Skocz do zawartości

Trek za 2500 zł dla dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przypadek że chłopaka tu z forum posłałem do mojej koleżanki prowadzącej sklep. Został wyliczony na 54. A w sklepie na siłę chcieli mu wcisnąć 56 bo taki był na magazynie. A na 54 trzeba było czekać 3 tygodnie. Nie ugiął się i postawił na swoim 🙂 Ale musiał wybrać czy zaufać mi czy sprzedawcy 🙂

Odnośnik do komentarza

Żałuję że za późno trafiłem na to forum, ale teraz już jest po fakcie. Sprzedawca tą L-kę dla mnie zamawiał i czekaliśmy 2 tyg. na dostawę 😁 Trudno, trzeba z tym żyć i wyciągać wnioski przy kolejnym zakupie 😊 

Zamówiłem mostek 80 mm. A póki co wczoraj i dziś zrobiłem na rowerze po 60 km i po przesunięciu siodełka max. do przodu w kierunku kierownicy, już jest trochę lepiej - ręce mniej bolą i pupa też. Także jest progres 😆 Jak zamontuję nowy mostek 80 mm to znów zaobserwuję czy i jakie to zmiany przyniosło. Mostkiem amortyzowanym też się później zajmę. Teraz poszukam jeszcze siodełka, bo stare żelowe Selle Royal choć najwygodniejsze z wszystkich testowanych, to już ma sporo lat i trochę zdążyło się zużyć. Może znów postawię na tę markę i sprawdzę model Respiro Athletic 159mm ☺️ 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Siodełko SR Respiro Athletic chyba zostaje u mnie na stałe, bo jest najwygodniejsze z tych wszystkich, które miałem okazję testować. Zmiana mostka na 80mm też była dobrym posunięciem.

Teraz szukam jeszcze wygodnych gripów i rękawiczek z wkładką żelową, aby podnieść nieco komfort. Doradźcie proszę, czy chwyty marki ERGON to dobry wybór? Np. wpadły mi w oko ERGON GRIP GA3, albo z małymi rogami GS2 (z tym, że tu mam wątpliwość czy moje lusterko montowane rozporowo na końcu w kierownicy, "pogodzi" się z rogami ?). Obecnie mam fabryczne Bontrager XR Endurance Comp, ale są trochę twarde, więc może te Ergony będą lepsze.

No i do tego rękawiczki : ENDURA Hummvee Plus Mitt II czy CHIBA Reflex II ? Może jeszcze inne polecicie ? 😁
 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, DjDario napisał(a):

Siodełko SR Respiro Athletic chyba zostaje u mnie na stałe, bo jest najwygodniejsze z tych wszystkich, które miałem okazję testować. Zmiana mostka na 80mm też była dobrym posunięciem.

Teraz szukam jeszcze wygodnych gripów i rękawiczek z wkładką żelową, aby podnieść nieco komfort. Doradźcie proszę, czy chwyty marki ERGON to dobry wybór? Np. wpadły mi w oko ERGON GRIP GA3, albo z małymi rogami GS2 (z tym, że tu mam wątpliwość czy moje lusterko montowane rozporowo na końcu w kierownicy, "pogodzi" się z rogami ?). Obecnie mam fabryczne Bontrager XR Endurance Comp, ale są trochę twarde, więc może te Ergony będą lepsze.

No i do tego rękawiczki : ENDURA Hummvee Plus Mitt II czy CHIBA Reflex II ? Może jeszcze inne polecicie ? 😁
 

Mam GA3 i GS1 Evo https://www.szumgum.com/chwyty-ergon-gs1-evo-black-large.html i mam wrażenie, że GS1 są trochę lepsze - mają większą płaszczyznę podparcia.

Jeśli chodzi o rogi to ciekawe jest rozwiązanie Sqlab - rogi wewnętrzne https://www.sqlab.pl/rogi-wewnetrzne-sqlab/

Na asfaltowej prostej można wtedy przyjąć bardziej aero pozycję.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Pepe75 napisał(a):

Mam GA3 i GS1 Evo https://www.szumgum.com/chwyty-ergon-gs1-evo-black-large.html i mam wrażenie, że GS1 są trochę lepsze - mają większą płaszczyznę podparcia.

Jeśli chodzi o rogi to ciekawe jest rozwiązanie Sqlab - rogi wewnętrzne https://www.sqlab.pl/rogi-wewnetrzne-sqlab/

Dziękuję za polecajkę, składam zamówienie 😆👍

 

9 godzin temu, jajacek napisał(a):

Rękawiczki to nie mam rozkminione za bardzo. Jeżdżę w jakichś Speca z żelem. Tego typu:
https://www.bike24.com/p2367153.html

Jutro wpadnę do Decathlonu coś przymierzyć, widzę że mają tam podobne z żelem, może akurat przypasują 😉
https://www.decathlon.pl/p/rekawice-rowerowe-giro-bravo-gel/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rogi SQLab i gripy Ergona mam zamontowane i jestem bardzo zadowolony! O wiele przyjemniej teraz się jeździ 👍

Teraz mam do Was pytanie o rowery dla moich najmłodszych dzieciaków:
- Marta (wzrost ok. 120 cm) ma rower z ramą 11" , koła 20",
- Tymek (wzrost ok. 126 cm) ma rower z ramą 13", koła 24".

Są to marketowe rowery marki Kross, które mimo serwisowania sypią się na potęgę! A to linka hamulca albo przerzutek zerwana, a to koło podczas jazdy się poluzuje, a to łańcuch do wymiany bo się naciągnął jak guma, to znowu przerzutki, ostatnio nawet mocowanie kierownicy pękło. Jak rowery robiły 10km miesięcznie to było dobrze, ale teraz jak robią 200 km to widać jaki to jest złom. Co tydzień jakieś naprawy i poprawki, pomijam już komfort jazdy którego dzieci nie mają. I teraz przechodząc do pytania - jakie rowery dla nich polecacie? Starszy syn i żona mają polecone tutaj rowery z Decathlonu RR ST540 i te już są bardzo w porządku! Jednak ST540 nie występuje z mniejszą ramą i mniejszym kołem dla dzieciaków, więc czego mam szukać? Może jakiś inny model RR ? Na stronie Decathlonu widziałem na kołach 24" ST500 (1100 zł), ST900 (1700 zł) i ST920 (2300 zł). Decathlon mam blisko, ale nie upieram się tylko przy tym.  Z góry dziękuję za polecajki ! 😁

01 (1).jpeg

02 (1).jpeg

Odnośnik do komentarza

To Dzieci jeżdżą na tych rowerach? Pozrywane stalowe linki? Łańcuch wyciągnięty jak z gumy?  Z tego co widzę jest tylko jeden standard części rowerowych, jedne linki, jedne łańcuchy, łożyska, śruby, i wszystkie dla osób dorosłych, nawet tych "chłopów" 115kg. Co się dzieje?

Wczoraj jak zwykle pogaduszki na ulubionym przez rowerzystów przystanku relaksacyjnym. Chłopak nieco powyżej 20 lat codziennie do pracy ok.20km, ale to za mało, więc po południu wyskakuje jeszcze na przejażdżkę. Bardzo zadowolony ze swojego miejskiego KROSSA (ok.2k zł), bo szybkie opony, bo pełne, ale lekkie błotniki, standardowe oświetlenie, stabilny "prawdziwy" bagażnik na sakwe. Jedyne co dokupił to właśnie tą sakwe i siodełko "pod siebie".  Mówię Mu, dobrze trafiłeś, a On: tak, jest ok, ale zbyt wolne przełożenia. Skończyły mu się szybkie przełożenia! To wyobraźcie sobie jak chłopak ciągnie! 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli możesz sobie pozwolić to kup Wooma - córka miała model nr 4 na 20" kołach. Jedne z najlżejszych rowerów w swojej klasie. Cena wysoka, ale marka jest już rozpoznawalna to nie ma problemu z odsprzedażą w dobrej cenie. Popatrz na OLX. Są też inne marki robiące dobre rowerki dla dzieci - Frog, Kubikes.

Waga roweru to jedno, ale często popularne marki wkładają "dorosłe" komponenty np. klamki hamulców - a dziecko ma mniejszą dłoń. Często widziałem za długie korby - co powoduje, że suport muszą zaprojektować wyżej i potem dla prawidłowej pozycji siodełko musi być wyżej.

Jedyne co zmieniłem w Woomie to vbrejki noname na Deore - fabryczne co chwila musiałem regulować. Deorki raz i był spokój.

Odnośnik do komentarza

Jestem załamany bardzo słabą jakością tych rowerków Krossa. O mały włos córka miałaby kraksę bo się linka hamulca zerwała, a miesiąc wcześniej tylne koło o mało by nie wypadło - i pomyśleć że te rowery były tuż po totalnym przeglądzie w autoryzowanym serwisie Krossa. Do tego praca przerzutek tak losowa że tego się doregulować sensownie nie da! Ja już mam dość i szukam im czegoś nowego. Niestety u nas jak widać rynek rowerów dla juniorów jeszcze raczej raczkuje, a te marketowe propozycje to kowadła na którym lepiej nie jeździć dalej niż 3 razy w roku po bułki do lokalnego sklepu 😁 

O rowerach Woom dużo dobrego słyszałem, znajomi też kupili dzieciakom i są zadowoleni. Przy czy taki Woom 4 używka na OLX za 1999 zł a nowy 2400 zł, waga niespełna 8 kg robi wrażenie. Miałem nadzieję że w Decathlonie coś na szybko sensownego kupię, bo dziś już muszę w obu Krosach wymieniać wszystkie linki na nowe, aby móc gdzieś z dziećmi wyjechać przez ten długi weekend

Odnośnik do komentarza

Mało osób kupuje rowerki dziecięce, zwykle są na 1-2 lata więc też nikt nie chce inwestować większej ilości pieniędzy w taki rower, stąd ostatecznie wolnobiegi, tragiczne hamulce, tragiczne przerzutki, wyginające się od patrzenia koła itp. 

Ja bym proponował dla dzieci rowery bez amortyzacji:
https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-dzieciecy-btwin-riverside-900-26/_/R-p-313199
 

Niestety model z lepszym osprzętem ma dopiero koła 26" 😕 

Brat ma dziecko 1,5 roku, podpowiesz w jakim wieku Twoje dzieci wsiadały na rowerki biegowe? Na mój pomysł, że kupię młodemu rowerek biegowy, jego żona mnie prawie zamordowała wzrokiem. 
 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Oskarr napisał(a):

Mało osób kupuje rowerki dziecięce, zwykle są na 1-2 lata więc też nikt nie chce inwestować większej ilości pieniędzy w taki rower, stąd ostatecznie wolnobiegi, tragiczne hamulce, tragiczne przerzutki, wyginające się od patrzenia koła itp. 

Ja bym proponował dla dzieci rowery bez amortyzacji:
https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-dzieciecy-btwin-riverside-900-26/_/R-p-313199
 

Niestety model z lepszym osprzętem ma dopiero koła 26" 😕 
 

Osobiście wolałbym używkę Wooma za 2000 niż Riverside za 1500. Duża szansa, że Woom mniej straci na wartości. No i jakościowo Woom pewnie będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...