Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, BrudnyHenryk napisał(a):

wyciągnięcie łańcucha:
do tej pory zawsze myślałem, że łańcuch 12s trzeba wymieniać po rozciągnięciu 0.5%,
jednak dzisiaj przeczytałem w instrukcji sram na rok 2022, że producent zaleca wymianę łańcucha po wyciągnięciu o 0.8 %.
Co o tym myślicie?
Po jakim rozciągnięciu wymieniacie łańcuch?

Po takim, kiedy zorientuję się dwukrotnie, że przy dociśnięciu kopytem zerwane zostaje przełożenie. Zwykle, to zależy od stylu jazdy, dzieje się w moim przypadku po ok. 2,0 - 3,5 tys. Km. 

Odnośnik do komentarza

Wracając do xc100. Też polecam rozmiar L, czasem czuję się jakbym ujeżdżał sporą kobyłę a mam 181 cm i nie wiem ile w kroku bo jak zmierzyłem do kroku spodni to coś około 70 cm, a jak szukałem gdzie mam miejsce na którym siedzę na rowerze to było bliżej 90 cm. Macie jakieś specjalne przyrządy do mierzenia, bo to masakra zmierzyć dla faceta ?

Dzięki Wam przekonałem się do kasku. Wybrałem pasujący do roweru (i mojej głowy) biały Rockrider XC, tak jak rower rozmiar L i tylko 250 g. Mimo okolic 0 stopni Celsjusza z kominiarką biegową pod nim było bardzo dobrze. I cisnąłem po błocie między drzewami po singlach i na podjazdach, jakbym miał full fejsa i źółwika na plecach ?

Ciągle nie mogę dojść co daje u mnie dźwięk z napędu. Jak pedałuję na stojąco jest cicho, czy to korba? Bo siodełko raczej nie daje takich odgłosów...

Rower ma 346 km przebiegu i jest poza tym fantastyczny. Dziś 60 km, odkryłem kilka nowych singlów, podjeżdżałem pod wszystko co tylko zauważyłem,  dzięki za rowerowe porady także w tym temacie:

Screenshot_20230106_172552_Photos.jpg

Screenshot_20230106_172645_Photos.jpg

Odnośnik do komentarza

A i znalazłem rozwiązanie na marznące palce stóp przy takich temperaturach i wielu godzinach jazdy. Wełniane skarpety (akurat u mnie z decathlonu) założone na zwykle cieńkie, a na nie na maksa poluzowane największe buty zimowe (idealnie by było gdyby były numer większe). Kiedyś użyłem samych skarpet wełnianych i nie poluzowałem butów. Po 4 km miałem dość ?

Odnośnik do komentarza

W moim starym XC 100 odgłosy dobiegały z supportu. Tam jest pressfit i one czasem wydają z siebie odgłosy. Ja polecam posiadanie 3 łańcuchów i gwoździa, co 500 km ściągamy łańcuch i wieszamy na gwoździu z innymi łańcuchami, zakładamy na rower łańcuch który jest najkrótszy. Obecnie moja kaseta GX ma 5kkm leci na 4 łańcuchach i żadnego przeskakiwania nie ma a użytkuje ten rower dość ostro. 

Odnośnik do komentarza

ja jeżdżę 3,5-5,5 tys rocznie. mam za sobą sporo łańcuchów NX. Teraz jeżdżę na X01 i właśnie wpadł mi na 0.5% w dobrym przyrządzie Parktool CC4 i już nawet kupiłem nowy łańcuch, ale coś mnie tknęło,, żeby przeczytać instrukcję no i nie wiem co zrobić. Kaseta kosztuje niewiele więcej niż łańcuch więc jeżdżę dalej, aż wpadnie 0.75%.
Ps. kiedyś Sram zalecał wymianę po 0.5, ale teraz wypuścił własny przyrząd, który mierzy 0.8%

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jajacek napisał(a):

Przekrok mierzysz korzystając z poziomicy albo jakiejś książki wciśniętej w krocze. Zaznaczasz na ścianie.

Ja mam coś jeszcze lepszego - poziomicę w kształcie litery L, tzw. kątownicę. Ale jakaś gruba książka też jest o.k., łatwiej zmierzyć niż zwykłą poziomicą - nie trzeba pilnować poziomu. Stajesz tylko przy ścianie, jeden bok książki przylega do ściany, drugi bok między nogami maksymalnie do góry, na ścianie zaznaczasz kreskę i voilà, przekrok zmierzony

Odnośnik do komentarza

Se wrzucę foteczkę 540 - tki. jak na rowerek za 3799 nawet fajnie jeździ, mostek sobie założyłem 35 mm z Decathlonu, krótki bo lubię a miałem taki kiedyś w AM 100 HT, błotniczek Foxa, siodełko z Marina, gripy nieco dłuższe, osłony na korby Zefala, na bidonik koszyczek Elite, o pedałach już pisałem. Suntour XCR taki budżetowy ale w wersji powietrznej nawet wybiera i jest dość sztywny. Taki rowerek do rekreacji po lasach, podoba się dla mnie jak to mówi Nie Kamil:)) Tak się do tej pory zastanawiam, czy nie lepiej było kupić XC 100 w tej samej cenie jak był ale raczej jest dobrze. Rower jest wygodniejszy, trochę bardziej rekreacyjny i daje radę w terenie, po którym się poruszam. Jakoś mnie do ścigania nie ciągło nigdy bo te obcisłe gacie z pieluchą... no nie mogę się przełamać, mam, kupiłem i owszem ale...:)))

 

540.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...