Skocz do zawartości

MTB solidny, rekreacyjny, pod przyczepkę


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba je nawet widać na zdjęciu. Czy to na pewno pod bagażnik? A Decathlon mi odpowiedział, że tylko bagażnik do sztycy można zastosować, bo do MTB nie zalecają innych. Szkoda, że ich mejl już skasowałem. Wiadomo, skoki z dwudziestoma kilogramami na tyle nie są wskazane. ? Ale jazda rekreacyjna...? Chyba spoko. 

rower-gorski-mtb-rockrider-explore-540-29.jpg

rower-gorski-mtb-rockrider-explore-540-29.jpg

rower-gorski-mtb-rockrider-expl-540-29 (5).jpg

rower-gorski-mtb-rockrider-expl-540-29 (6).jpg

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że cube będzie bardziej wyprostowany choć to nie oznacza, że pozycja w rockriderze musi być strasznie sportowa. Można wybrać większą ramę i jest się bardziej wyciągniętym, lub mniejsza ramę i wtedy pozycja jest bardziej wyprostowana. Moja mama która dobiją do 60 jeździ turystycznie na expl 540 a tata po 60 na xc 120 w rozmiarze M. Ja mam xc 900 w rozmiarze M z pozycja bardzo sportową, wcześniej miałem xc 100 w rozmiarze L również w bardzo sportowej geometrii i za każdym razem jak wsiadam na xc 120 w M, z krótkim mostkiem w plusie to jestem zaskoczony jak mogą różnić się dwa niby identyczne rowery (xc 100 w L I xc 120 w M). 

W dużym zakresie możesz sobie zmienić geometrię w rockriderach za pomocą mostków. 

Odnośnik do komentarza

Dużo zależy też od proporcji ciała. Ja na np. przy wzroście 179cm mam przekrok 86cm, także mam dość długie nogi i krótki tułów i przez to potrzebuje wysokiej i krótkiej ramy bo inaczej czuję się zbyt wyciągnięty.

Akurat jakiś miesiąc temu też kupowałem rower mtb właśnie do takiej rekreacyjnej jazdy i na początku wziąłem Meride Big.Nine 500 lite w rozmiarze L która ma górną rurę o długości 625mm ale czułem się na niej zbyt wyciągnięty. Potem kupiłem też 500 lite ale w rozmiarze M i tu pozycja na siedząco była idealna ale znowu przez zbyt mały reach na stojąco miałem wrażenie że przelecę przez kierownicę ?.

Ostatecznie zwróciłem obie Meridy i kupiłem na wyprzedaży Canyona Grand Canyon 9, który ma prawie identyczny reach co 500lite w rozmiarze L ale krótszą górna rurę i jest idealnie.  

Oczywiście tak jak pisze @Oskarr dużo można ugrać zmianą mostka. Ja na próbę do Meridy w L też dałem 2cm krótszy mostek z innego roweru i było dużo lepiej i pewnie gdyby nie promocja na Canyona to by została 500lite L z 2/3 cm krótszym mostkiem. 

Odnośnik do komentarza

Na płaskim bardzo dużo można zmienić mostkiem, bo przecież mamy tylko 3 pkty podparcia na rowerze: siodełko, pedały, kierownica.
Ale w górach sprawa wygląda inaczej. Tutaj rama musi być dobrze dopasowana. Nie za mała, nie za duża. Wydłużenie mostka powoduje, że kierownica znajduje się bardziej nad kołem co utrudnia zjeżdżanie w dół.
Z drugiej strony duża rama utrudnia skakanie (tu liczy się R.A.D.):


W góry najlepiej mieć dobrze dopasowany rower z bardzo krótkim mostkiem.
W XC jest jeszcze inaczej bo tu liczy się zwrotność, nie ma skoków, a zjazdy nie są takie ostre.

Ale to całkiem inna historia niezwiązana z rekreacyjnym MTB
Odnośnik do komentarza

Temat mostków ćwiczyłem, bo dla siebie zrobiłem z MTB fulla - trekkinga MTB. Poprzez ekstremalną podmianę mostka. ?
A teraz rozglądam się za rowerem MTB rekreacyjnym dla kobiety, która dotąd jeździła na mieszczuchach. Stąd moje obawy co do pozycji rowerzystki na "rekreacyjnym" MTB. 
Który z tych poniższych wybralibyście:
- Rockrider Explore 540 (napęd 1x10), czy
- Cube Attention SLX  (napęd 1x12)
?
To forum ma taki autorytet, że jak powiem, że chłopaki z forum kazali kupić CUBE, to żona weźmie nadgodziny i da radę. ? Ja skłaniam się do Cube, bo oferują dedykowane bagażniki, sakwy i inne pierdoły i nie tracę czasu na szukanie, dobieranie, przymierzanie, zwroty, itp.  Ale mogę się mylić...
Proszę o rekomendację co do powyższego wyboru i milknę, aby autor wątku też dostał jakieś podpowiedzi na swoje dylematy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...