Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Nimia napisał(a):

Akurat amortyzator robi różnicę. Rower mojego mężczyzny nie ma powietrznego i ilekroć wsiądzie na mój, to bardzo zazdrości.

A co do tych pastelowych kolorów to nie wiem, o co producentom chodzi, wg mnie zapotrzebowanie na pastele kończy się około 8-9 roku życia. Mam dwie córki 10 i 14 lat i żadna z nich nie wsiadlaby już na pastelowy rower ?‍♀️ A biały to już nawet na komunię strach kupić w dzisiejszych czasach ?

Natomiast kompletnie nie rozumiem u producentów mody na czarne rowery. Najpopularniejszy kolor. Oczywiście, może się podobać, ale nadpodaż tego koloru tworzy lekko pogrzebowy klimat. 

A ze świecą szukać żółtych jak kaczeńce, niebieskich jak niebo, czerwonych jak malina, białych jak lilie, granatowych jak borówczysko albo i złoto-brązowych jak las bukowy jesienią...

Odnośnik do komentarza
Mówisz i masz :)
 
IMG_3856.jpg.92def177af8a4b54fe1bc96872cc5e58.jpg
Piękny...

Jeszcze tak myślę nad tymi kolorami. Pisałem o nadpodaży czarnych - chodzi mi generalnie o ciemne, szare. A jeśli są kolory, to często takie wstydliwe, ukryte za napisami, zagłuszone wstawkami ciemnego. Nie chcę urazić zwolenników takiej kolorystyki. Jednak kolory jasne, zdecydowane albo i pastele, po trzykroć tak, wołają właściciela wesołą melodią sportowych obietnic.
Kolega z klatki ma żółtą Meridę szosową, jak słonecznik. Ale całą żółtą. Ten rower woła - wsiadaj, przed nami szosa, co wiedzie po kres.

A poniżej jam jest z jednym z najładniejszych rowerów - Cube Race, którego miałem przez tydzień. Zobaczcie - ten rower nie kłamie, on jest szczery, pokorny, nie wstydzi się swej zieleni jak młode liście grabu, jak trzcina wodna, jak trawa pod plastikową piaskownicą dłużej leżącą, jak ropucha paskówka. I dlatego jest piękny. Zielony od końca trójkąta do główki.

ba5aac388f2ea17853e57db55cb9c3b8.jpg

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka




Odnośnik do komentarza
Ciągle użytkuję moją pierwszą szosę używkę, zdjęcie poglądowe, bardzo podobna
Mam też żółty kask i jasną odzież. Właśnie dzisiaj myślałem o nowym kasku, szukałem w głowie koloru, i chyba też będzie jaskrawy. Częściowo chodzi o estetykę, ale mocno też o własne bezpieczeństwo. Jeżdżę sam, widzę, co się dzieje...
86.thumb.jpeg.6476237927bdc18337f5068489f094cc.jpeg
Też bardzo ładny. Jak salamandra:



 

4d1c645c45b7e299aebb9e82b6628320.jpg

Jacka też mi się podoba, żółte opony dodatkowo robią swoje. Otuchę we mnie wlewacie.
Odnośnik do komentarza

Krix, ależ poetyckie ujęcie tematu :)

Trochę burzę rozpętałam kolorystyczną. Chodziło mi o to, że biały czy pastele przypisane do typowo damskich rowerów wygladają nudno i stereotypowo - do tych wszystkich miejskich z brązowym kółkiem i koszyczkiem oraz adresowanych do dziewczynek. Żółty to najładniejszy kolor w ogóle, zaraz za nim zielony. Expl 540 jest pieprzepięknie modry i gdybym miała wybierać oczami, to zostawilabym jego a nie XC100. Ale kupilam córce Riverside 900 i na tamten sobie popatrzę. Czerwone chcialabym mieć auto, ale rower to już nie - dostałam jubilata na komunię jak reszta dzieciaków z bloku i trochę się opatrzył :)))

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, zlatan55 napisał(a):

Jeden warunek: te kolory fajnie wyglądają na rowerach szosopodobnych, na MTB jakoś mi nie pasują.

W mtb sie przydają jak się jeździ po lasach w okresie jesiennych i zimowych polowań - ja mam zielony rower, zieloną koszulkę w podobnym odcieniu i zielony kask (również w pasującym odcieniu) i czasem się zastanawiam, że jakiś myśliwy mógłby mnie nie zobaczyć i czasami jak jest chłodniej to dla bezpieczeństwa zakładam żarówiasto-pomarańczową bluzę żeby być widocznym ?. Tak więc te "salamandrowe" kolory w rowerach mtb mają jak najbardziej sens

Odnośnik do komentarza
Natomiast kompletnie nie rozumiem u producentów mody na czarne rowery. Najpopularniejszy kolor. Oczywiście, może się podobać, ale nadpodaż tego koloru tworzy lekko pogrzebowy klimat. 
A ze świecą szukać żółtych jak kaczeńce, niebieskich jak niebo, czerwonych jak malina, białych jak lilie, granatowych jak borówczysko albo i złoto-brązowych jak las bukowy jesienią...
Widzisz...ja chciałem kupić czarne (gravel, MTB), bo lubię czarny kolor po prostu. Auto mam czarne, biurko itd.. skończyło się jak się skończyło, bo rozmiaru nie mieli niestety w kolorze czarnym, a nie chciałem czekać pół roku
2be320f8b6ff459759f7317a20d6ce1f.jpg
94d4fc6416eb4f46072b410126e802b1.jpgab3da2e97ae608c8aa778ae4d9dc41f2.jpg61f04bd0371cce0bc8a174e71497d237.jpg
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Greg29 napisał(a):

W mtb sie przydają jak się jeździ po lasach w okresie jesiennych i zimowych polowań - ja mam zielony rower, zieloną koszulkę w podobnym odcieniu i zielony kask (również w pasującym odcieniu) i czasem się zastanawiam, że jakiś myśliwy mógłby mnie nie zobaczyć i czasami jak jest chłodniej to dla bezpieczeństwa zakładam żarówiasto-pomarańczową bluzę żeby być widocznym ?. Tak więc te "salamandrowe" kolory w rowerach mtb mają jak najbardziej sens

I tak dla nich będziesz podobny do dzika ?

3 godziny temu, Cajtek78 napisał(a):

Widzisz...ja chciałem kupić czarne (gravel, MTB), bo lubię czarny kolor po prostu. Auto mam czarne, biurko itd.. skończyło się jak się skończyło, bo rozmiaru nie mieli niestety w kolorze czarnym, a nie chciałem czekać pół rokuemoji1787.pngemoji16.pngemoji6.png
2be320f8b6ff459759f7317a20d6ce1f.jpg
94d4fc6416eb4f46072b410126e802b1.jpgab3da2e97ae608c8aa778ae4d9dc41f2.jpg61f04bd0371cce0bc8a174e71497d237.jpg

Fajne rowerki, swoją drogą mamy podobne upodobania co do opon mezcal/barzo

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...