Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, tmax napisał(a):

Rockrider EXPL 540 upgrade do wersji EXPL 700 na kołach 29 trwa.

Jeszcze potrzebne lepsze heble, Sun Ringle z przodu (z tyłu już jest). Napęd zostanie 1x10 tylko zębatka 32 z przodu wpadnie:)

Rockrider 540.webp

O, ciekawe, bo też rozważałem koła Sun Ringle w moim 540, ale potem zacząłem szukać czegoś lżejszego - odczułeś jakąś różnicę po zmianie tylnego koła względem fabrycznego?

Odnośnik do komentarza

Wpisuję tu prośbę, bo najwieksza szansa, że zajrzycie.

Pomocy, od dluzszego czasu hamulec w moim RR XC 100 piszczy, "ćwierka". Dzieje sie tak i podczas krecenia i bez. Tak jakby nie odbijał z jednej strony. Próbowaliśmy regulować bezpośrednio na kole, ale może jest jakiś inny sposób? Mam dziś przyjechać pólwysep helski i szału dostaję.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj miałem okazję pojeździć XC 100 w rozmiarze L po sklepie - mam 186 cm i teoretycznie wg specyfikacji powinienem już się rozglądać za XL. Tyle słyszałem o tym jakie to rowery XC są niewygodne, że w tym modelu pozycja bardziej usportowiona, a szczerze to czułem się na nim jak na jakimś chopperze. Wygodnie, fajnie się zbierał. Mimo szerokiej opony jeździło mi się nim lepiej niż na moim Tribanie RC 500. Zastanawiam się czego to zasługa, no bo rama w tym rowerze raczej nie jest zbyt nowoczesna, a naprawdę fajnie mi się jeździło i jest to jeden z rowerów nad którymi muszę pomyśleć do zwykłej jazdy po mieście. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, carrygun napisał(a):

Dzisiaj miałem okazję pojeździć XC 100 w rozmiarze L po sklepie - mam 186 cm i teoretycznie wg specyfikacji powinienem już się rozglądać za XL. Tyle słyszałem o tym jakie to rowery XC są niewygodne, że w tym modelu pozycja bardziej usportowiona, a szczerze to czułem się na nim jak na jakimś chopperze. Wygodnie, fajnie się zbierał. Mimo szerokiej opony jeździło mi się nim lepiej niż na moim Tribanie RC 500. Zastanawiam się czego to zasługa, no bo rama w tym rowerze raczej nie jest zbyt nowoczesna, a naprawdę fajnie mi się jeździło i jest to jeden z rowerów nad którymi muszę pomyśleć do zwykłej jazdy po mieście. 

"nowoczesne" ramy mają bardziej wypłaszone główki z przodu i lepiej się nimi zjeżdża ale są wolniejsze na prostej i na podjazdach. Do wymiany jedynie opony na szybsze. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Oskarr napisał(a):

"nowoczesne" ramy mają bardziej wypłaszone główki z przodu i lepiej się nimi zjeżdża ale są wolniejsze na prostej i na podjazdach. Do wymiany jedynie opony na szybsze. 

Ale to wypłaszczenie główki wielu producentów skompensowało wyostrzeniem kąta rury podsiodłowej. I lepiej mi się jeździ po płaskim niż na tej starszej geometrii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...