Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.10.2023 o 12:08, HectorZKS napisał(a):

Po dłuższej przejażdżce musiałem zmieniać ustawienia nadgarstków ponieważ czułem lekki dyskomfort.

 

Przy okazji. ? Wytłumaczcie proszę, co to za (nowa?) moda trzymania kierownicy za jej końce/boki? Środek dłoni i rury się pokrywają. Zauważam to głownie u użytkowników MTB. Pomijam kwestię (nie)wygody, ale moim zdaniem, jest to niebezpieczne. Głównie dla "kierownika". Wożą wirtualne arbuzy? ?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, gosc napisał(a):

 

Przy okazji. ? Wytłumaczcie proszę, co to za (nowa?) moda trzymania kierownicy za jej końce/boki? Środek dłoni i rury się pokrywają. Zauważam to głownie u użytkowników MTB. Pomijam kwestię (nie)wygody, ale moim zdaniem, jest to niebezpieczne. Głównie dla "kierownika". Wożą wirtualne arbuzy? ?

wrzuć zdjęcie aby wyjaśnić co masz na myśli bo ciężko mi się domyślić. 

Odnośnik do komentarza

Chodzi Ci o trzymanie jakby na końcu były wirtualne rogi? Też tak czasami łapię jak chcę dać odpocząć dłoniom i zmienić na chwilę pozycję/ułożenie dłoni. Nie ma w tym nic niebezpiecznego oczywiście jeśli robisz to na jakimś równym, płaskim odcinku a nie na zjazdach czy w ciężkim terenie gdzie musisz mieć pewny chwyt i palec na klamce hamulca

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Greg29 napisał(a):

Chodzi Ci o trzymanie jakby na końcu były wirtualne rogi? Też tak czasami łapię jak chcę dać odpocząć dłoniom i zmienić na chwilę pozycję/ułożenie dłoni. Nie ma w tym nic niebezpiecznego oczywiście jeśli robisz to na jakimś równym, płaskim odcinku a nie na zjazdach czy w ciężkim terenie gdzie musisz mieć pewny chwyt i palec na klamce hamulca

Nie wiem, czy rogi, ale tak, trzymanie na skraju. Może i dłonie odpoczywają, ale na mojej trasie widziałem takich, co tak cały czas jadą/jeżdżą i nie jest to odpoczynek. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wczoraj postanowiłem sprawdzić o ile wolniej jadę na asfalcie rockriderem xc100 w porównaniu do specialized Roubaix sl4. 

Opony 28c specialized Roubaix pro vs hutchison Kraken 2.3 całą

Napęd 50-34 + 11-28 vs 30t+ 11-46

W MTB mostek na - i podkładki nad mostkiem, pozwoliło mi to zająć bardzo zbliżoną pozycję do tej jaką zajmuje na szosie. Na płaskim nie odczuwałem braku przełożeń, do 35 km/ h bylem spokojnie w stanie pedałować w komfortowej dla mnie kadencji. Zaskoczyło mnie łatwość z jaką rockrider podjeżdża podjazdy. Przy zjazdach widocznie czułem że szeroki rozstaw rąk mnie hamował.  Wiem, że testy malomiarodajne, bo bez pomiaru pomocy, bo przejazdy zrobione w różną pogodę.  Podsumowując bardzo przyjemnie przejechana trasa rockriderem,  subiektywnie nie czułem żebym czuł się bardziej zmęczony niż gdy jechałem podobną trasę szosą. Wynik mógłbym jeszcze zmienić na korzyść Rockridera montując Continental race Kingi.

Screenshot_2023-11-05-08-41-15-529_com.strava.jpg

 

Screenshot_2023-11-05-08-57-46-566_com.strava.jpg

Odnośnik do komentarza

Witajcie. To mój pierwszy post na tym forum i cieszę się e tu trafiłem bo widzę sporo użytkowników EXP540. 

Mój egzemplarz XL "trochę" zmodyfikowany do osobistych preferencji. Kupiony latem tego roku w promocji za 3200. Trochę już pojeździliśmy i pozwiedzaliśmy  w tym roku po kraju.

20231013_112337.thumb.jpg.aed3dbaef1a8ff7f6ba037925c1a344b.jpg

Mam jedno pytanie czy działa Wam dobrze amortyzator x-fusion bo u mnie nie jest ciekawie od nowości nie ma porównania do Recona z poprzedniego roweru. Nie był jeszcze serwisowany i nie wiem czy warto dać mu szansę czy zimą poszukać czegoś lepszego. Do Decathloana raczej z nim nie pójdę bo jak zobaczą modyfikacje to mnie wyrzucą. Na szczęście mam super serwis w mojej miejscowości i chłopaków co ogarniają profesjonalnie.  Pozdr. 

Odnośnik do komentarza

Regulacje ciśnienia oczywiście robiłem, ale u mnie jest taki początkowy silny opór, niby po "zasiądnięciu" amor wpada te 2-3cm ale mimo wszystko jego praca jest mało płynna i elastyczna. Podejrzewam że jak przejdzie serwis to się powinno poprawić, ale to już w zimie teraz jeszcze trochę musze wytrzymać. 

Problem też miałem z mechanizmem kasety, był praktycznie suchy i bardzo głośny (niektórzy lubią jak terkocze, nie wiem czemu?) i potrafił przepuścić pod dużym obciążeniem.  Poza 2 przebiciami i zerwaniem łańcucha (ale to nie wina roweru) więcej nieprzyjemnych  niespodzianek nie było. Za to masa frajdy z jazdy:)  Początkowo zawiedziony byłem tez hamulcami, ale po dotarciu chęć wymiany póki co minęła. 

20231014_121543.thumb.jpg.9ff0ef650f548d08bbdb0dcda63fc168.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie wiem ile podniosłem ale sporo. Tak właśnie miało być trekking, który wjedzie prawie wszędzie. I póki co daje radę. Zarówno leśnymi ścieżkami  jak i po ubitej plaży idzie jak dzik:)

Zależało mi właśnie na komforcie z racji przejeżdżanych kilometrów i problemów zdrowotnych. Wymieniłem tez mostek z którym mogę zrobić prawie wszystko i ustawić go w dowolnej pozycji. 

 

image.thumb.jpeg.3b1961bf55a814e378e1f51bf8b4fe7a.jpeg

kierownica to Ergotec Riser Bar 70 31.8/780mm przycieta na 730mm, a mostek to XLC ST 100/31,8 0-90°

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...