Skocz do zawartości

lukasz.przechodzen

Rowerowe Porady
  • Postów

    2 281
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Łódź

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia lukasz.przechodzen

Wytrawny forumowicz

Wytrawny forumowicz (4/4)

  1. O to, to, to! Mnie rozwala jeszcze twierdzenie wielu osób, że fabryki w Chinach po godzinach produkują dokładnie te same rzeczy, tylko z innym logiem i za 1/10 ceny. W niektórych przypadkach może tak jest, zwłaszcza tam, gdzie za samo logo płaci się cenę x10. Ale w pozostałych przypadkach średnio mi się to widzi.
  2. Sprzedam koła, które zostały złożone na zamówienie w Daveo. Miały służyć jako drugi komplet, ale ostatecznie przejechałem na nich jedynie ok. 200 kilometrów. Elementy noszą niewielkie ślady użytkowania. Na obręczach znajdzie się kilka drobnych zadrapań. Koła są proste, a na obręcze nawinięta taśma tubeless i zamontowane wentyle DT Swiss. Cena 1390 zł za komplet: koła, opony, kaseta, tarcze. Mogę sprzedać same koła z oponami za 990 zł. Obręcze - DT Swiss XM421, 27,5 cala, 28h Piasta przód - DT Swiss 350, Boost, Straight Pull, CL, 15x110 mm Piasta tył - DT Swiss 350, Ratchet 36, Boost, Straight Pull, CL, 148x12 mm, bębenek Shimano MTB (8-11s) Szprychy - Pillar PSR TB2016 Straight Pull Opony - Goodyear Peak Ultimate SL 27,5 x 2,25" Tubeless Kaseta - Shimano XT CS-M8000 11-46 (11-rzędowa) Tarcza przód - Shimano XTR RT-MT900 180 mm Tarcza tył - Shimano XT RT-MT800 180 mm https://www.olx.pl/d/oferta/kola-mtb-dt-swiss-xm421-27-5-dt-350-boost-sp-goodyear-peak-shimano-CID767-ID16TdTM.html?bs=olx_pro_listing
  3. Wożę rowery na haku prawie 10 lat i w okresie wiosna/lato/jesień nie miałem nigdy problemu z ich brudzeniem się. Deszcz nie zrobi żadnej krzywdy rowerom. Kurz też nie 🙂 Owadów nie będzie, ponieważ auto zasłania rowery. Jeżeli walnie jakiś kamyk, to pokrowiec też może nic nie pomóc. Przykrycie roweru może ew. pomóc w osłonięciu rowerów przed błotem, ale to tylko wtedy, gdy jeździsz 50 km/h po błotnistych drogach przez las 🙂 Załóż rowery, wjedź na autostradę i sprawdź spalanie przy stałej prędkości w obie strony i wyciągnij średnią. Następnie owiń rowery szczelnie stretchem i powtórz pomiar. Każde auto jest inne, każdy jeździ z innymi prędkościami, więc najlepiej sprawdzić to samemu. Poradzisz. Jesteś tego świadomy, więc jeżeli tylko będziesz chciał, to będziesz mógł złagodzić swoje podejście do tego tematu.
  4. Panie spamator12, pomyliły się panu fora. Dyskusja, dyskusją, ale widzę, że wybrał pan przemoc. Musiałem część postów ukryć. Tutaj rozmawiamy na trochę innym poziomie kultury.
  5. Potwierdzam 🙂 Co prawda na trenażer wsiadam bardzo, bardzo sporadycznie, ale MyWhoosh sprawdza się super.
  6. Ja mam coś takiego: https://www.castorama.pl/obcinak-do-rur-miedzianych-i-aluminiowych-magnusson-6-42-mm/5059340003597_CAPL.prd Do użycia raz na rok moim zdaniem w zupełności wystarcza. Tak jak napisał @mike21 przydaje się potem przelecieć ranty pilnikiem, ale nie było potem najmniejszego problemu z założeniem mostka na przyciętą rurę.
  7. A tu materiał o "mocniejszej" pod pewnymi względami wersji SUV:
  8. Mopride 3 to spokojna ewolucja popularnych rowerów "górskich" od Eleglide. W stosunku do poprzedników czyli M1 i M2 zaszły pewne zmiany, ale nie jest to drastyczny przeskok. Czym wyróżnia się nowy model Eleglide? Zapraszam do lektury: https://roweroweporady.pl/eleglide-mopride-3-test/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...