Skocz do zawartości

Trek za 2500 zł dla dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jajacek napisał(a):

Jest też wielu kompletnie nieznanych producentów robiących dobre rowery. Polskich, czeskich, słowackich. Dobrym przykładem jest Media Expert, który sprzedaje rowery Indiana/Torpado Storm, które z rok czy dwa temu były absolutnym hitem sprzedażowym i miały wtedy chyba najlepszy stosunek jakości do ceny na rynku w przedziale do 4000 zł.

Tych nie polecę dla dziecka ze względu na bardzo ograniczoną rozmiarówkę. Najmniejszy, sensowny rower z media expert jest pod 165 cm wzrostu. Nowe XC 100/120 w wypożyczalniach decathlona niestety stoi na tragicznych oponach, na których te rowery nie jadą. Dopiero na jakiś sensownych oponach zaczynamy czuć korzyści z sztywnej i lekkiej ramy. 

Moja narzeczona miała podobne podejście jak Twoja żona. Miała miejski rower i jej pasował, dopiero jak dostała w prezencie lepszy rower, to stwierdziła, że nie wróci do mieszczucha. Obecnego roweru też nie chciała do czasu, aż na niego nie wsiadła. 

ST530 nie polecam. ST540 kosztuje 100-200 zł więcej a jest zdecydowanie lepszym rowerem. 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Panowie, że otwarliście mi oczy w tym szerokim rowerowym temacie... 🙂 Te Rockridery coraz bardziej zaczynają mi się podobać, a i sklep Decathlona mam pod nosem więc to też atut w razie potrzeby serwisowania czegoś. To może synowi pokażę tego ST540 w rozmiarze S.

A może i drugi dla żony bym kupił od razu 😁 Ale jaki dla niej? Są niby ST540 damskie rozm. M, ale nie widzę aby była tam rama z obniżonym nieco przekrokiem?  Do tego dołożyłbym fajne błotniki, bagażnik i na wspólne eskapady byłby chyba lepszy niż obecny Kross Evado 1.0... 🤣

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jajacek napisał(a):
2 godziny temu, jajacek napisał(a):

540 EXPL dla żony. Jest tu na forum kosmicznie długi wątek o nim. Decathlon ma też raty i rowery powystawowe w obniżonej cenie czy po zwrotach z 2nd Life w nazwie.

 

Potwierdzam. Moja na takim jeździ i czasami ja, chociaż jestem trochę wyższy niż rekomendacja producenta dla ramy M. Fajny rower do turystyki, w tym terenowej.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.01.2024 o 18:05, Veriv napisał(a):

Gusta każdy ma własne, ale mi się ten rower (st 540) bardzo nie podoba w połączeniu z hopkami. To nie jest rower do takich zastosowań

Hopki tylko od święta, a docelowe zastosowanie to raczej rowerowa turystyka po lasach, szutrach, asfaltach.

 

W dniu 5.01.2024 o 14:21, Oskarr napisał(a):

ST530 nie polecam. ST540 kosztuje 100-200 zł więcej a jest zdecydowanie lepszym rowerem. 

Właśnie na tego ST540 chcę przekonać syna 🙂 

W dniu 5.01.2024 o 17:13, jajacek napisał(a):

540 EXPL dla żony. Jest tu na forum kosmicznie długi wątek o nim. Decathlon ma też raty i rowery powystawowe w obniżonej cenie czy po zwrotach z 2nd Life w nazwie.

540 EXPL kupię jej na urodziny to będzie mieć niespodziankę 😄 Jeszcze fajny też jest widzę nieco tańszy 520 EXPL, w błękicie pewnie by się żonce spodobał. Na wzrost 159cm to rozmiar S raczej? 

W moim lokalnym Decathlonie jest do wypożyczenia ten EXPL 520 w rozmiarze M i L. Zastanawiam się który wziąć skoro mam 179 cm wzrostu i przekrok 83,5 cm to raczej ten L ?

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, DjDario napisał(a):

540 EXPL kupię jej na urodziny to będzie mieć niespodziankę 😄 Jeszcze fajny też jest widzę nieco tańszy 520 EXPL, w błękicie pewnie by się żonce spodobał. Na wzrost 159cm to rozmiar S raczej? 

W moim lokalnym Decathlonie jest do wypożyczenia ten EXPL 520 w rozmiarze M i L. Zastanawiam się który wziąć skoro mam 179 cm wzrostu i przekrok 83,5 cm to raczej ten L ?

W expl 520 bym nie szedł. To nie jest tańsza wersja 540 ale zupełnie inny, gorszy rower. U Ciebie L. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ST540 odebrany, syn zadowolony! Zresztą rower wszystkim bardzo nam się podoba i nawet żona mówi, że chce taki sam w wersji damskiej 😄
Jakie sensowne błotniki do tego można zamontować? Może jakieś SKS-y spasują? Muszę coś zamówić bo lubimy w deszczu też śmigać czasem,
Dzięki za pomoc! 

Odnośnik do komentarza

Nie wyobrażam sobie rowera "spacerowego" 😉 bez błotników, a jedyne sensowne to takie które osłaniają, czyli pełne, szerokie i jak najdłuższe, nieważne że kilkanaście gram cięższe. Robiłem to w kilku rewerach i ostatecznie odpowiednie zawsze udało się kupić na Allegro albo OLX, w sklepach nic nie mają. Na 2" opony 26", 27.5" łatwo, ale szerokie ponad 2" na koło 29" brak wyboru, ale w końcu znalazłem:

IMG_20231130_132312.thumb.jpg.c003a01a7d0b77eb7c9d67deaadcb849.jpg

Trochę "kuse", ale wyboru nie było.  Odrębną sprawą jest mocowanie, niestety zawsze kłopotliwe (szczególnie przód) a i ramy niechętnie współpracują z błotnikami i bagażnikami.

Odnośnik do komentarza

Pełne błotniki najlepsze - ja mam sprawdzone z firmy SKS, solidne, w zestawie wszystko co potrzeba do montażu w dowolnym rowerze. W Treku wymieniłem właśnie oponki i co za tym idzie błotniki. Teraz szukam jakichś sensownych na rower syna - młody bardziej wymyśla, bo jemu się te minimalistyczne, krótkie podobają 😁 

aaa.jpeg

bbb.jpeg

ccc.jpeg

ddd.jpeg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Żona dziś pojeździła sobie ST540 od syna i stwierdziła, że jej taki rower wystarczy i że bardzo fajnie się jej jechało 🙂  W okolicznym Decathlonie stoi akurat wersja damska przeceniona z małą ryską. Nie wiem czy taki ST540 faktycznie jej wystarczy, czy może jednak lepiej dołożyć i pójść w coś pośredniego jak np. damski EXPL520 ? Wiem, że kobieta kupuje też wzrokiem, a ten błękitny EXPL 520 chyba bardziej jej się wizualnie podoba niż ten lepszy EXPL 540. Tak więc warto by zamiast ST540 wzięła EXPL520? czy to nie ma większego sensu? Jazda 50/50 szutry i ścieżki leśne / asfalt, czasem całodniowe wyprawy stąd ważne żeby miał punkty mocowania bagażnika. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...