Skocz do zawartości

APZ

Użytkownicy
  • Postów

    761
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

3 026 wyświetleń profilu

Osiągnięcia APZ

Stały bywalec

Stały bywalec (3/4)

  1. Luźny zestaw imbusów o wygodnej długości ramion chyba zwykle jest lżejszy niż multitool, a na pewno wygodniejszy w użyciu.
  2. Nieszkodliwym dla roweru na pewno jest "credit card bikepacking". 😉 Bagaż waży ok. 3 kg, w tym 1 kg dodatkowa woda.😉 Ale ta aktywność szkodliwa jest dla finansów.
  3. O nośność pytałem czysto teoretycznie. Mam ogromny zapas.
  4. Przy okazji naszych uwag o homologacji na obciążenie roweru. Te kilogramy podawane przez producentów - rozumiem, że są trochę nadmiarowo określane i pewnie do ostrej jazdy? Skoków, itp. Jeśli producent mówi, że zestaw może ważyć nie więcej niż 136 kg (Trek), to chyba gdy zestaw ma 160 kg, ale jedzie spokojnie to nie rozleci się? Podobnie jak z nośnością mostów drogowych? Jakiś zapas chyba jest? [Pytam na okoliczność, gdyby żona na Rockriderze Explore miała przytyć... Max 100 kg. Ale spoko - nawet 80 kg im nie grozi.. 😉.]
  5. Faktycznie dość nisko, ale AI mówi tak: xxx Rower Rockrider Explore 540 (dostępny w sieci Decathlon) posiada homologację dla maksymalnej wagi użytkownika wynoszącej 100 kg. [1] Jak interpretować ten limit? W przeciwieństwie do firmy Trek, która podaje limit dla całego zestawu (rower + człowiek), Decathlon w oficjalnej specyfikacji technicznej określa maksymalną wagę samego rowerzysty wraz z jego wyposażeniem (odzież, kask, plecak, bidony): [1] Maksymalna waga użytkownika + bagażu: 100 kg Waga samego roweru: ok. 12,8 kg (w zależności od rozmiaru ramy), nie musi być odejmowana od tego limitu, ponieważ konstrukcja została przetestowana pod kątem obciążenia 100 kg w siodełku/na pedałach. [1, 2] Oznacza to, że jeśli ważysz np. 92 kg, a Twój plecak i buty ważą 5 kg, mieścisz się w granicach homologacji. xxx Dla lekkich rowerzystów lub/i z lekkim bagażem.
  6. Czyli możliwości jest wiele. Stąd czasami ból głowy. 😉
  7. Na foto - rower z tanim workiem, niebujającym się, wodoszczelnym, objętość chyba 20 lub 25 L. Żona ma nisko siodełko, ale facet może wrzucić wór na bagażnik dużo większy. W odróżnieniu od sakw ten system raczej się nie urwie, nie majta się i nie stawia oporu, bo worek jest za rowerzystą, nie wystaje istotnie bokami. Akurat ten bagażnik nie jest poziomo, ale można kupić inny. Osobiście jestem zwolennikiem typowych, tradycyjnych bagażników tylnych. Nawet do szosy endurance założyłem. 🙂 Bo jest to rower użytkowy, prawie do wszystkiego.
  8. Nie tylko. "Wyprawy" do paczkomatu, drobne zakupy, kurtkę przypiąć, gdy pogoda zaskoczyła, worki wodoszczelne zamiast sakw (40 zł zamiast za 800 zł), torby w systemem MIK (szybkie odpinanie, gdy zostawiasz rower, ale ciężkawe są), dziecko w siodełku, pies w budzie, dodatkowa woda w dużym pojemniku, itp. Na takim typowym bagażniku łatwo wiążesz paskiem tani worek (objętość 5-30 litrów), który zabierasz idąc do knajpy/sklepu. Odpinanie kilku toreb bikepackingowych jest upierdliwe. Nie mówiąc o wyglądzie maszyny, majtaniu się bagażu i efektach podniesionego środka ciężkości. Plecak czy nerki - w gorące dni, na długich trasach, są słabo komfortowe. Ale, co kto lubi...
  9. Na powyższym foto widać inserty pod tylny bagażnik. I kolor też widać ...
  10. Wersja damska ma też lekko inne siodełko. Ale w praktyce chyba to nie ma znaczenia (jeździłem czasami). Żona taki rower ma.
  11. @vrinks82 @jajacek Jeśli idziesz w kierunku MTB, to warto rozważyć: Rower górski MTB turystyczny Rockrider EXPL 540 29" ROCKRIDER | Decathlon Lekko go zmodyfikować (hamulce, opony) i jest super rower. Wersja damska (rama ta sama, tylko kolor inny i ciut węższa kierownica) też jest fajna. Ma inserty na bagażnik. Sztywne osie, itp. Na tym forum jest multum postów o nim. Trzeba pogrzebać. Bywają w Decu promocje od czasu do czasu i zamiast 3999 zł kosztuje np. 3200 zł. Będzie budżet na sensowne modyfikacje (np. podmienić opony na cichsze).
  12. @vrinks82 Do karbonowej ramy przeważnie nie zamontujesz normalnego bagażnika tylnego na normalne inserty w ramie.
  13. Ostrzeżenie: Trek "mówi" oficjalnie, że do ramy szosy Domane (w tym do Al4 Gen 4) wchodzi opona szeroka na 38 mm (a w serwisie twierdzą, że nawet 40 mm). Przymierzyli do ramy i się cieszą... Ale nikt nie wspomina, że wózek przedniej przerzutki Tiagra będzie lekko zawadzał (na niektórych przełożeniach) o oponę, mimo że moja nowa, ma realną szerokość 37 mm. Trzeba było wymienić przednią Tiagrę na Shimano 105. No i działa normalnie. PS Opona VITTORIA RideArmor G2.0 jest OK. Cicha i komfortowa. Jeżdżę na ciśnieniu ok. 3 bar.
  14. @magurudumu A możesz opisać ZA i PRZECIW i inne wrażenia z użytkowania tandemu? Dlaczego właśnie tak jeździcie? Ciekawy jestem... A i inni poczytają. Dzięki.
  15. Rower typu TANDEM - 119,00 zł | Decathlon Rent Nigdy nie jeździłem i nie pożyczałem, ale google wyświetlają jw.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...