liftlodz
Użytkownicy-
Postów
999 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez liftlodz
-
W szosie Nabój CO2 + mini pompka z możliwością dopompowania od Bontragera Dętka TPU Mini multitool 2 łyżki W gravelu dochodzi tylko większa pompka. Jeżdżę na mleku we wszystkich swoich rowerach. Nie widzę sensu wożenia ze sobą knotów, łatek itp.
-
Opony 28-30c szosa endurance
liftlodz odpowiedział(a) na karol1994czx temat w Części i akcesoria rowerowe
Jeśli przejechałeś na oponach 20k km i ci pasowały - to kup je ponownie, bo okaże się że zaoszczędziłeś 100 zł, ale straciłeś przyjemność z jazdy. -
Co sądzicie o Radku Gołębiewskim i DSQ na Trans Balkan Race
liftlodz odpowiedział(a) na liftlodz temat w Luźne rowerowe rozmowy
Niestety to kładzie się cieniem na wszystkie jego "osiągnięcia". W zasadzie można zgasić światło i zamknąć drzwi. -
[Zdrowie, kręgosłup] Przepuklina odcinka piersiowego
liftlodz odpowiedział(a) na Maciek92 temat w Trening i Dieta Rowerowa
Mam przepuklinę odcinka lędźwiowego od jakichś 40 lat. Znajdź dobrego, sportowego fizjoterapeutę. Jeśli możesz to unikaj operacji, blokad, leków itp. Jeżdżę dość aktywnie na rowerze, głównie szosa lub gravel, podstawą jest dobre ustawienie pozycji, ja jestem po 3 bikefittingach i teraz jest ok. PS każdy z nas jest inny i ma inny proc bólu, to co dla jednego jest lekkim dyskomfortem i kogoś innego będzie bólem nie do przejścia. -
Kierownica szosowa karbonowa: tak czy nie?
liftlodz odpowiedział(a) na kryptoszosowiec temat w Części i akcesoria rowerowe
Jacku mamy po prostu zupełnie inne odczucia jeśli chodzi o komfort na rowerze. -
Kierownica szosowa karbonowa: tak czy nie?
liftlodz odpowiedział(a) na kryptoszosowiec temat w Części i akcesoria rowerowe
A jakiej szerokości miałeś kapcie? Kolega pisze że ma 32\34, to prawie gravelowe opony. Poza tym kierownic karbonowych mam kilka, jak i rowerów [emoji16], i tak jak pisałem w gravelu to robi różnicę, w szosie raczej nie. Więcej daje ciśnienie w oponach i owijka. No chyba że jedziesz Paris-Roubaix -
Kierownica szosowa karbonowa: tak czy nie?
liftlodz odpowiedział(a) na kryptoszosowiec temat w Części i akcesoria rowerowe
No to ja się wypowiem. Karbonowa kierownica w gravelu daje sporo. W szosie, prawie nic, jeśli masz za twardo, to więcej Ci da miękka owijka i wkładki żelowe. No chyba że szukasz mniejszej wagi - w takim przypadku zdecydowanie polecam. -
Wypożyczalanie tandemów nad morzem
liftlodz odpowiedział(a) na magurudumu temat w Turystyczne porady
No to dla jasności tandem wygląda tak (to to coś przed moim wnukiem) [emoji16] -
Wypożyczalanie tandemów nad morzem
liftlodz odpowiedział(a) na magurudumu temat w Turystyczne porady
Ojojoj ale się koledze ulało. Ja jeżdżę tandemem, posiadam takowy pojazd i używam zgodnie z przeznaczeniem - czyli jeżdżę Po ścieżkach rowerowych, ulicach i lekkim terenie. Mam do tego pełne prawo jako użytkownik przestrzeni publicznej. Miłego dnia życzę. -
Chiński karbon (chinese carbon)
liftlodz odpowiedział(a) na jajacek temat w Części i akcesoria rowerowe
Może kupił podróbkę [emoji16] -
Co sądzicie o Radku Gołębiewskim i DSQ na Trans Balkan Race
liftlodz odpowiedział(a) na liftlodz temat w Luźne rowerowe rozmowy
I po co mu to było? Teraz może dostać bana na zawody ultra poza granicami PL a i u nas będą patrzyli na niego z pełną podejrzliwością -
Co sądzicie o Radku Gołębiewskim i DSQ na Trans Balkan Race
liftlodz odpowiedział(a) na liftlodz temat w Luźne rowerowe rozmowy
Czyli zdanie mamy podobne. Jeszcze gorsze są ultra szosowe, bo stwarzają dodatkowe niebezpieczne sytuacje dla innych użytkowników tejże. Z drugiej strony mocno się dziwię że państwa EU zajmujące się "prostowaniem bananów" nie biorą się za tego typu "sporty". -
Co sądzicie o Radku Gołębiewskim i DSQ na Trans Balkan Race
liftlodz opublikował(a) temat w Luźne rowerowe rozmowy
Jak w temacie. Ja ogólnie uważam że tego typu wyścigi to totalna głupota i narażanie swojego zdrowia i życia. Moim zdaniem czołówka z zawodów "unsuported" oszukuje od lat, otrzymując niedozwoloną pomoc i to nie tylko w formie jedzenia. Regulaminy powinny zostać zmienione i obejmować zakaz jazdy bez odpoczynku, snu dłużej niż 24h. -
Ustawienie klamkomanetek
liftlodz odpowiedział(a) na Locomotiv21 temat w Części i akcesoria rowerowe
Jaką masz różnice w wysokości siodełko-klamkomanetki? Im ona jest większa tym siodełko powinno być ... węższe, jeśli masz za szerokie siodełko to przy mocnym pochyleniu tył siodła (rampa) będzie Cię spychał na nos i będzie powodował ucisk na tkanki miękkie. -
Ustawienie klamkomanetek
liftlodz odpowiedział(a) na Locomotiv21 temat w Części i akcesoria rowerowe
Przesuń siodełko lekko do przodu, czasami wystarczy 2mm, to powinno zdjąć nacisk na krocze. Zbyt duże pochylenie spowoduje nacisk na dłonie. Można też spróbować lekkiego obniżenia siodełka. -
Ustawienie klamkomanetek
liftlodz odpowiedział(a) na Locomotiv21 temat w Części i akcesoria rowerowe
A jest Ci tak wygodnie? Bo jeśli nie to kombinuj, a jeśli tak to czym tu się przejmować? -
Bo zestaw na oponach 700x40c wylądował w Cannondale Synapse, a Hultaj staje się rowerem na ciężkie trasy, których do tej pory nie jeździłem. W założeniu jest to teraz moje MTB, tyle że o konstrukcji roweru z lat 90-tych XX wieku. A hardtaila Rose sprzedałem.
-
No i ostatnia modyfikacja, napęd SRAM force 1X11 przerobiony na 1x13. Tarcza 36t, kaseta Campagnolo 10-44 lub 9-42. Opony 700x50c
-
Dobór opon do szosy endurance użytkowanej turystycznie
liftlodz odpowiedział(a) na APZ temat w Części i akcesoria rowerowe
Jak dla mnie nie -
Dobór opon do szosy endurance użytkowanej turystycznie
liftlodz odpowiedział(a) na APZ temat w Części i akcesoria rowerowe
Mój zestaw który używam w Cannondale Synapse, przód Tufo Thundero 40c, tył Hutchinson Caracal - jeśli nie wiem gdzie pojadę czyli mogę jechać po wszystkim [emoji16] Jeśli nie wiem gdzie pojadę , ale zakładam że będzie to szosa w 99% i ewentualnie trochę ubitych ścieżek - Continental GP 5000 AS 32mm. -
A jak te Cannondale ceniasz? Supersix to fajna, sztywna ale mimo wszystko dość komfortowa szosa typu race, responsywna i szybka. Bardzo dobrze prowadzi się w zakrętach. Synapse to, dla mnie, najbardziej uniwersalny rower jaki miałem, na oponach szosowych i stożkach 50mm jest szybka (zrobiłem na niej swój rekord szybkości - 85 km\h), a jednocześnie możesz założyć opony 40C i masz szybkiego grawela. Przód jest sztywny, tył dość mocno pracuje. I czy ten tytan coś wnosi? Owszem, rower jest lekki, nie ma potrzeby go malować i w zasadzie jest niezniszczalny. Poza tym K19 to fajna szosa o dość spokojnej geometrii. Rower (w tej chwili na SRAM Red) waży poniżej 8kg Alan to pamiętam że u nas na największej ustawce szosowej w PL, Rondo Babka, się takie 20 lat temu pojawiały. Potem nigdy już nie widziałem. To rower odbudowany na Polonikę, o bardzo agresywnej geometrii i ze względu na wiek (roweru jak i mój) do użytku od święta. A czemu Rose się kurzy? Masz daleko do Lasu Łagiewnickiego? Podobno tam są dobre single. Wszystko co mam w okolicach objeżdżam na grawelu no to MTB się kurzy.
-
U mnie w sumie 16. Moje podstawowe rowery : Batavus Champion - stara szosa na Shimano Exage - lata 90-te Alan Carbonio r 303 - stara karbonowa szosa na Campagnolo Chorus - 1996 r Planet X SL Carbon - lekka szosa na Sram force - 2011 r Deda K19 - Tytanowa szosa na Sram Red - 2010 r Cannondale Supersix Evo - szosa na Shimano 105 di2 - 2021 to Cannondale Synapse - szosa\gravel na Campagnolo Ekar - 2026 r Hultaj - stalowy wszędołaz, normalnie pasek + Rohloff, obecnie nas SRAM force 1X11 - 2022 MTB Rose - 2023 r ( w zasadzie od 2 lat stoi i się kurzy) Romet Wigry - składak na Shimano Nexus 7
-
Ani sklep, ani serwis, to moje i mojej żony prywatne rowery[emoji3]
-
Wyjąłem rowery z garażu. Mam sporo roboty [emoji16]
