Skocz do zawartości

Trek za 2500 zł dla dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam to Bontrager miał taką akcję, że można było wymieniać siodełka aż się znajdzie "te swoje" ale z tego co słyszałem to dystrybutorzy nie zgadzali się na oddawanie pieniędzy po testach tylko na wymianę na następne. Niestety u nas w kraju za skorzystanie z maty czy siodełka do pomiaru rozstawu kości kulszowych też sobie bardzo często życzą opłatę. Ja mieżyłem swoje w Niemczech, w sklepie po prostu stoją dwa krzesełka dwóch różnych firm i się siada i się mierzy sobie samemu a jek się nie wie jak to obsługa sklepu pomaga za darmo

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Greg29 napisał(a):

Z tego co pamiętam to Bontrager miał taką akcję, że można było wymieniać siodełka aż się znajdzie "te swoje" ale z tego co słyszałem to dystrybutorzy nie zgadzali się na oddawanie pieniędzy po testach tylko na wymianę na następne

Zgadza się. Byłem w sklepie Trek w Zabrzu w zeszłym roku, i powiedzieli że można zwrócić do 30 dni a za te pieniądze kupić kolejną rzecz z ich oferty. Lepsze to niż nic. Chyba będę zamawiał przez Internet z możliwością zwrotu do 14 dni.

Specialized power arc to już kwota 600 zł, to już trochę dużo. A powiedz mi te Twoje Bridge Sport nie sprawdziło się u Ciebie, że chcesz sprawdzać jeszcze Bridge Comp ?

Odnośnik do komentarza

Siodełka ciężki temat. Ze 20 przetestowałem zanim trafiłem na takie które mi odpowiadają. Dziura nie jest kluczowa. Może być bez dziury i mieć odpowiednio ukształtowany kanał po środku. Takie które mi spasowały do MTB to Specialized Henge Comp bez dziury i Phenom Comp z dziurą. Power mieliśmy w tańszej wersji Comp lub Expert i po pół godzinie miałem ból w okolicy dołu miednicy koło krocza. A mieliśmy też S-Works Power i zero problemów. Kształt ten sam ale widać trochę inaczej zrobione. Ci co mają bardzo chwalą Power with Mirror ale jest to cholernie drogie siodełko robione przez Fizik dla Speca. W Decathlonie były dwa tanie bardzo komfortowe siodełka. Na jedno z nich koleżankę wsadziłem. Oba miały Confort w nazwie. Bridge Comp kupiłem, nie spasowało mi i sprzedałem. Na OLX szukaj bo ludzie nowe z roweru ściagają i sprzedają po ok. 200-250 zł Phenom i Henge. Przy czym Comp to są zupełnie inne siodełka w ich przypadku niż Sport, z inną wyściółką.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, DjDario napisał(a):

A powiedz mi te Twoje Bridge Sport nie sprawdziło się u Ciebie, że chcesz sprawdzać jeszcze Bridge Comp ?

Mi się sprawdziło i pasuje ale chcę do jeszcze jednego roweru i jak trafię na Kleinanzeigen.de w dobrej cenie, za jakieś 20-25 eur, to kupię żeby porównać. W mtb mam jakiegoś Fizika, nie pamiętam nazwy, takie z dość mocno zadartym tyłem i też mi pasuje bo podtrzymuje tyłek na podjazdach, żeby się nie zsuwał 😁

 

 

Odnośnik do komentarza

Pomiar kości robiłem  samodzielnie na papierze więc to mam załatwione. Teraz tylko dylemat na jakie siedzonka postawić. Spróbuję na pierwszy ogień te Ze Speca. Jedynie co, to ze zdjęć widać, że mają strasznie długie noski, ale może to tylko na fotkach tak wygląda? Specializd Power ARC ma krótsze te noski ale sporo droższe jest, a np. Henge Comp na OLX za 100 zł można już kupić 

W dniu 5.02.2024 o 15:14, jajacek napisał(a):

Na OLX za 5 dych można kupić mocowanie do siodełek Speca z systemem SWAT pod lampkę Bontrager Flare RT jakby co

No i to mnie cieszy jako użytkownika Flare RT 👍

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, DjDario napisał(a):

Pomiar kości robiłem  samodzielnie na papierze więc to mam załatwione. Teraz tylko dylemat na jakie siedzonka postawić. Spróbuję na pierwszy ogień te Ze Speca. Jedynie co, to ze zdjęć widać, że mają strasznie długie noski, ale może to tylko na fotkach tak wygląda? Specializd Power ARC ma krótsze te noski ale sporo droższe jest, a np. Henge Comp na OLX za 100 zł można już kupić 

No i to mnie cieszy jako użytkownika Flare RT 👍

Kiedyś w salonach Speca można było za 50 pln wypożyczyć siodełko na dobę. Jeżeli kupiłeś to koszt wypożyczenia odliczali od ceny siodełka.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Hej! Witam Was Świątecznie i wracam z pytaniami. Sprawdziłem w swoim rowerze 4 modele siodełek i niestety mam wrażenie, że żadne z nich nie jest dla mnie wygodne, więc zaczynam się już tym nieźle irytować. Pierwsze 20km trasy mogę zrobić na dowolnym siodełku, ale robiąc 40-50 to już dyskomfort staje się na tyle duży, że tracę przyjemność z dłuższych wypadów. Kilka dni temu zamontowałem Specialized Power Comp - twarde jak decha. Zrobiłem na nim kilka dni temu jednorazowo 40km (bez spodenek z pampersem) i tyłek boli mnie do teraz. Wczoraj zamontowałem moje stare żelowe siodełko Selle Royale ze starego roweru. Siodełko wygląda słąbo i ma pewnie z 15 lat, ale chyba jeszcze najlepiej z tych wszystkich testowanych wypadło. Tracę już nadzieję, że można pokonywać odcinki dłuższe niż 40km bez bólu czterech liter. A może mój rower Trek FX+ 2 jest źle do mnie dobrany i będę zmuszony go sprzedać? 😕 

Drugi mój problem jest taki, że podczas dłuższej jazdy bolą mnie ręce w okolicach łokci oraz trochę drętwieją dłonie - mam ręce wyprostowane podczas jazdy. Próbowałem siodełko raz przesunąć bardziej w kierunku kierownicy, a innym razem do tyłu, ale większych różnic raczej to nie daje. Już sam nie wiem, czy mam za wysokie wymagania jeśli chodzi o wygodę (w co wątpię) czy typ roweru / ramy źle dobrany, czy też jest to kwestia doboru dobrego siodełka oraz ewentualnie ustawień kierownicy (inny mostek ?). Do 20km jest nie najgorzej, ale jakby chciał zrobić jednego dnia 60-80 km to czuję że byłaby to walka o przetrwanie. Mam ok. 179 cm wzrostu, przekrok 83,5 cm i ważę 70kg. Gdyby poprawić komfort jazdy to ze swojego roweru byłby zadowolony, a tak to zaczynam coraz bardziej myśleć o zmianie...

Właśnie jest na promocji za 3500 zł Specialized Chisel HT29 dosyć mocno wychwalany, ale nie chcę znowu kupować w ciemno, aby się przypadkiem znów nie  rozczarować, a druga sprawa że mogę zatęsknić za wspomaganiem, które teraz mam w Treku dzięki czemu wygodnie mogę ciągnąć za sobą rower z córką 7 lat na lince 😄 (przy okazji polecam ten hol rowerowy TRAX PRO). Nie wiem ile musiałbym dać za jakiś odpowiednik tego Speca ale w wersji elektrycznej?
Doradźcie coś drodzy koledzy, bo ja już nie wiem co robić... 😞 

 

20240401_105430 (1).jpg

20240401_105757 (1).jpg

Odnośnik do komentarza

Power Comp mi nie przypasował. Po pół godzinie miałem ucisk i drętwienie z przodu krocza. Testowałem ze 2-3 razy na różnych rowerach. Mojemu młodemu też nie spasował. Co u niego rzadko się zdarza. Jeździł długo na S-Works Power i był zachwycony. Ale tam jest zupełnie inna wyściółka i karbonowe pręty.

Dwa siodełka na których jeżdżę od lat i nie mam na nich żadnego dyskomfortu to Specialized Phenom Comp i Specialized Henge Comp.

Co do innych spraw to wygląda że przydałby się albo bikefitting albo ocena czy masz dobrze dobrany rower. Najtaniej zacząć od założenia szerszych opon na niższym ciśnieniu dobranym np. na podstawie kalkulatora ciśnień. Ja ostatnio kalkulatora Silca używam. SRAM podobno też dobry.

Dobry elektryk Speca, full MTB, ok. 20 tys zł. Ale są znacznie tańsze innych firm. Spec ma też jakieś hardtaile ale się nie orientuję.

Dziecko szybko urośnie i ja mając 179 wzrostu i 70 wagi elektryka bym raczej nie kupował. Jeszcze wiele lat pojeździsz na własnym napędzie. Problemem roweru, który masz jest brak amortyzacji. W związku z tym wszelkie nierówności drogi walą po nadgarstkach. Co możesz zrobić żeby zwiększyć komfort nie sprzedając roweru? Szerokie opony, amortyzowany mostek, ergonomiczne gripy.

Testowałem dziś kolejny rower. Gravela na stosunkowo wąskich oponach 35 mm. Komfort w lesie tragiczny. Bo opony za wąskie, tylko 35 mm. Brak jakiejkolwiek amortyzacji. Mam kolegę, który miał podobne problemy jak opisujesz. Pomógł bikefitting i ćwiczenia mobilizujące kręgosłup piersiowy.

A może się złożyć i kupić ze 2-3 mostki amortyzowane z Ali Express i się nimi powymieniać? Raczej na tym nie stracimy. Kosztują średnio po ok. 3 stówy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...