Skocz do zawartości

liftlodz

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  89
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez liftlodz

 1. Pytanie czy szersza opona zmieści się do szosy, bo rozumiem że chcesz założyć minimum 35 mm
 2. Kup stalowego solidnego mieszczucha lub trekinga z porządnymi kołami, przy tej wadze z 36 szprychami. Szukaj dość wyprostowanej sylwetki.
 3. Jeżdżę na tarczach TRP po całym sezonie są proste, nic się nie ociera.
 4. Jeśli klocki Ci ocierają to znaczy że masz krzywe tarcze. Można spróbować ustawić metodą na papier, tzn składasz kartkę papieru na pół i podkładasz pomiędzy klocki i tarcze, luzujesz śruby, naciskasz hamulec i dokręcasz śruby.
 5. 1. Sprzęgło zawsze załączone. 2. Klocki nie mają prawa ocierać o tarcze.
 6. A możesz powiedzieć jak jeździ się na rowerze poziomym poza utwardzonymi drogami, np po lesie. Od wielu lat zastanawiam się czy sobie sprawić taki rower. Zwykłym rowerem pojadę wszędzie tzn i po szosie i po lesie i po mieście, nie zważając na rodzaj nawierzchni, czy "leżak" daje taką uniwersalność?
 7. Wszystko co napisali koledzy powyżej jest prawdą, ale jeśli jeździsz w zimne dni z temperaturami w okolicach 0⁰C i niższej to musisz liczyć się z tym że, cokolwiek nie zrobisz, będą marzły Ci stopy. Jest to spowodowane tym że w podeszwie siedzi kawał metalu który o prostu przemarza. Weź to pod uwagę.
 8. Jeśli jeździsz cały rok, w różnych warunkach czyli zarówno w piękne słoneczne dni jak i w deszczu czy śniegu, rozglądasz się po okolicy, przystajesz, czasami zrobisz sobie spacerek z rowerem to SPD możesz sobie odpuścić. Jeśli z kolei używasz roweru jako sprzętu quasi wyścigowego i chcesz pokonywać swoje trasy z dużą szybkością nie tracąc kontroli i kontaktu z rowerem to załóż SPD.
 9. Od paru dni nie można zastosować się do forum z Tapatalk
 10. Ja używam streaka 1000 od Eyen
 11. Kup trp hy\rd i załóż go na przód, a ten co masz na tył. Będziesz miał dobry zestaw.
 12. Może to Ci się wydać dziwne, ale kup lżejszy kask. Pozycja nie jest jakaś agresywna, raczej bardziej komfort niż sport. No i jeszcze jeśli jeździsz z GoPro na kasku to też będzie miało wpływ na ból mięśni karku i szyi. Fajny rower.
 13. liftlodz

  Octane One Kode

  Salsa Woodchiper 2 spowodowała obniżenie całej pozycji o ok 3 cm , na tą chwilę to dla mnie za dużo. Co mnie najbardziej zdziwiło to nie bolał mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym a piersiowym, więc może też wpływ na to miała szerokość - kierownica Ritchey Comp Ergo Max ma 40 cm, a Salsa Woodchiper 2 - 44 cm.
 14. liftlodz

  Octane One Kode

  Wróciłem do starej kierownicy, niestety moje plecy nie wytrzymały eksperymentu
 15. Prawdopodobnie, na 90%, przycina się linka w pancerzu
 16. liftlodz

  Octane One Kode

  Nowa kierownica - Salsa Woodchiper 2
 17. Ja używam Koomot i Naviki do wyznaczania trasy, wahoo robi to słabo.
 18. liftlodz

  Octane One Kode

  Klamki ustawione ok 10% do góry, moje porozwalane nadgarstki nie pozwalają na inną pozycję. Mostek rewelacja, tłumi 90% drobnych nierówności. TRP Hy\Rd + tarcza 180 mm + klamkomanetki Campagnolo Veloce pozwalają mi na skuteczne hamowanie 1 palcem w jeździe na łapach.
 19. liftlodz

  Octane One Kode

  Zmiany w specyfikacji - mostek Redshift shockstop 80 mm - hamulec TRP Hy\Rd przód - tarcza hamulcowa 180 mm przód - pancerze hamulców wymienione na bezkompresyjne TRP - owijka Lizard Skin
 20. Rama musi mieć możliwość rozpięcia tylnego trójkąta, inaczej nie ma jak założyć paska. Można kupić gotową lub przerobić, w Warszawie zajmuje się tym firma Beat Bike, która przerabiała moja ramę pod gravela. Przerzutki z paskiem nie działają, jeśli chcesz biegi to zostaje ci do wyboru Rohloff, Alfine\Nexus czy Pinion lub Kindernay . Reasumując na starcie tanio nie będzie. Na zdjęciach zbudowany przeze mnie gravel na ramie Octane One Kode z piastą Rohloffa na pasku CDX Gatesa . Na tą chwilę ma przejechane około 3000 km . Mój drugi rower na pasku ( Breezer Beltway 8 ) na na tą chwilę przejechane około 12000 km i to w każdych warunkach pogodowych w temperaturach od -17 ⁰C do + 40 ⁰C w słońcu, deszczu i śniegu. Serwis raz do roku.
 21. Mam 2 rowery na pasku i wiem że już nie kupię roweru z łańcuchem. Serwis napędu = umycie wodą raz na jakiś czas
 22. A bo w szosie mam karbonowe koła, poza tym co Cię to obchodzi? Człowiek pyta o koła do masy 110+ , a ja tyle ważyłem i szprychy przy kołach pękały, jeśli było ich mniej niż 32 szt, a więc o tym piszę. Czytanie ze zrozumieniem to ważna umiejętność.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...