Skocz do zawartości

Jednodniowe wyprawy - gravel, ht, full ???


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam. Nigdy nie stosowałem sznurów do łatania dziur, ale może być to fajna rzecz. 

A co do pomysłu z łatkami zamiast drugiej dętki, to należy się spodziewać że będe kleić w krzakach gdzie znajdzie mnie chmara komarów. Alternatywnie w gorącym słońcu bez grama cienia 😉. Dętka tpu potrzebuje kilkadziesiąt minut by klej związał.

A potem jeszcze test cierpliwości pompując 6 barów mikro pompką wyjętą z podsiodłówki, licząc że łatka związała.

I najprawdopodobniej odbywa się to jeszcze po pod koniec dnia po drugiej, czeskiej stronie karkonoszy. A ja jeszcze musze wrócić. To już wolę wozić 2 zwykłe dętki i 2 naboje.

Odnośnik do komentarza

Przez 20 lat miałem 2 przypadki przebicia dwóch dętek. Raz ja, raz kumpel. Obaj na najgorszych oponach świata Michelin Dynamic w crossie, które szczęśliwie wrzuciliśmy do kosza na śmieci. Łatki na klej do dętki butylowej łapią prawie od razu. Łatki Tubolito, które używam nie wiem jak długo. Dętka TPU dużo nie waży więc faktycznie można wozić dwie. Ja się ma dobre opony i się pilnuje ciśnienia to przebite dętki zdarzają się bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza

Ja kleiłem dętkę TPU. Klej schnie 30min.

Nic trudnego rozwalić 2 detki na raz. Starczy jedynie wpaść w dziurę na zjezdzie by dobić przodem i tyłem. Energia kinetyczna podczas zjazdów może być na prawde konkretna, nie wiem ile atmosfer trzeba by zamortyzować wpadnięcie w dziurę przy 60 czy 70km/h. Na pewno dużo. Dużo więcej niż to na ile możesz napompować dętke. Mi sie tak zdarzyło, pamiętam że mojej żonie również bo jej zmieniałem dętki. 

Po drugie, o ile mało prawdopodobne jest złapanie dwóch kapci podczas jednego dnia , to złapanie 2 kapcia po tym jak już złapałeś 1 jest tak samo prawdopodobne jak złapanie 1 kapcia🙂

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie. Zamówiłem w końcu rower, i jednak padło na Cube. Właśnie mi go przywieźli. Wszystko wygląda ok, ale mam pytanie. W rowerze jest korba Deore (fc m6100) z zębatką 32t, większych nie ma w tej grupie. Czy zębatka 34t z wyższej grupy SLX wejdzie bez problemu na tą korbę ??? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...