-
Postów
761 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez APZ
-
Luźny zestaw imbusów o wygodnej długości ramion chyba zwykle jest lżejszy niż multitool, a na pewno wygodniejszy w użyciu.
-
Nieszkodliwym dla roweru na pewno jest "credit card bikepacking". 😉 Bagaż waży ok. 3 kg, w tym 1 kg dodatkowa woda.😉 Ale ta aktywność szkodliwa jest dla finansów.
-
O nośność pytałem czysto teoretycznie. Mam ogromny zapas.
-
Przy okazji naszych uwag o homologacji na obciążenie roweru. Te kilogramy podawane przez producentów - rozumiem, że są trochę nadmiarowo określane i pewnie do ostrej jazdy? Skoków, itp. Jeśli producent mówi, że zestaw może ważyć nie więcej niż 136 kg (Trek), to chyba gdy zestaw ma 160 kg, ale jedzie spokojnie to nie rozleci się? Podobnie jak z nośnością mostów drogowych? Jakiś zapas chyba jest? [Pytam na okoliczność, gdyby żona na Rockriderze Explore miała przytyć... Max 100 kg. Ale spoko - nawet 80 kg im nie grozi.. 😉.]
-
Faktycznie dość nisko, ale AI mówi tak: xxx Rower Rockrider Explore 540 (dostępny w sieci Decathlon) posiada homologację dla maksymalnej wagi użytkownika wynoszącej 100 kg. [1] Jak interpretować ten limit? W przeciwieństwie do firmy Trek, która podaje limit dla całego zestawu (rower + człowiek), Decathlon w oficjalnej specyfikacji technicznej określa maksymalną wagę samego rowerzysty wraz z jego wyposażeniem (odzież, kask, plecak, bidony): [1] Maksymalna waga użytkownika + bagażu: 100 kg Waga samego roweru: ok. 12,8 kg (w zależności od rozmiaru ramy), nie musi być odejmowana od tego limitu, ponieważ konstrukcja została przetestowana pod kątem obciążenia 100 kg w siodełku/na pedałach. [1, 2] Oznacza to, że jeśli ważysz np. 92 kg, a Twój plecak i buty ważą 5 kg, mieścisz się w granicach homologacji. xxx Dla lekkich rowerzystów lub/i z lekkim bagażem.
-
Czyli możliwości jest wiele. Stąd czasami ból głowy. 😉
-
Na foto - rower z tanim workiem, niebujającym się, wodoszczelnym, objętość chyba 20 lub 25 L. Żona ma nisko siodełko, ale facet może wrzucić wór na bagażnik dużo większy. W odróżnieniu od sakw ten system raczej się nie urwie, nie majta się i nie stawia oporu, bo worek jest za rowerzystą, nie wystaje istotnie bokami. Akurat ten bagażnik nie jest poziomo, ale można kupić inny. Osobiście jestem zwolennikiem typowych, tradycyjnych bagażników tylnych. Nawet do szosy endurance założyłem. 🙂 Bo jest to rower użytkowy, prawie do wszystkiego.
-
Nie tylko. "Wyprawy" do paczkomatu, drobne zakupy, kurtkę przypiąć, gdy pogoda zaskoczyła, worki wodoszczelne zamiast sakw (40 zł zamiast za 800 zł), torby w systemem MIK (szybkie odpinanie, gdy zostawiasz rower, ale ciężkawe są), dziecko w siodełku, pies w budzie, dodatkowa woda w dużym pojemniku, itp. Na takim typowym bagażniku łatwo wiążesz paskiem tani worek (objętość 5-30 litrów), który zabierasz idąc do knajpy/sklepu. Odpinanie kilku toreb bikepackingowych jest upierdliwe. Nie mówiąc o wyglądzie maszyny, majtaniu się bagażu i efektach podniesionego środka ciężkości. Plecak czy nerki - w gorące dni, na długich trasach, są słabo komfortowe. Ale, co kto lubi...
-
-
Wersja damska ma też lekko inne siodełko. Ale w praktyce chyba to nie ma znaczenia (jeździłem czasami). Żona taki rower ma.
-
@vrinks82 @jajacek Jeśli idziesz w kierunku MTB, to warto rozważyć: Rower górski MTB turystyczny Rockrider EXPL 540 29" ROCKRIDER | Decathlon Lekko go zmodyfikować (hamulce, opony) i jest super rower. Wersja damska (rama ta sama, tylko kolor inny i ciut węższa kierownica) też jest fajna. Ma inserty na bagażnik. Sztywne osie, itp. Na tym forum jest multum postów o nim. Trzeba pogrzebać. Bywają w Decu promocje od czasu do czasu i zamiast 3999 zł kosztuje np. 3200 zł. Będzie budżet na sensowne modyfikacje (np. podmienić opony na cichsze).
-
@vrinks82 Do karbonowej ramy przeważnie nie zamontujesz normalnego bagażnika tylnego na normalne inserty w ramie.
-
Dobór opon do szosy endurance użytkowanej turystycznie
APZ odpowiedział(a) na APZ temat w Części i akcesoria rowerowe
Ostrzeżenie: Trek "mówi" oficjalnie, że do ramy szosy Domane (w tym do Al4 Gen 4) wchodzi opona szeroka na 38 mm (a w serwisie twierdzą, że nawet 40 mm). Przymierzyli do ramy i się cieszą... Ale nikt nie wspomina, że wózek przedniej przerzutki Tiagra będzie lekko zawadzał (na niektórych przełożeniach) o oponę, mimo że moja nowa, ma realną szerokość 37 mm. Trzeba było wymienić przednią Tiagrę na Shimano 105. No i działa normalnie. PS Opona VITTORIA RideArmor G2.0 jest OK. Cicha i komfortowa. Jeżdżę na ciśnieniu ok. 3 bar. -
@magurudumu A możesz opisać ZA i PRZECIW i inne wrażenia z użytkowania tandemu? Dlaczego właśnie tak jeździcie? Ciekawy jestem... A i inni poczytają. Dzięki.
-
Rower typu TANDEM - 119,00 zł | Decathlon Rent Nigdy nie jeździłem i nie pożyczałem, ale google wyświetlają jw.
-
Dobór opon do szosy endurance użytkowanej turystycznie
APZ odpowiedział(a) na APZ temat w Części i akcesoria rowerowe
Pierwsza jazda -test 😉 😉😁 opon: https://www.centrumrowerowe.pl/opona-vittoria-ridearmor-g2-0-pd44997/ Szerokość faktyczna na obręczy 21 mm: 37 mm. Według producenta - szerokość: 38 mm. Dystans wokół komina, 19 km (asfalt, asfalt krzywy, chodnik bardzo krzywy, kostka, leśna ścieżka bez i z korzeniami, droga piaszczysta, szuter premium, szuter brutalny). Średnia prędkość 19 km/h. Prędkość maksymalna, chwilowa 35 km/h. Temperatura 26 st. C. Wiatr (różne kierunki): 45 km/h (nie fajnie). Sucho. Ciśnienie: przód 3,3 bar, tył 3,5 bar. Waga kierowcy: 82 kg. Dętki. Wrażenia: istotnie wyższy komfort niż na R1 32 mm (a może to psychologia, skoro zapłaciłem... 😉). Na pewno można odważniej jeźdżić po nierównych drogach. Opona cicha. Potestuję jeszcze z niższym ciśnieniem. Więc sądzę, że podmiana była sensowna. 😁 -
Dobór opon do szosy endurance użytkowanej turystycznie
APZ odpowiedział(a) na APZ temat w Części i akcesoria rowerowe
Cieszę się, że burza mózgów na Forum przyczynia się do dobrych wyborów i oszczędności kasy. Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Za kilkanaście dni napiszę o wrażeniach z użytkowania Ridearmor. -
Dobór opon do szosy endurance użytkowanej turystycznie
APZ odpowiedział(a) na APZ temat w Części i akcesoria rowerowe
Zgadzam się. Zamówione, po 215 zł to mniejsze wariactwo. Rower ma założone fabrycznie R1 Bontrager, które kosztują ok. 80 zł (32 mm). Taka cena byłaby OK. -
Dobór opon do szosy endurance użytkowanej turystycznie
APZ odpowiedział(a) na APZ temat w Części i akcesoria rowerowe
Ok. 385 zł jeden ze sklepów wycenił w detalu. Importer sugeruje detalistom 420 zł, ale oni mają luz na marży. Zamówiłem po 215 zł te RideArmor. -
Dobór opon do szosy endurance użytkowanej turystycznie
APZ odpowiedział(a) na APZ temat w Części i akcesoria rowerowe
Opony Vittoria Corsa Pro Control G2.0 (38 mm) są już dostępne w velo.pl. Przyjechały do Polski. Sugerowana cena detaliczna 420 zł (!). Opony Vittoria RideArmor G2.0 (38 mm), są dostępne w centrumrowerowe.pl. Cena 215 zł - czyli prawie o połowę mniej. Według opisów i zestawienia (AI) RideArmor jest zdecydowanie bardziej wytrzymała na przebicia. Waży połowę tego co wytrzymała opona Szwalbe. Sądzę, że dla moich zastosowań RideArmor (zbroja jeździecka) będzie lepszym wyborem (pomijając koszty). Łysa, więc zapewne cicha. Szeroka - więc komfortowa przy odpowiednim ciśnieniu. Wytrzymała. Raczej nie ciężka (poniżej 500 gr.). Kupować? Opona VITTORIA RideArmor G2.0 | CentrumRowerowe.pl Opona VITTORIA Corsa Pro Control G2.0 | CentrumRowerowe.pl Bezpośrednie porównanie konstrukcji Cecha [1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11] Vittoria RideArmor G2.0 (38 mm) Vittoria Corsa Pro Control G2.0 (38 mm) Główne przeznaczenie Treningi, dojazdy, najgorsze drogi, całoroczna Wyścigi wyczynowe, klasyki, gładki szuter Konstrukcja oplotu Nylonowy oplot 100 TPI (grubsze, mocniejsze nici) Bawełniany oplot 320 TPI Corespun (bardzo cienki i elastyczny) Warstwa antyprzebiciowa Pełna wkładka Kevlar od stopki do stopki + dodatkowa tarcza pod bieżnikiem Klasyczny pas antyprzebiciowy pod bieżnikiem + wzmocniona stopka Ochrona boczna ArmorSkin – miedziana warstwa poliamidu chroniąca boki przed rozcięciem Brak dedykowanego pancerza bocznego (tylko pogrubiony bieżnik zachodzący na boki) Charakterystyka Wyjątkowo trwała, odporna na szkło i ostre kamienie, cięższa Bardzo szybka, elastyczna, świetnie tłumi drgania, podatniejsza na uszkodzenia -
Dobór opon do szosy endurance użytkowanej turystycznie
APZ odpowiedział(a) na APZ temat w Części i akcesoria rowerowe
@jajacek Komfort tak. Szybkość nie. Przyczepność na asfalcie suchym i mokrym - tak, ale przy moich prędkościach pewnie każda opona jest OK. 😉 Reasumując: komfort i ciche toczenie, szerokość 38 mm. Taki gral jest poszukiwany. PS: auto ubrałem w opony premium i czuję dobre efekty. Pomyślałem, że analogiczny zabieg z rowerem da podobny rezultat. Może "premium", nie oznacza wyłącznie kosmicznej ceny... -
Dobór opon do szosy endurance użytkowanej turystycznie
APZ odpowiedział(a) na APZ temat w Części i akcesoria rowerowe
Teraz zauważyłem, że sklep ma 1 sztukę. 🙂 Ale może jest inny dostawca... -
Dobór opon do szosy endurance użytkowanej turystycznie
APZ odpowiedział(a) na APZ temat w Części i akcesoria rowerowe
Czekając, aż opony Vittoria Corsa Pro Contact (38 mm) dotrą do Polski, komputer podrzucił mi taką reklamę: Opona VITTORIA RideArmor G2.0 | CentrumRowerowe.pl Dużo tańsza, trochę cięższa, mniej TPI, ale jest dostępna. Może bardziej wytrzymała na przebicia? Proszę o opinię, czy jest to wersja do rozważenia, jako komfortowa opona do jazdy szosowej (80-90% km szosa, reszta szutry, ścieżki leśne). Tak na wszelki wypadek, gdyby Corsa Pro Contact nie dojechała w rozsądnym terminie. -
Trasy mtb - Warszawa centrum oraz połdunie od Warszawy
APZ odpowiedział(a) na sl66 temat w Trasy rowerowe
Podpisałem. -
Radon Jealous AL 9.0 - pomoc w doborze rozmiaru ramy
APZ odpowiedział(a) na skoczek02 temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Nie znam się na technikaliach rowerowych, ale obstawiam, że wada w działaniu jest spowodowana jakąś głupotką. Naprawa będzie pewnie mało kosztować. Więcej czasu stracisz pakując i wysyłsjąc rower. Każdy serwis ci zrobi tę naprawę. A sklep zwróci kasę. Chyba, że chcesz oddać rower z innego powodu i szukasz pretekstu.
