Skocz do zawartości

Rower MTB do 5000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szukam roweru maksymalnie do 5000 zł i to cena zaporowa. Chciałbym raz na jakiś czas wystartować nim w maratonach po górach świętokrzyskich, dobrze bawić się na singlach. Miałem Explore 540, aczkolwiek bylem zmuszony go zwrócić. Postanowiłem dołożyć 1000 zł do budżetu. Kupno XC100 będzie dobrym rozwiązaniem, czy można to jeszcze jakoś bardziej ugrać? 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Bartazzck napisał(a):

Bardzo się zastanawiałem nad tym rowerem ale to jednak bardzo duża (jak dla mnie) dopłata pod względem np. XC100

Roznica jest w napędzie: 1x12 z kaseta 11-50 vs napęd 1x11 z kaseta albo 11-46 albo 11-50. Trochę większe skoki są między biegami, ja bym był skóry dopłacić z 200 zł do tego napędu 1x12. Amortyzator w xc 100 też jest bardzo dobry, jednak ten rockshock w detalu kosztuje 400 zł więcej. Największą różnicą są koła. W xc 120 są pancerne koła, w xc 100 zupełnie podstawowe. Jakieś 500 zł dopłaty. Hamulce zdecydowanie lepsze w xc 120, też warte dopłacenia 200 zł. Dochodzi później trochę lepsza korba za jakieś 50-100 zł. Patrząc więc na różnice w cenie ta różnica jest uzasadniona ale to nie jest opcja w stylu dopłać 500 a dostaniesz fanty za 1000 zł. Jeśli Cie stać lepiej kupić xc 120 bo jest kompletny od wyjechania  z fabryki. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Oskarr napisał(a):

Roznica jest w napędzie: 1x12 z kaseta 11-50 vs napęd 1x11 z kaseta albo 11-46 albo 11-50. Trochę większe skoki są między biegami, ja bym był skóry dopłacić z 200 zł do tego napędu 1x12. Amortyzator w xc 100 też jest bardzo dobry, jednak ten rockshock w detalu kosztuje 400 zł więcej. Największą różnicą są koła. W xc 120 są pancerne koła, w xc 100 zupełnie podstawowe. Jakieś 500 zł dopłaty. Hamulce zdecydowanie lepsze w xc 120, też warte dopłacenia 200 zł. Dochodzi później trochę lepsza korba za jakieś 50-100 zł. Patrząc więc na różnice w cenie ta różnica jest uzasadniona ale to nie jest opcja w stylu dopłać 500 a dostaniesz fanty za 1000 zł. Jeśli Cie stać lepiej kupić xc 120 bo jest kompletny od wyjechania  z fabryki. 

Dzięki za dokładne rozpisanie tematu. Zastanowię się czy jestem w stanie tyle dołożyć.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.04.2023 o 20:12, bielaPL napisał(a):

Ewentualnie śledzić używki w okolicy. Czasem coś mało używanego się trafi w dobrej cenie

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Szukałem właśnie XC500, ale nie ma nic ciekawego w mojej okolicy. Znalazłem kilka modeli po które musiałbym dojechać 200-300 km, aczkolwiek nie posiadam zbyt dużej wiedzy, żeby samemu ocenić stan roweru.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, bielaPL napisał(a):

Uu trzeba się wybrać może.. Na 180cm L jest ok? Ktoś śmiga na tym?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam 180 i zamówiłem L. Wcześniej jeździłem na explore 540 i L była idealna. Testowałem też długo w sklepie XC100 i jeśli miałbym go brać to też wybrałbym L. Ale to zawsze warto przymierzyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...