Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, co do hamulców - pytałem o to wcześniej co prawda, ale chciałbym dopytać o więcej szczegółów.
Prawdopodobnie zainwestowałbym w M6100, ale są dwie rzeczy:
1. czy klamki będą pasowały przy blokadzie combolock - skoro klamki opierają się o kierownicę? 
2. Ktoś pisał, że tarcze Tektro mają inną grubość, niż Shimano i trzeba wymienić od razu (w tym wypadku zdaje się z adapterem nawet) - tymczasem tu piszą:
 
image.png.aa42b70122716d2793224a04cfb99dac.png
 
Jest ktoś, kto robił przekładkę i może potwierdzić? Nie chciałbym się nadziać na coś, co stworzy mi więcej problemów. 

W XC 100 hamulce zmieniałem na 6100: zaciski, klamki, przewody i tarcze. Tarcze (bodajże rt66) mocowanie mają takie samo jak Tektro. Klamki o nic nie zachęcają. Jak nie zapomnę to jutro, pojutrze pstryknę fotkę jak to wygląda.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Turysta05 napisał(a):

@Rot z tego co opisałeś w innym poście, to te twoje hamulce w XC100 to kompletna, niebezpieczna ruina, a Ty przejeździłeś tak cały sezon! Ja bym nie wytrzymał psychicznie mając świadomość, że praktycznie jeżdżę bez hamulców. Doprowadź do technicznej sprawności te oryginalne TekTro, a zdziwisz się jakie masz sprawne hamulce. @Veriv ma rację! O tym że są naprawdę sprawne przekonałem się osobiście, i to nie były "testy odbiorowe", które oczywiście wcześniej i tak wykonałem👍

https://roweroweporady.pl/f/topic/10776-mtb-elektr-coppi-maverick-teraz-orzeł/?do=findComment&comment=80318

 

A to swoją drogą - wiem, że muszę je odpowietrzyć. Kolega zaoferował pomoc, ale obaj zabiegani jesteśmy, więc najprawdopodobniej podskoczę z tym do serwisu po prostu. Może nawet jutro się uda. 

 

  

9 minut temu, pablo napisał(a):


W XC 100 hamulce zmieniałem na 6100: zaciski, klamki, przewody i tarcze. Tarcze (bodajże rt66) mocowanie mają takie samo jak Tektro. Klamki o nic nie zachęcają. Jak nie zapomnę to jutro, pojutrze pstryknę fotkę jak to wygląda.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

 

A to by było bardzo miło. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.12.2023 o 07:16, Oskarr napisał(a):

To wygląda mniej więcej tak jeśli chodzi o siłę hamowania 

Vbrake < Mt 200 <tektro m276< sram level < mt 400<mt 500< Magura mt 4<Sram guide< m6100 na złych tarczach<m6100 na dobrych tarczach

Wybacz że tak nękam i dopytuję - na twoim filmie zauważyłem, że pozycja klamek powoduje że ich końce są gdzieś w 1/3 szerokości gripów - u mnie na Tektro jest to okolica 1/2 szerokości - ma to wpływ na pozycję / jest to wygodne? 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Rot napisał(a):

Wybacz że tak nękam i dopytuję - na twoim filmie zauważyłem, że pozycja klamek powoduje że ich końce są gdzieś w 1/3 szerokości gripów - u mnie na Tektro jest to okolica 1/2 szerokości - ma to wpływ na pozycję / jest to wygodne? 

Pozycje rąk mam tą samą co Ty. M6100 można łapać jednym palcem. Tektro łapie się 3 palcami, stąd różnica w pozycji. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...