Skocz do zawartości

Rower MTB do 5000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, BrudnyHenryk napisał(a):

a czym się różnią

Przepraszam, faktycznie powinienem był wypisać różnice, zamiast wrzucać linka, zresztą @ram już o nich napisał. Różnica jest w napędzie, korbie i piastach. Sram NX vs XT+ manetka Deore, a korba ACID32T. Piasty alivio vs Deore 

Godzinę temu, ram napisał(a):

W ACID masz grupę napędu Sram NX Eagle. W Attention sl masz XT - pół oczka niżej od NX. Amor, hamulce -to samo. Korba w acid 170 mm, niezła, w atention nie mogę się dokopać ale klasa zbliżona. O heblach nie wypowiadam się- m200 , czekamy na werrdykt. (...) Finansowa różnica - 800 zeta ? Nie dopłacałbym do NX.

Różnica w cenie w lokalnym sklepie wynosi dokładnie 500 zł, czy do korby+ napędu warto dołożyć 500 zł?

Korba w Attention SL to coś od Cube'a ACID32 się nazywa. Nie znam się na tym, a opis za wiele nie mówi: https://www.cube.eu/pl/acid-crank-set-mtb-32t/93284

Edit: różne są też piasty w acid są Deore (HB/FH-M6000) a w Attention alivio (HB-M4050/FH-MT401). Czy to się jakoś czuje?

 

Odnośnik do komentarza

a co polecam?
złożyć samemu.
rama XC50.
najtańsze koła na maszynach np Duroc 30, albo jakieś inne brandowane jak Kovee (mogą być zdjęte z nówki).
amor Markhor, albo Judy Gold, nowy.
przerzutka XT + manetka, nowa. Ew. NX, ale jest droższy.
Kaseta SLX lub NX, może być używka, byle bez zadziorów.
Korba używana pod GXP, bo standard zmieniony, czyli są tanie.
Łańcuch X01
piasta Accent Air
stery Token
mostek, kiera, sztyca, siodełko - dowolne

Odnośnik do komentarza

To trzeba być pasjonatem jak Ty. Nie każdy w tym siedzi i ma czas. Piękna sprawa. Ostatnio jak szukałem roweru dla córki natknąłem się na San Quentin 3 . Gość złożył czerwone cudeńko na XT, foxie, heble  z najwyższej półki Magury , mostki, korby RaceFace etc.  i wycenił na 11 tys.zł. przy regularnej cenie modelu stock 7,9 tys.zł.  Żal wsiąść na niego. Jeszcze stoi na olx. ?

Edytowane przez ram
Literówka
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...