Skocz do zawartości

Dylematy rowerowe


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.04.2023 o 17:44, sl66 napisał(a):

Też mam takie doświadczenia. Mam w trekkingu Deore, a w e-trekkingu MT200 i jakas różnica jest, ale głównie w sile potrzebnej do wcisniecia klamki do pelnego zablokowania. W obu przypadkach zablokowanie koła nie stanowi dla mnie problemu.

Zupełną rację. Mt200 na niziny zupełnie wystarcza. Problemem staje się Ch obsługą w górach, przy wyczerpujących zjazdach i nagłych akcjach. Niezrozumiałym dla mnie jest ,że wkładają takie hamulce do rowerów ścieżkowców i średniej półki ++ rowerów xc. Do amatorskiego użycia są ok.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, jajacek napisał(a):

Przede wszystkim to nie są hamulce MTB. I w rowerze MTB nigdy nie powinny być montowane. Są to hamulce trekkingowe. Trzeba kiedyś zrobić ich test kontra v-brake. Sądzę że v-brake wygra.

Ja przez święta nie przetestowałem, nie zdążył przyjść do paczkomatu do torunia zanim wyjechałem do rodziny na święta i został zwrócony ? Zamówiłem wczoraj ponownie, sprawdzę działanie po weekendzie. Powinienem dostać mt 200 w sobotę lub w poniedziałek. 

Odnośnik do komentarza

Nie zdziwiaj:) Nic lepszego nie znajdziesz na rynku w cenie. Jeśli przeraża Cię geometria to warto zadać sobie pytanie do jakiego celu ma służyć maszynka. Jeśli na dojazdy (tylko) to jednorzędowy napęd nie nadaje się. Górki, góry, maratony, długie dystanse - jak najbardziej. Złapiesz formę, rozkręcisz się w terenie to sam się przekonasz. Jeśli nie podejdzie,  bez problemu odsprzedaż  po 2 miesiącach na wtórnym. 

Edytowane przez ram
Korekta
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...