Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Oskarr napisał(a):

Jesteś pewien tych 72 cm? Fabrycznie w X7 mojego brata była 65 cm kierownica. 

Absolutnie nie. Nota bene 70, nie 72. Liczba wzięta ze specyfikacji. Musiałbym zobaczyć u siebie co jest wpisane na kierownicy lub zmierzyć, by potwierdzić lub zaprzeczyć.

Natomiast organoleptycznie stwierdzam, że zdecydowanie szersza niż w Cube Aim 2011.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, sl66 napisał(a):

Myslalem o tym, ale zastanawiam sie czy pozycja MTB XC będzie wygodna na dłuższą metę. Głównie chodzi mi o szerokie ułożenie rąk oraz brak różnych chwytów na kierownicy.

Z własnego doświadczenia, wczoraj przejechałem na XC100 200km na Gravelu po łódzku. Czasami faktycznie miałem ochotę zmienić pozycję i trochę brakowało rogów, ale nie jakoś bardzo, a ogólnie było dość wygodnie i dzisiaj nic mnie (jeszcze) nie boli. Nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że lepiej się czuję niż po podobnych dystansach na (ogólnie bardzo wygodnym) rowerze crossowym ?

Odnośnik do komentarza

Mnie to zajęło 11h (w tym jakaś godzina w sumie postojów), jechałem bez napięcia na wynik, a raczej dla satysfakcji z przejechania. Miałem około 160 miejsca na 300. Zwycięzca miał coś koło 7,5h, ostatni kto ukończył chyba z 15h.

Dokładnie nie sprawdzałem, szacuję że około 50% to był szuter (naprawdę fajny, nie wiedziałem że w Polsce są aż tak długie i fajne szutry), 30% to asfalt, a 20% to ścieżki leśne.

Na wyścigu widziałem chyba same gravele i MTB, nic innego. I serio dobrze jechało mi się MTB. Jakby założyć rogi to mógłbym nawet dłużej polecieć.

Odnośnik do komentarza

Witam Szanowne Towarzystwo ?

Dylemat mam nieziemski, po przeczytaniu tegoż wątku, wciąż nie wiem czy expl540 czy tez xc100.

Na pewno trochę czasu spędzę na dwóch kółkach z córką sześcioletnią, więc... tempa nie będzie.

Ale też samemu w las pojadę, bo w sumie w lesie mieszkam.

Ktoś podpowie czy te 200pln dopłacić względem (niby) mniej wygodnej pozycji w xc100?

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, dobrydzikpiotr napisał(a):

Ktoś podpowie czy te 200pln dopłacić względem (niby) mniej wygodnej pozycji w xc100?

Proponuję przejechać się do Deca i spróbować. Byłem w piątek w Dec i z ciekawości przymierzyłem sobie xc120 w rozmiarze M (w sam raz dla mnie). Okazało się, że ta pozycja wcale nie była dla mnie jakaś bardzo agresywna, o wiele mniej niż bym się spodziewał patrząc na zdjęcia. A wcale nie jestem jakiś bardzo rozciągnięty, ani nie mam roweru o agresywnej geo. Na co dzień jeżdżę gravelem Meridą Silex.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...