Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

nie mam pomysłu jak nagrać proces nagrywania ale mogę opisać. Użyłem telefonu, który przyłożyłem do pionowej rury ramy. W telefonie włączyłem nagrywanie wraz ze stabilizacją obrazu. Ustawiłem korbę pionowo w dół u nacisnąłem pedał w dół, używając siły mniej więcej takiej jaką wkładam stając w korby, Może mniej.

Zmierzyłem też obwody rurek. Górna rura ma w najmniejszym miejscy 9cm obwodu, w najgrubszym 12cm. To jest odpowiednio  2.9 i 3.8cm średnicy. Dolna rura ma 14cm obwodu na całej długości i jest raczej okrągła, wiec około 4.5cm średnicy. Dla porównania, karbonowy XC500s ma dolną rurę 18.5cm obwodu i kształt zbliżony do prostokąta. Aluminiowy hardtail od rockridera miał dolną rurę nie mniejszą niż XC500s i elipsoidalny kształt (a więc większą szerokość)

Stawiam ze tak po prostu ma być. Bardziej sztywny rower jest po prostu mniej wygodny a mało kto poważnie ścigający się kupuje chisela do ścigania się. Zresztą, w zeszły zeszły weekend byłem na treningu w razem z klubem kolarskim na śleży. Widziałem dzieciaki na różnych modelach rockriderów i żadnego na chiselu. 

Dla mojej żony ideolo 🙂

 

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia.

Moze być też tak, że większe rozmiary Chisela mają troche inne przekroje. Ja tu uginam małą ramę. Gdyby taka rama w rozmiarze XL była tak giętka to stawiam ze by pękała. A nie słychać by chisele pękały.

image.png.24bff98dcd9ca5cd1a37778d879ab563.png

Tu porównując 2 rowery w rozmiarze XL widać że ktoś ramę w chiselu dobrze skalował. Wytrzymałość ramy jest brana pod uwagę, przynajmiej powinna.  Im większa rama, tym powinna być sztywniejsza. Wiem od znajomego w fabrycznym zespole rometa (jest taki team 🙂 ) ze romet miał z tym problemy i robili zmiany w ramach pare lat temu.

Odnośnik do komentarza

Mogę się wypowiadać tylko dla ramy w rozmiarze M w rockriderze Była bardzo sztywna. Szczerze to za sztywna jak na dziury po których jeździłem i po kilku godzinach byłem od tych drgań zmęczony. Brałbym chisela. Podejrzewam że za jakiś czas jego wartość będzie nie mniejsza niż cena zakupu. Dobrze odsprzedasz. Zakup roweru to nie jest sakramentalne "tak" 🙂

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Veriv napisał(a):

To znowu subiektywnie. Dla mnie było za dużo drgań. To nie jest tak, że rower nie ma amortyzacji tyłu.  Ma, Ty robisz za amortyzator

Potwierdzam Twoje obserwacje. Chisel Expert z roku 2108 na którym jeździłem miał podsiodłówkę 27.2 co powodowało że był jeszcze miększy. Dla mnie ta rama to ideał aluminiowego MTB. Sztywne osie i komfort. I sądzę że ponownie go kupię, tylko się zastanawiam czy tę nową ramę czy tego Experta którego miałem i żałuję że sprzedałem. Jeszcze miałem założoną sztycę Speca amortyzująca drgania. Więc ogólnie warto za tę ramę dopłacić jeśli ktoś właśnie poszukuje komfortu.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, tmax napisał(a):

Pytanie o napęd w EXPL 540, co sądzicie o przednim blacie 32 i kasecie 11-42?

EXPL ma 32 i kasetę 11-46. Jest to spoko napęd, o dość niskiej prędkości maksymalnej, ale jeszcze nie tragicznej. Na bardziej płaskie warunki wolę zdecydowanie korbę 34. Jeśli vmax w okolicy 33 km/h nie przeszkadza, to te 32x11 jest git. W lesie się sprawdza bardzo fajnie, do lasu bym nie zmieniał na 34. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...