Skocz do zawartości

MTB solidny, rekreacyjny, pod przyczepkę


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Greg29 napisał(a):

W Niemczech odpowiednikiem naszego olx jest ebay-kleinanzeigen.de ale z moich obserwacji wynika, że rowery tam ogłaszane wcale nie są tańsze niż u nas (inna wartość pieniądza, dla nas 1000 zł to sporo, a tam za 200 EUR nic się nie kupi sensownego z używek, same szroty, które u nas chodzą po 200-300 zł) i widząc u nas  ofertę niższą niż w Niemczech i komentarz, że rower sprowadzony z Niemiec to często się zastanawiam w jaki sposób on został sprowadzony ?

Nie strasz...

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, APZ napisał(a):

Ponieważ wątek ma tytuł "...pod przyczepkę" pozwalam sobie postawić tezę, nie wiem czy do końca prawdziwą, że rower MTB typu full nie nadaje się do przyczepki, która jest złączona na osi tylnej. Chyba wtedy może dochodzić do nadmiernego obciążenia zawiasów tylnego widelca? Natomiast przyczepka zaczepiona pod siodełko (są takie), do sztycy (nie karbonowej) mogłaby być? Nie planuję takich rozwiązań, dla tak dla wiedzy, pytam nieśmiało.

Ja nie widziałem przyczepek pod sztycę. Ja mam Querido dla 2 dzieci. To jest spora waga. Oraz kwestia manewrowania przyczepka (przy skrętach) i hamowaniu (przyczepka nie ma hamulca najazdowego). Nie wiem, jak full na to zaeraguje.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, krix napisał(a):

Nie strasz...

Nie straszę. Sam szukałem commutera jak zostałem wysłany do Niemiec na kontrakt, czegoś taniego do tyrania na codzień bo szkoda mi było moich rowerów (mimo, że fitnessa kupiłem właśnie z myślą na miasto), a że przyjeżdżam do domu na weekendy bo nie mam daleko to tym bardziej nie chciałem wozić go ze sobą - co prawda zimą jeżdżę w weekendy na mtb ale latem fitness jest taką moją "szosą z prostą kierownicą" na dłuższe wycieczki 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, APZ napisał(a):

Widziałem kilka ofert przyczepek bagażowych łączonych z rowerem poprzez pałąk, ze szybkozłączką, do sztycy. Dwukołowe. Coś w stylu emeryckiej torby na bazarowe zakupy. Małe kółka, torba wodoszczelna i zdejmowana. Poszukam oferty niebawem. 

A, bagażowe. Ja mam na myśli cały czas dziecięcą. To zupełnie co innego. Przyczepka dziecięca to około do 60 kg w sumie. Jeszcze ta przyczepka ma ruszający się bagaż ? 

 

Może wrócę do wątku rozmiaru ramy  kalkulatora Competetive:

 Czy dobrze rozumiem reach?

Wyliczam ze wzoru, który sobie stworzyłem:  

Reach = Saddle Handlebar - Saddle Setback - Stem Length (bo reach to jest odległość od korby do sterów, ujścia kierownicy)

W moim przypadku będzie to ok. 39 cm(sic!) ?? Tak mało? 

2) Nie rozumiem jak wyliczyć wielkość ramy w calach, czyli czy to L (19) czy XL (21) itd

Popularne portale mówią: przekrok * 0,57 / 2,54. U mnie wychodzi 51 cm czyli 20 cali.

Z kolei wg powyższego kalkulatora rozmiar to Seat Tube Range CT , czyli 62 cm, czyli 24 cale?? Straszna rozbieżność. Możliwe, że mam takie rozmiary tułowia, że kalkulator zgłupiał...?

 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, krix napisał(a):

Czy dobrze rozumiem reach?

Wyliczam ze wzoru, który sobie stworzyłem:  

Reach = Saddle Handlebar - Saddle Setback - Stem Length (bo reach to jest odległość od korby do sterów, ujścia kierownicy)


Nie, reach to jest linia wyznaczona od osi korby równolegle do ziemi do centrum rury sterowej na złączeniu z górną rurą ramy.

Stack-and-Reach-measurement-chart-1.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):


Nie, reach to jest linia wyznaczona od osi korby równolegle do ziemi do centrum rury sterowej na złączeniu z górną rurą ramy.

Stack-and-Reach-measurement-chart-1.jpg
 

Aa, oki, dzięki. Czyli nie da się wyliczyć reach z  kalkulatora Competetive Cyclist?

 

Aha, bo te odległości Effective Tube Length i Saddle Handkebar są mierzone nie równolegle do ziemi, tylko tak na "żywca" od punktu do punktu...?

Odnośnik do komentarza

Dobra, więc tak:

Wyslałem zapytanie do producenta CUBE na temat podpinania przyczepek pod ramy karbonowe.

Wyslałem także zapytanie do http://www.arkus.sklep.pl/ ale niestety zbywają klienta, to znaczy nic nie wiedzą, nic nie moga pomierzyć, jak chcę kupić, to droga wolna.

Zadzwoniłem także do https://rowerycube.pl/ i tam panowie nic nie wiedzieli na temat zaleceń tudziez przeciwskazań karbonu i przyczepi. Wprawdzie odradzali , ale na zasadzie  "to na Pana odpowiedzialność", bez doświadczeń w tym temacie. Natomiast dzięku uprzejmości Pana sprzedawcy dowiedzialem się, że karbony Cube mają nadal dziurki pod Direct Mount dla przedniej przerzutki, podparte zdjęciem. To super wiadomość, chociaż na nowo musze rozpocząc poszukiwania, uwzględniając ten parametr ?

 

IMG_20230323_102011_01.jpg

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, jajacek napisał(a):

Pytać to należy producenta. Sklep ma to gdzieś. Dystrybutor Ski Team będący przedstawicielem Cube w Polsce teoretycznie powinien udzielić informacji na ten temat.

Powiadam Wam że przednia przerzutka dobra rzecz ?

Pomęczę Ski Team jeszcze o tę informację. Mogą zapytać się CUBE bezpośrednio, na pewno jest za jakimś biurkiem facet, co ma telefon bezpośredni do odpowiedniego gościa w Niemczech.

Co do przerzutek - dokładnie, przyjmuje ten punkt widzenia, dlatego się uparłem na przednią przerzutkę ?

@jajacek Jacek, a jakie byś polecił z gruba modele innych firm, które są na poziomie? Przepatrzę jeszcze raz  używki na portalach.

Spec Chisel? Epic? (tego w wersji HT jest mało i drogi).

Jakiś Trek?

Jakis Scott?

O Rockriderach, Indianach już wiem, że można brać pod uwagę. Kelys Gate 30 nie chcę, bo mi się..nazwa nie podoba ? Serio..ale coś trzeba odrzucić a coś wybrać. 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...