobić to przejść na wyższy model opony do XC. Tanie i drogie modele  tej samej opony różnią się prawie wszystkim. Inna jest konstrukcja, mieszanka, miejsce produkcji, waga I inne są właściwości jezdne. Ta sama jest nazwa i względnie kształt bieżnika. To dokładnie jakby chińska fabryka robiła podróbki opon europejskich producentów opon samochodowych.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Scotiael napisał(a):

Czy poleci ktoś szybkie opony do mtb xc100 60% asfalt, 40% szuter-bloto?

Takie na których będę szybki na asfalcie ile się da, ale nie zabiję się na pierwszym zakręcie na błocie? 

Mam wrażenie, że fabryczne dają za duże opory jak na mój tryb jazdy

Specialized FastTrak. Na takich jeżdżę po asfalcie i po Puszczy Kampinoskiej.
Tu masz tanią wyprzedaż, bo to poprzedni model z innym ale szybszym bieżnikiem.
Opona Specialized Fast Trak Control 2BR T5 | greenbike.pl

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Scotiael napisał(a):

Czy poleci ktoś szybkie opony do mtb xc100 60% asfalt, 40% szuter-bloto?

Takie na których będę szybki na asfalcie ile się da, ale nie zabiję się na pierwszym zakręcie na błocie? 

 

Mam wrażenie, że fabryczne dają za duże opory jak na mój tryb jazdy

Jest jeszcze Pirelli Cinturato gravel M 700x50.

Odnośnik do komentarza

Wpadłem na chwilę do Deca w Zielonej Górze i widziałem nowa odsłonę XC 100 pod nazwą Rockrider Race 700, nie wiem czym się różnią ale na szybki rzut oka to chyba tylko malowaniem, był biały:) Rama ta sama, Amorek Manitou, nie miałem czasu by obadać. Co ciekawe nie ma go na stronie... Ceny widocznej nie było, zapytałem gościa z Deca, sczytał kod - 4599.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...