Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sl66 napisał(a):

Ja tez sie skusilem na race 700 🙂 co do pozycji, zostawilem tak jak było  (mostek na minusie) i pozycje mam bardzo podobną jak na Meridzie Silex (kierownica ok 3cm poniżej siodła, reach taki sam jak na Silexie do łap)

O, to kiedy do Kampinosu jedziemy? 🙂 @Pepe75 A ty masz końcu MTB, bo nie pamiętam? Trzeba ustawkę zrobić to Was po fajnych trasach przewiozę. Tylko muszę poczekać na przyszły tydzień bo robię w końcu przeróbkę na 1x. Okazało się to prostsze niż przewidywałem. Moja korba Race Face jest to jakaś korba modułowa. Wystarczy zdjąć pająk i założyć zębatkę w standardzie Direct Mount Narrow Wide typu cinch (każdy ma swój standard DM 🙂 ) i mamy 1x 🙂 Kasetę i nowy łańcuch już mam, zębatka przyjdzie na początku tygodnia.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, jajacek napisał(a):

O, to kiedy do Kampinosu jedziemy? 🙂 @Pepe75 A ty masz końcu MTB, bo nie pamiętam? Trzeba ustawkę zrobić to Was po fajnych trasach przewiozę. Tylko muszę poczekać na przyszły tydzień bo robię w końcu przeróbkę na 1x. Okazało się to prostsze niż przewidywałem. Moja korba Race Face jest to jakaś korba modułowa. Wystarczy zdjąć pająk i założyć zębatkę w standardzie Direct Mount Narrow Wide typu cinch (każdy ma swój standard DM 🙂 ) i mamy 1x 🙂 Kasetę i nowy łańcuch już mam, zębatka przyjdzie na początku tygodnia.

@jajacek ano mam 🙂 i chętnie się umówię

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko opiszę swoje wrażenia po zakupie XC 100/Race 700 i pokrótce porównam go do mojego gravela Merida Silex. A może nawet to bardziej porównanie typów rowerów. Po 4 wypadach rowerowych odnoszę wrażenie, że moim podstawowym rowerem pozostanie gravel.

Przed zakupem mtb kierowałem się opiniami na forum m. in. @Oskarr, że ht mtb jest bardzo niewiele wolniejszy (ok 1 km/h) od gravela, a ma oczywiście o wiele większą dzielność terenową. Z tym ostatnim to naturalnie prawda, rower przyjemnie płynie po bruku i kamieniach, w mieście wygodne jest też podjeżdżanie pod krawężniki bez zwalniania 🙂 Zrobiłem krótką rundę testową (6 km) w terenie bardziej pod mtb i wyszedł mi czas 16:33 mtb i 17:10 gravel. Co ciekawe, subiektywnie miałem wrażenie że na gravelu jadę sporo szybciej 😄 

Z drugiej strony, w okolicach gdzie mieszkam (południowa Warszawa) jest mnóstwo świetnych tras na gravela właśnie. Na południe od Waw mamy świetne trasy szosowe (słynne Gassy i GK), które można mieszać z przejazdami przez w miarę równe szutry i lasy. Jadąc na MTB miałem większość czasu wrażenie, że to overkill. No i się jedzie po asfalcie pod wiatr to baaardzo brakuje mi baranka. 
Na asfalcie czuć, ze trudniej rozpędzić i utrzymać prędkość na mtb, ale to też pewnie kwestia fabrycznych opon Hutchinson Kraken.
Na mtb boli mnie prawy nadgarstek, ale to pewnie kwestia doboru odpowiedniej kierownicy, więc nie traktuję tego zbyt poważnie.

Podsumowując, mtb to świetny rower, ale w moim wypadku i na moich terenach bardziej widze go jako sprzet specjalistyczny pod konkretne trasy czy ustawk, a jako uniwersalny rower do szwedania sie wygra jednak raczej gravel.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...