Skocz do zawartości

Może głupie, ale…buty z spd a zwykłe pedały


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Veriv napisał(a):

Nigdy nie złapałem żadnego luzu na żadnym 520 a miałem wielekompletów. Różnicą pomiędzy 520 a 540 jest inna oś. W zwykłych 520tka jest stalowa oś, a w 540tkach jest nierdzewna oś

-30g  cieńszej, nierdzewnej osi kosztem braku możliwości odkręcenia pedałów kluczem płaskim 15 tak jak w 520. 540 da się jedynie odkręcić imbusem 8. Nadal, ta stalowa oś jest z wysokiego stopu stali i nadal jest przykrecona do aluminiowej korby. To jeden z najtwardszych elementów roweru. Genralnie, nie ma co się rozwodzić nad wytrzymałością bo jest znacznie wyższa niż cokolwiek innego w rowerze. 

Jeśli zacznie piszczeć coś po kilku, bądz kilkunastu tysiącach kiilometrów i ciągłym myciu myjką ciśnieniową, Wtedy należy pedały rozkręcić i ponownie nasmarować. Trwa to dosłownie 10minut. Nkt poza rowerowymi nerdami mojego pokroju nie serwisuje 520tek. Trzeba do tego specjallnego klucza i chęci 🙂 

Przy mojej okazjonalnej jeździe podejrzewam, że takie 540 starczą mi na lata z tego co czytam od Was 😊😊😅

Odnośnik do komentarza

Nie powiem Ci czy są inne pomiedzy modelami na przestrzeni lat produkcji 520 i 540, są pewne granice rowerowej nerdowatości. Z dużym prawdopodobieństwem jest tak samo wszędzie w modelach shimano - kulkowe łożyska i 2 śruby do kasowania luzu. Jak smar się doszczętnie wypracuje/wypłucze to wtedy pojawi się luz. Trzeba odkręcić oś od korpus, skasować luz, napełnić smar prosto do korpusu i wkręcić z powrotem oś

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, jajacek napisał(a):

U nas w Warszawie pizga i jest strasznie mokro, chociaż jest 8 stopni.  Wczoraj jeździłem, dziś nie jadę. Kolarz amator na szczęście nic nie musi. Inna sprawa że do wiosny trzeba zrzucić zbędne sadło 😉

Ooo ja też muszę komuś oddać z 6 kg 😀 

Próbowałam wpięcia i wypięcia w domu (partner trzymał rower) i stwierdzam, że jestem pełna obawy 😅😅😅 

Mam czasami problem z wcelowaniem by się wpiąć 😅😅😅😅

Odnośnik do komentarza
  • lukasz.przechodzen zmienił(a) tytuł na Może głupie, ale…buty z spd a zwykłe pedały

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...