Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, sweetdream71 napisał(a):

Update: Decathlon podniósł właśnie cenę EXPL 540 do 3999 zł Tym samym wybór stał się prostszy 😄

Podnieśli, żeby zrobić znowu "promocję na wiosnę" a musi minąć 30 dni żeby móc powołać się na wyjściową cenę.
Na szczęście dla niewybrednych jest kilka szt. w ofercie 2ND LIFE w przedziale 2999-3249zł i rodzynek XC100 za 3299 ale tylko rozm. S.

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze jedno pytanie do tych z Was którzy mieli rozmiar ramy na granicy. Czy wybraliście model w większym rozmiarze czy mniejszym i czy z perspektywy czasu żałujecie wyboru czy nie.

Ja mam 188 cm i przekrok 87 i nie wiem czy brać xc100/xc120 w rozmiarze L czy XL. 

Wybór mniejszej ramy zniweluje na pewno tą agresywną geometrię i powinno być wygodniej. Ale może jednak będąc delikatnie ponad granicą lepiej wziąć XL...

 

Jak rozumiem przy MTB z kołem 29 cali przekrok powinienem pomnożyć przez 0,6 i podzielić przez 2,54 aby otrzymać wielkość ramy w calach.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście najlepiej rower przymierzyć, przejechać się chociażby po sklepie, w Decathlonie łatwa sprawa. 

19 minut temu, sweetdream71 napisał(a):

...Czy wybraliście model w większym rozmiarze czy mniejszym i czy z perspektywy czasu żałujecie wyboru czy nie....

Ja nie mam czego żałować, mam obecnie rower "za mały" i taki "za duży", i jeżdżę nimi naprzemiennie.

https://roweroweporady.pl/f/topic/10768-dbamy-o-nasz-rower-turystyczny/?do=findComment&comment=80129

Tym "za dużym" jeździ mi się lepiej (elektryka nie ma tu znaczenia), ale mówię wyraźnie o jeździe rekreacyjnej. Mam też rower miejski, też raczej duży, i bardzo wygodny.  Słuchałem wykładów "bikefittingu" i było jasno sugerowane, że rower "za mały" można sztucznie powiększyć (siodełko, kierownica, mostek) a za duży to tylko "pomniejszyć" piłką do metalu.   Dobra przymiarka to podstawa. Ja głosuję na rowery duże. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, sweetdream71 napisał(a):

Mam jeszcze jedno pytanie do tych z Was którzy mieli rozmiar ramy na granicy. Czy wybraliście model w większym rozmiarze czy mniejszym i czy z perspektywy czasu żałujecie wyboru czy nie.

Ja mam 188 cm i przekrok 87 i nie wiem czy brać xc100/xc120 w rozmiarze L czy XL. 

Wybór mniejszej ramy zniweluje na pewno tą agresywną geometrię i powinno być wygodniej. Ale może jednak będąc delikatnie ponad granicą lepiej wziąć XL...

 

Jak rozumiem przy MTB z kołem 29 cali przekrok powinienem pomnożyć przez 0,6 i podzielić przez 2,54 aby otrzymać wielkość ramy w calach.

191cm i wybrałem XL. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...