Skocz do zawartości

Może głupie, ale…buty z spd a zwykłe pedały


Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, jajacek napisał(a):

Chyba dużo zależy od naturalnych predyspozycji do kadencji. Ja zawsze miałem kadencje w pobliżu 100 na rowerze szosowym. Mój młody szkolony na torze raczej poniżej 100 nie schodzi. Pracuje się optymalnie w pełnym zakresie ruchu. Myślę że mając zawodnika który zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Świata na dochodzenie na torze, bike fitting, aerofitting i pedałowanie opanowaliśmy w całkiem dobrym stopniu 😉


 

Muszę nabyć licznik bo nawet nie mam pojęcia jaką mam kadencję, wiem tylko, że mam silne nogi i to mi się przydaje 😂

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Nie, nie szosowe, tylko buty MTB. Buty szosowe są to buty do montażu bloków Shimano SPD-SL lub Look na 3 dziury i są całkowicie płaskie na dole. Buty MTB są butami do montażu bloków SPD typu terenowego na 2 dziury i podeszwa wokół bloków jest obudowana.

Tak wygląda podeszwa butów szosowych

image.thumb.png.d6eee2f1fd8640ceeec9d38202d71e0b.png

A tak butów MTB

image.png.1ce904fdb22d5a1739fb15a04c6f43fd.png

Myślę o takich buciszach: 

 

https://fitanu.com/pl/damskie-buty-origin-plus-2-wmn-80222017-16-northwave?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAs6-sBhBmEiwA1Nl8s_37ddHt8aJ-HHpYFEm2qLjSOdPB4hIXnCRszMuDAgn3JlLbR2HXfhoCsSUQAvD_BwE
 

https://www.wysepka.pl/buty-mtb/11962-buty-mtb-damskie-shimano-sh-xc100w.html

 

https://sportano.pl/p/206216/buty-rowerowe-mtb-damskie-shimano-sh-xc502-gray?utm_source=google&utm_medium=free_clicks&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAs6-sBhBmEiwA1Nl8s9rnOPOPwlszMtcZkpLdE2kIWXQ1CK6WeQX4-eBUTjtTbt_cw4sgqhoCIfYQAvD_BwE
 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jajacek napisał(a):

Chyba dużo zależy od naturalnych predyspozycji do kadencji. Ja zawsze miałem kadencje w pobliżu 100 na rowerze szosowym. Mój młody szkolony na torze raczej poniżej 100 nie schodzi. Pracuje się optymalnie w pełnym zakresie ruchu. Myślę że mając zawodnika który zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Świata na dochodzenie na torze, bike fitting, aerofitting i pedałowanie opanowaliśmy w całkiem dobrym stopniu 😉


 

Ja osoboście też mam bardzo zdystansowane podejście do tych wszelakich prawideł i "książkiwego" podejścia do optymalizacji ustawień. Nawet jeśli coś robię nieefektywnie w 100% to trudno, tak jest dla.mnie ok

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, mike21 napisał(a):

Ja osoboście też mam bardzo zdystansowane podejście do tych wszelakich prawideł i "książkiwego" podejścia do optymalizacji ustawień. Nawet jeśli coś robię nieefektywnie w 100% to trudno, tak jest dla.mnie ok

 

Zgadzam się w 100% 👍🏻 

Niedawno zmieniałam rower i przy szukaniu nowego i sprzedaży starego miałam sporo telefonów i zapytań o to ile mam wzrostu (rower był w rozmiarze 47) i kilka osób (tych co kumają co z czym i do czego) dziwiło się, że jak przy moim wzroście mogłam jedźcie na takim rowerze ? Bo wg kalkulatora powinnam mieć rozmiar 44, ale mnie jeździło się idealnie 😃😃😃 Więc grunt by nam było komfortowo 😉

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Malwinxyz napisał(a):

Muszę nabyć licznik bo nawet nie mam pojęcia jaką mam kadencję, wiem tylko, że mam silne nogi i to mi się przydaje 😂

Szczerze mówiąc od lat już nie interesuję się swoją kadencją ale mam taki czujnik i coś tam zlicza :) Więc jakby była potrzeba to zawsze mogę zerknąć.
Butów jest zatrzęsienie. Najważniejsze żeby były wygodne. Nie jestem zwolennikiem jednego zapięcia BOA. Mam takie w swoich butach szosowych i kiepsko to działa, często się luzuje. Wolę but albo na same rzepy albo na dwa BOA. Ale z dwa BOA są zwykle znacząco droższe.

Odnośnik do komentarza
Teraz, jajacek napisał(a):

Szczerze mówiąc od lat już nie interesuję się swoją kadencją ale mam taki czujnik i coś tam zlicza 🙂 Więc jakby była potrzeba to zawsze mogę zerknąć.
Butów jest zatrzęsienie. Najważniejsze żeby były wygodne. Nie jestem zwolennikiem jednego zapięcia BOA. Mam takie w swoich butach szosowych i kiepsko to działa, często się luzuje. Wolę but albo na same rzepy albo na dwa BOA. Ale z dwa BOA są zwykle znacząco droższe.

 A to też cenna informacja 😊

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, jajacek napisał(a):

Szczerze mówiąc od lat już nie interesuję się swoją kadencją ale mam taki czujnik i coś tam zlicza 🙂 Więc jakby była potrzeba to zawsze mogę zerknąć.
Butów jest zatrzęsienie. Najważniejsze żeby były wygodne. Nie jestem zwolennikiem jednego zapięcia BOA. Mam takie w swoich butach szosowych i kiepsko to działa, często się luzuje. Wolę but albo na same rzepy albo na dwa BOA. Ale z dwa BOA są zwykle znacząco droższe.

Bez zapięcia BOA też mam na oku takie

 

IMG_0340.jpeg

IMG_0341.jpeg

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, jajacek napisał(a):

47 to mniej więcej na 160 wzrostu a 44 to gdzieś na 152.
Jakby jakaś kumpela szukała to mamy fajny damski komfortowy, karbonowy rower szosowy na zbyciu, rozmiar 48, za nieduże pieniądze.
Specialized Ruby Sport - Specialized Concept Store

Będę miała na uwadze, aczkolwiek na ten moment raczej każda już ma, albo szosę, albo gravela😅

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...