Skocz do zawartości

MTB solidny, rekreacyjny, pod przyczepkę


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jajacek napisał(a):

To musisz nadrobić bo to byli mistrzowie amatorów. A od tego czasu mieliśmy Mistrza Świata zawodowców Michała Kwiatkowskiego co jest znacznie większym sukcesem.

VG8PiPxVsBmzvVMhMugseP-1024-80.jpg.webp

Amatorzy, zawodowcy, bez różnicy. Liczy się, że mieliśmy mistrzów i to jakich. Cytat z Wikipedii "Polscy kolarze czterokrotnie zdobywali złote medale – w 1973 (Ryszard Szurkowski), 1974 (Janusz Kowalski), 1985 (Lech Piasecki) i 1989 (Joachim Halupczok)". Piaseckiego pamiętam, bo oglądałem końcówkę jak finiszował. Szurkowski był jak Lubański ;-), nie było na niego mocnych. Kowalskiego nie znam.  Kwiatkowskiego, faktycznie, coś kojarzę, bo mówili kiedyś w TV, że zdobył mistrzostwo. Teraz jak tak patrzę po Internetach, to jest jakiś Rafał Majka, który wygrywa jakieś etapy, czy wyścigi. Wygląda na dobrego zawodnika. ?

Z opowiadań znam historię, że w wyścigach pokojów, zawodnicy lali się metalowymi pompkami podczas przejazdu przez tunel na stadionie X-lecia.;-) Pewnie ten co wygrał ? był pierwszy na mecie. ? to chyba było w latach 60 lub 70.

Odnośnik do komentarza

@mike21 Na stronie Deca jest info, że XC da się przerobić na dwa. Może to tylko w teorii..?

 

Witam! Czy rama pozwala na ewentualne modyfikacje w przyszłości takie jak założenie przerzutki przedniej obsługującej 2 blaty?

Bogusz

Dzień dobry,
Istnieje możliwość założenia przedniej przerzutki jednak tylko i wyłącznie mocowanej na obejmę.
Pozdrawiam,
Mateusz

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krix napisał(a):

@mike21 Na stronie Deca jest info, że XC da się przerobić na dwa. Może to tylko w teorii..?

 

Witam! Czy rama pozwala na ewentualne modyfikacje w przyszłości takie jak założenie przerzutki przedniej obsługującej 2 blaty?

Bogusz

Dzień dobry,
Istnieje możliwość założenia przedniej przerzutki jednak tylko i wyłącznie mocowanej na obejmę.
Pozdrawiam,
Mateusz

Pisałem o tym w kontekście Expl540 - trzeba sprawdzić czy przerzutka (przednia nie boost - 48,8) z dolnym ciągiem linki obsłuży korbę z linią łańcucha 51,8mm (boost). Ewentualnie czy korba ze standardową linią łańcucha będzie prawidłowo działała z kasetą na piaście boost. Z tego co znalazłem to nowe przednie przerzutki do boost są sideswing i wymagają otworu w dolnej rurze ramy do przeprowadzenia linki - EXPL540 i XC100 nie mają takiego otworu. Nowe przednie przerzutki side swing obsługują obydwie linie łańcucha (48,8 i 51,8). Może ktoś zna jakiegoś mechanika, który by się wypowiedział, bo to że fizycznie da się założyć przednią przerzutkę to jedno, ale czy to będzie dobrze działać..?

Odnośnik do komentarza

Przerzutka nie-boost nie obsluzy korby boost bo brakuje jej około 1mm zakresu wychylenia łyżki.

Korba nie boost w ramę boost prawdopodobnie nie wejdzie. Rama boost ma charakterystyczne rozszerzenie rurek tylbego trójkąta pozwalajace na zmieszczenie dużo szerszych opon. 

Gdyby jednak korba ów weszła to linia łańcucha nie-boost jest w 95% przypadków lepsza z tyłem boost.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, mike21 napisał(a):

 

Gdyby jednak korba ów weszła to linia łańcucha nie-boost jest w 95% przypadków lepsza z tyłem boost.

Pytanie, czy jednak nie jest na odwrót ? Przerabiałem córce napęd w rowerze z tyłem nie boost i nie udało mi się kupić korby Deore 1x10/11 nie boost. Są tylko boost - wg specyfikacji na stronie Shimano korba ta obsługuje tył boost i nie boost.

Odnośnik do komentarza

@mike21 Mówisz za mądrze dla mnie. Czy jest jakiś wniosek co do XC100? Da się tam wbombić dwa blaty z przodu, jak myślisz?

 

Jeździłem wczoraj na Merida Big.Nine 300 Lite mojego sąsiada. Rozmiar L, za mały, ale rower (jego rama) zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Ma dwa blaty, boost. Jak myślicie, da się zejść geometrią na bardziej spolegliwą? Ma on mostek 4 cm, ustawiony na "-6".

Cena takiej Meridy to już poniżej 5k, a wersja 500 Lite z Markhor idzie w kierunku 5,2 k. 

No i nadal mogę mieć Cube Attention w dobrych $$. Jedyne obiekcje  to ciężka rama bez boost z QR.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...