Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Terenominator napisał(a):

Dlaczego ?

 

Zgadzam się że nie ma to sensu. Mówimy dalej o rockriderze xc100? To po pierwsze nie zmieści się w tylne widełki.

Pomijając ten fakt, 2.6 to będzie jakaś balonowata mięciutka opona, która będzie się bardzo zawijać na tak wąskiej obręczy. Jeśli założysz oponę bardziej agresywną, to odstępy pomiędzy klockami będą miały koło centymetra. Tyle mam w enduro. Trzyma jak wściekłe ale trzeba rower mocno składać w zakręty, generalnie trzeba ogarniać zakręty i nie jest to setup na (przepraszam) Janusza. No i jest niepotrzebnie ciężka, sztywna.

Odnośnik do komentarza

@Veriv

To może przypomnę pytanie:

7 godzin temu, Terenominator napisał(a):

EXPL 540

Hej,

jaka najszersza opona wejdzie z tyłu w EXPL 540 ? Przyjmie ją fabryczna obręcz? Bo pomiar pomiarem a praktyka praktyką ...

 

EXPL 540 mm ma obręcze o szerokości 23 mm i z tego co udało mi się wyczytać to powinny one przyjąć oponę 2,6". O ile dobrze zrozumiałem. Choć wtedy ich rzeczywista szerokość będzie inna - mniejsza ?

A po za tym, nie pisałem o jaką jazdę mi chodzi. Bardzo amatorska, raczej bez większych szaleństw, bardziej mowa o powolnej jeździe w ciężkim terenie (piach, błoto, ściółka leśna, łąki, śnieg).

Odnośnik do komentarza

Coś się wczoraj zepsuło i nie jestem pewien o co chodzi - od 7 biegu w dół słyszę jakieś dziwne hałasy z okolic przerzutki, jak wrzuciłem na 2 to już nie chciało w ogóle zmienić. 

Dziś zauważyłem takie coś na łańcuchu:

image.png.cf4bfd298c326d75355bbe21cb3898d7.png

 

Przerzutka w ogóle nie chce go napinać:

image.png.7c273325caa3f16cdd930f51c5bff4d8.png

 

I teraz najlepszy bajer - jak się po prostu toczę bez pedałowania mając zapięte wyższe biegi, to łańcuch opada aż na ramę. 

Jak pedałuję, to czuję nagłe luzy na ułamek sekundy raz na jakiś czas. 

Nie mam pojęcia o co może chodzić oprócz tego, że łańcuch za długi - ale na takim przejeździłem kilka dni i kompletnie nic z tego się nie działo. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Rot napisał(a):

Gwarancję Decathlonu? Rower ma rok.

A rękojma 2l to chyba obowiązuje? 
Dopiero zajarzyłem że zmieniałeś kasetę, może przerzutka jest źle zamocowana, albo faktycznie puściła sprężyna.
łap manual https://si.shimano.com/pl/pdfs/dm/MARD001/DM-MARD001-05-POL.pdf
w lutym serwisowałam swoją RD4100, rozebranie jej na części to pikuś, poradzisz sobie 🙂

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, kwakmx napisał(a):

A rękojma 2l to chyba obowiązuje? 
Dopiero zajarzyłem że zmieniałeś kasetę, może przerzutka jest źle zamocowana, albo faktycznie puściła sprężyna.
łap manual https://si.shimano.com/pl/pdfs/dm/MARD001/DM-MARD001-05-POL.pdf
w lutym serwisowałam swoją RD4100, rozebranie jej na części to pikuś, poradzisz sobie 🙂

Nawet jeśli - nie jestem w stanie znaleźć tej części nigdzie. Podobnie zresztą miałem z dźwignią sprzęgła, więc zostawiłem urwaną, skoro nadal działało. Teraz się robi problem..

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Rot napisał(a):

Nawet jeśli - nie jestem w stanie znaleźć tej części nigdzie. Podobnie zresztą miałem z dźwignią sprzęgła, więc zostawiłem urwaną, skoro nadal działało. Teraz się robi problem..

Ta przerzutka to nie majątek, możesz kupić śmiało nową. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Rot napisał(a):

I tak chyba zrobię, kwestia tylko czy celować w tę samą - czyli wydaje mi się RD-M5100 - czy szarpnąć się na ciut lepszą szukając jakichś promocji. 

Deore vs XT (bo po deore, dopiero XT ma zauważalny skok jakościowy i wagowy- to nie moja opinia tylko pana na sz.. z YT)
100zł vs 319zł co wybierzesz, zależy od ciebie, działać będzie praktycznie tak samo, tam nie ma żadnej kosmicznej technologii.

Odnośnik do komentarza

Śmieszna sprawa - byłem w Decathlonie żeby mi to ogarnęli i okazało się, że to wcale nie przerzutka. 

Serwis, w którym wymieniałem kasetę i łańcuch kompletnie zawalił sprawę - zamontowali o kilometr za dużo łańcucha, a montując kasetę pominęli jakąś podkładkę czy inny dystans. 

Za takie partactwo skasowali mnie na 200 cebulionów. 

 

Decathlon ogarnął temat, policzyli mi 160 za usługę, przy okazji skasowali mi luzy na sterach i wyregulowali przerzutkę. Wszystko teraz chodzi jak powinno i żal tylko tamtych wydanych dwóch stów na tamten serwis. 

Przy okazji - w Decathlonie mieli niezły polew z tego jak im opowiedziałem, że w tamtym serwisie mnie pytali jak długi łańcuch założyć. 

No po prostu śmiech na sali i nauka na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...