Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj słyszałem z tylnej części roweru jakieś stukanie, szczególnie na wybojach lub jak podnosiłem lekko tył i opuszczałem. 

Dziś po przejażdżce w bikeparku - ledwo wyjechałem - odpadła lewa część korby. Trochę głupa sprawa, szczególnie że chwilę przed byłem na singletracku. 

Przykręciłem z powrotem, w samą porę, bo właśnie zza rogu wychodziła większa grupa rycerzy ortalionu, ale nadal mam wrażenie jakby były luzy na supporcie. 

Zastanawia mnie jak w ogóle do tego doszło. Czy ktoś źle w Decathlonie to poskręcał, czy ja za ostro użytkowałem rower (w to akurat wątpię) - no i czy ogarną mi to na darmowym przeglądzie lub w ramach gwarancji. 
W każdym razie gdyby odpadło na singlu, to mogłoby być dość nieciekawie. 

Odnośnik do komentarza
Od wczoraj słyszałem z tylnej części roweru jakieś stukanie, szczególnie na wybojach lub jak podnosiłem lekko tył i opuszczałem. 
Dziś po przejażdżce w bikeparku - ledwo wyjechałem - odpadła lewa część korby. Trochę głupa sprawa, szczególnie że chwilę przed byłem na singletracku. 
Przykręciłem z powrotem, w samą porę, bo właśnie zza rogu wychodziła większa grupa rycerzy ortalionu, ale nadal mam wrażenie jakby były luzy na supporcie. 
Zastanawia mnie jak w ogóle do tego doszło. Czy ktoś źle w Decathlonie to poskręcał, czy ja za ostro użytkowałem rower (w to akurat wątpię) - no i czy ogarną mi to na darmowym przeglądzie lub w ramach gwarancji. 
W każdym razie gdyby odpadło na singlu, to mogłoby być dość nieciekawie. 
@Rot - zaciekawił mnie passus o rycerzach z ortalionu. Kim owi są?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Cześć. Chciałem się przywitać z moim XC100 w rozmiarze L kupionym jesienią zeszłego roku m.in. dzięki ciekawej lekturze tego wątku.

Jeździć zacząłem dopiero wiosną i ciągle poszukuję dla mnie dobrej pozycji na nim. Na razie mam odwrócony oryginalny mostek, myślę o zainstalowaniu krótszego (mam 176cm wzrostu). Zamówiłem i czekam na nowe gripy, ponieważ mimo ciągłych kombinacji siodło-kierownica mam problem z drętwiejącymi dłońmi.

To tyle tytułem przywitania, na razie ;).

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Cześć. Chciałem się przywitać z moim XC100 w rozmiarze L kupionym jesienią zeszłego roku m.in. dzięki ciekawej lekturze tego wątku.
Jeździć zacząłem dopiero wiosną i ciągle poszukuję dla mnie dobrej pozycji na nim. Na razie mam odwrócony oryginalny mostek, myślę o zainstalowaniu krótszego (mam 176cm wzrostu). Zamówiłem i czekam na nowe gripy, ponieważ mimo ciągłych kombinacji siodło-kierownica mam problem z drętwiejącymi dłońmi.
To tyle tytułem przywitania, na razie ;).
image.thumb.jpeg.5e5d76c777ce7df784fcee22f888da21.jpeg
Ja przy tym samym wzroście i przekroku 82 nie popełniłem tego błędu co w poprzednim rowerze i wybrałem M.
Mostek zmieniłem na 60mm +20stopni i jest dobrze. Jedynie dupa boli od tego siodełka

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Kilka, kilkanaście dni temu minął rok jak odebrałem swojego xc100. W zeszłym roku za dużo km nie zrobiłem, w tym roku coś tam pokręciłem się wokół komina. Z upgredow na dzień dobry poprosiłem o odwrócenie mostku i wymieniłem na kierownicę giętą z wniosem. Na wiosnę wymieniłem hamulce na deore6100. Teraz myśle o zmianie grupowe, te wydają mi się za wąskie. Ale to najpierw muszę ogarnąć wspólne mocowanie manetek.

Czy do mocowanie na jednej obejmie manetki od przerzutki do klamki hamulca muszę wymienić manetkę na wersje bez telewizorka? Kupiłem uchwyt mocujący manetkę do klamki ale mam wrażenie, ze nie pasuje albo coś robię nie tak.

Co do kolejnych „upgradow”: w weekend na skutek za małej prędkości, braków w technice, nadmiaru lenistwa i głupoty żywot skończyła dętka i w stanie wymagającym hospitalizacji jest obręcz. Czy takie uszkodzenie nadaje się do naprawy czy raczej myśleć o obręczy? A może nowym kole? Jeśli uda się ja odratować to o bezdetce zapewne trzeba będzie zapomnieć? Pytanie jaka dętka? Czy rozmiar dętki na oponę 2,25 jeśli opona ma 2,3 będzie zdecydowanie za mały czy jeszcze przejdzie? Ewentualnie jakich modeli się wystrzegać albo jest zdecydowanie polecany? Jak patrzyłem to jakieś Schwalbe, Pirelli można kupić za 30-40 pln wiec nie są to kosmiczne kwoty.9dae4c06a40400cbeac50b0d03725ea1.jpg

Odnośnik do komentarza

Znowu odpadła lewa połówka korby, przy super spokojnej jeździe, na środku ulicy. 

Przykręciłem znowu sam, ale zaczynam się zastanawiać jak to jest w ogóle możliwe, że tak istotny element w ogóle sam z siebie jest w stanie odpaść bez ostrzeżenia przy spokojnej jeździe. Raz jeszcze rozumiem, może ktoś źle skręcił i tyle, ale drugi raz? Zaczynam się powoli martwić o własne bezpieczeństwo na tym rowerze. 

 

 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Veriv napisał(a):

To kwestia kiepskiego serwisu. Przkręcałeś ostatnio sam więc wiesz jakiego serwisanta winić.

Nawet na prostych czynnościach można polec. 

Tzn przykręcałem ostatnio sam, bo fabrycznie skręcone odpadło. Jestem 100% pewien że przykręciłem to odpowiednio mocno - wg oznaczeń należy to skręcać z siłą 12-14Nm o ile pamiętam, klucz który dostałem z rowerem ma podziałkę do 10Nm ale "na oko" wyszedłem poza tę podziałkę wystarczająco daleko. 

Pointa jest taka że w ogóle nie powinno było odpaść za pierwszym razem. 

 

3 minuty temu, jajacek napisał(a):

A co to za korba? Być może wymaga Loctite przy skręcaniu.

Deore. Support podobno na pressfit, cokolwiek by to nie było. 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Rot napisał(a):

Tzn przykręcałem ostatnio sam, bo fabrycznie skręcone odpadło. Jestem 100% pewien że przykręciłem to odpowiednio mocno - wg oznaczeń należy to skręcać z siłą 12-14Nm o ile pamiętam, klucz który dostałem z rowerem ma podziałkę do 10Nm ale "na oko" wyszedłem poza tę podziałkę wystarczająco daleko. 

Pointa jest taka że w ogóle nie powinno było odpaść za pierwszym razem. 

 

Deore. Support podobno na pressfit, cokolwiek by to nie było. 

Ostatnio zakładałem nową korba deore. Jeśli u ciebie jest tak samo, to najpierw ja dociskasz plastikowym kapselkiem z zestawu, ktory wchodzi od boku osi, a potem dopiero jak jest prawidłowo osadzona, dokręcasz śruby po trochu z jednej i drugiej strony. Nie dokrecasz na maksa jednej i potem drugiej. I powinno grac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...