Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Musisz ustalić co puka i w jakim miejscu, w jakiej sytuacji. Pukać może w zasadzie wszystko, począwszy od luźnych przewodów od hamulców czy linek od przerzutki, możesz mieć luz w kole, luz w korbie, luz w kasecie, luz na sterach, mógł Ci wpaść kamyk do ramy. Ja zaczynam od sprawdzania luzów na kołach. Rower stoi i sprawdzam czy mogę wyginać koło na boki i góra dół przód i tył. Później sprawdzam luzy na korbie, lewo prawo, góra dół itp. Może uderza Ci przerzutka albo łańcuch jak jedziesz na najniższym biegu? Jeśli tak to sprawdzić czy łańcuch ma dobrą długość, później bym sprawdził czy ręką jestem w stanie poruszać kasetą aby wydawała odgłosy, sprawdziłbym dokręcenie i zacisk na kołach. Później hamulce. Wciskamy tył i sprawdzamy przesuwając rower przód tył, czy nic się tam nie odkręciło. To samo z przodem. Przy zaciśniętych hamulcach z przodu trzymamy ręką na łączeniu amortyzatora i ramy i wyczuwamy czy mamy tam luz. Kamień w ramie się sprawdza tak, że podnosimy ramę i nią potrząsamy. Mogła Ci się też przerzutka odkręcić od haka, wtedy będzie źle zmieniać i będzie hałasować. Pełno rzeczy może być. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Oskarr napisał(a):

Zebrałem wiedzę o XC 120 w jednym miejscu na filmiku, nie opowiedziałem tam o wszystkim co wiem na temat tego roweru, bo film miałby wtedy z 2 godziny, starałem się zmieścić najważniejsze informację a i tak wyszło prawie 20 minut. Polecam obejrzeć, w kolejnych dniach dodam jeszcze publikację na temat EXPL 540 i indiany X7. Dajcie znać co myślicie o takiej formie, z chęcią posłucham krytyki co należy poprawić aby było mniej gadania a więcej konkretów interesujących potencjalnych kupujących. 

https://youtu.be/NgsVe2xSix0

 

Sunringle duroc 30:  mają średnice wewnętrzną 27mm, nie jak kilkukrotnie podajesz w video,że mają 30mm.

Odnośnik do komentarza
Oskarr, świetny film i nareszcie mozna poznać Panią Mamę :)
Mam jednakowoź nadzieję, że ten wątek nie umrze, gdyż stał się chyba kwintensencją tego forum
Starałem się uczynić takowy ze swojego wątku "MTB pod przyczepkę" hahaha, ale ewidentnie Rockridery budzą większe emocje ;)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...