Skocz do zawartości

Jednodniowe wyprawy - gravel, ht, full ???


Rekomendowane odpowiedzi

Cała idee gravela zakładała chyba dwie rzeczy, gdy segment powstawał w stanach: jak do szosy wbić szerszą oponę i jak cieszyć się z jazdy.

Szersza opona miała pomóc jeździć trasy szutrowe i ubite polne drogi, których w usa sporo. Stąd baranek plus szersza opona. Nikt chyba też nie zakładał, że gravel ma się ścigać po tzw. ujebach, bo inaczej nie nazwać tras jakie momentami widać wyżej. Czy gravelem da się przejechać las? Da. Tylko czasem trzeba będzie rower pchać a czasem będzie trudno. Sęk w tym, że można wybrać inną trasę - szybszą i dłuższą.

Mam MTB, mam Gravela. To są rowery na 2 różne trasy. Nie kumam całej tej napinki gravel vs reszta świata. Ani tych, co chcą z gravela zrobić złoty graal czyli rower do wszystkiego (nie ma takich nawet wśród gravelowych purystów, bo wojna napęx 1x i 2x jest równie intensywna) ani tych, co negują sens tego segmentu bo szosa szybsza a mtb lepszy w trudniejszym terenie.

Dla mnie gravel idealny jest na moje wycieczki: 100-150 km, troche asfaltu, troszę szutrów, trochę ubitych polnych leśnych dróg, trochę pożarówek. Na mazowszu jak znalazł 🙂 Nie lubię jeździć mtb po asfalcie, nie jest mi też wygodnie w jednym chwycie. Natomiast gravelem nie jeżdzę wszędzie 🙂 

Odnośnik do komentarza

Jak śpiewał Kazik "ale zgodzmy sie,
że z tylu roznych drog przez zycie,
kazdy ma prawo wybrac źle..." 😀

I tak, wbrew zamysłowi twórcy, użytkownicy graweli czasem zamiast oddawać się metafizycznemu wymiarowi romantyzmu kolarskiego.. się zwyczajnie, prymitywnie ścigają. 

 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, APZ napisał(a):

Albo "wjeżdżają" gravelem na Turbacz, co osobiście widziałem. Ja szedłem szybciej, bo nie miałem żadnego roweru, a gravelowiec musiał go prowadzić.

Na taki Lubań z Krościenka na pewno szybciej z gravelem, niż e-fullem na plecach 😉

Zależy jak potem zjeżdżał - niebieski do Zarębka czy GSB (najciekawsze fragmenty) to dobre propozycje dla wszystkich upierających się przy tym, jak bardzo jest idealna konstrukcja do wszystkiego... Ale takim żółtym, którym dowożą zaopatrzenie dla schroniska czemu nie?

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Szwedacz napisał(a):

Na taki Lubań z Krościenka na pewno szybciej z gravelem, niż e-fullem na plecach 😉

Zależy jak potem zjeżdżał - niebieski do Zarębka czy GSB (najciekawsze fragmenty) to dobre propozycje dla wszystkich upierających się przy tym, jak bardzo jest idealna konstrukcja do wszystkiego... Ale takim żółtym, którym dowożą zaopatrzenie dla schroniska czemu nie?

Fajna ta trasa gravelowa z Krościenka przez Dębno, przełęcz Knurowską i potem szlakiem głównobeskidzkim czerwonym 🙂

Odnośnik do komentarza

No jak to gdzie? Po beskidzkich lasach i halach! Ja w miarę miło wspominam weekend z plecakiem i 26" ATB na tamtym szlaku (a na pewno lepiej niż nockę z próbą drzemki w TLK Karpaty). Jednak nie wyobrażam sobie niektórych zjazdów z barankiem i na hamulcach. Chętnie bym popatrzył na gravelowych wyjadaczy pokonujących zjazd na polanę z amboną, bodaj przed Rokitą (jadąc od wschodu), szczytowy fragment zjazdu z Lubania, czy niektóre rynny za Turbaczem 😉

Odnośnik do komentarza
Przełęcz Knurowska uwielbiam. Asfaltem oczywiście. Ogólnie bardzo lubię te okolice. Jeździłem tam dużo. Kolega na MTB XC tam kiedyś się zapuścił i mówił że raczej pod rower enduro. Więc nie wiem gdzie tam gravelem chcecie jeździć
Uwielbiam tamte tereny, aż mnie na wspomnienia wzięło...
Od dziecka tam praktycznie co roku bywam...dc3cd808c6ed6dc3b9293fbf9ea68b34.jpgbdacbd03080a0d48ea800d752a261056.jpg3af7750eff14bd725dabe72bed00b7e0.jpga00822a4616a35550150c5236bbcf7f6.jpg554707698a43c4b2d65e0e140b72cc22.jpg354d6951a38b73993b3a577aa7d1cb5f.jpg53601e6194a8d00600d8af7cda4563ba.jpg7b96830cafac6d7013a1179af0a83324.jpg8f7fe2c8326eceb081e5614df0991aa1.jpg
Odnośnik do komentarza
[mention=11017]Cajtek78[/mention] bardzo ładne, nie byłem tam. Są tam jakies single, takie jak glacensisy? Potrzebuje dla dzieci
O singlach w tych okolicach nie słyszałem, ale ja nie jestem wielkim fanem singli i nie są one dla mnie priorytetem w danej okolicy
Natomiast, jest tam organizowana co roku bardzo fajna impreza: https://tatracyclingevents.com/ochotnica-bike-fest
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...