Skocz do zawartości

Rower MTB do 5000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, jajacek napisał(a):

A po ile taki Duster chodzi i ile to pali? Nasz trener ma Dacię Logana kombi, którą używaliśmy na wyścigi. Jest to shit ale jedzie i mało pali bo jest zagazowany. Pali jakieś 4,5l. W środku nie ma tragedii. Ale nie chciałbym nim jechać więcej niż 3h. Miałem kiedyś Nissana Almerę i szczerze mówiąc dużo lepszy nie był. Natomiast taki Auris kombi hybryda co to teraz się Corolla nazywa to był bardzo fajny samochód ale to już zupełnie inne pieniądze. Jak jechałem za peletonem to palił ze 3,5l. W tej Dacii zepsuło się wszystko co tylko mogło. Jakość tragedia.

Ja mam tam diesla z reno 1.5 dci. Z 2016 roku i przebiegiem niecałe 100k kosztował mnie 40k. Od strony mechanicznej to takie większe Clio ale z silnikiem z megane. Z opinii w internecie wynika, że się raczej nie psuje, głównie eksploatacja. To są stare, dopracowane silniki, nie ma tam nowoczesnej technologii która by zmniejszała spalanie. W trasie spala koło 5-5,5 przy prędkościach 90-100. Z napedem na przod palą prawie litr mniej. Do 110-120 jedzie się komfortowo później robi się głośno przez krótką skrzynie. Prowadzi się ok, fotele ok, w mieście koło 7. W miescie napęd na 4 koła zamula przez dziwną skrzynie biegów. Zamiast reduktora jest tam bardzo krótka jedynka. Kolejne biegi też są krótkie. W hyundai mam 1.6 diesla, w daci 1.5 diesel, to 6 w daci odpowiada 5 w hyundaiu. U mnie jest 130 koni w daci po chipie więc jeździ się całkiem normalnie, ciężarówki się normalnie wyprzedza, przy 140 wir w baku ze względu na aerodynamike cegłówki. Hyundai z rowerami na dachu przy 120 jednak pali więcej niż dacia z rowerami na haku i rowery w hyundaiu na dachu są głośniejsze niż te na haku w daci ?

ogólnie jeśli ktoś by chciał kupić takie auto do jazdy po mieście i krajówkach to nie polecam, lepiej kupic jakas octavie, polowalem na octavie 2 scout ale octavia była za długa dla dziewczyny. Dacie można pochwalić za skrętność, ma średnicę zawracania 10,4m, hyundai u mnie ma 12,5. Jeśli jednak ktoś lubi mieć ładne wnętrze to nie tu. Mam jeszcze hondę civic z 2001 to wnętrze bardziej przypomina hondę 15 lat starsza a nie 2 lata młodszego hyundaia. Ale za wymianę oleju w aso hyundaia krzyczą 1000 zł z przeglądem a dacia 450zl. Sprzeglo do hyundaia 3000 zł a do daci za 1300 itd. 

Rok temu miałem wynajętego na 2 tygodnie corolle, do codziennego przemieszczania corolla lepsza, ale znowu - za 40 k mogłem kupić rav 4 ale z 2009 roku z przebiegiem prawie 300k, pomimo sympati do Toyoty, 200k przebiegu mniej w daci i 7 lat powinno się odbić większą bezawaryjnością i tańsza eksploatacja. 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ram napisał(a):

Przecież nikt z forum nie powie Ci "kup".  Prędzej dostaniesz ostrzeżenie czego nie kupować. Masz masę wiedzy nt. której żaden sprzedawca Ci nie udzieli. 

Masz rację, w zasadzie jedyne czego jeszcze nie wiem to czy różnica między Acid a Attention SL jest warta 500 zł:

https://archiv.cube.eu/en/2022/503150

https://archiv.cube.eu/en/2022/504100

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Bonnum napisał(a):

Masz rację, w zasadzie jedyne czego jeszcze nie wiem to czy różnica między Acid a Attention SL jest warta 500 zł:

https://archiv.cube.eu/en/2022/503150

https://archiv.cube.eu/en/2022/504100

W ACID masz grupę napędu Sram NX Eagle. W Attention sl masz XT - pół oczka niżej od NX. Amor, hamulce -to samo. Korba w acid 170 mm, niezła, w atention nie mogę się dokopać ale klasa zbliżona. O heblach nie wypowiadam się- m200 , czekamy na werrdykt. Nie jeżdżąc ostro w górach nie powinieneś odczuć boleśnie. W sumie klads ta sama, 200 eur drożej Acid, tj jakieś 800 zeta. Wizualnie jakiś fajniejszy design (złotawy - mnie się podoba) w acid. XT wyśmienity napęd, założyłem w zimie do el roy, zresztą wcześniej również zdzierałem go. Finansowa różnica - 800 zeta ? Nie dopłacałbym do NX.

Edytowane przez ram
Literówka
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...