Skocz do zawartości

MTB solidny, rekreacyjny, pod przyczepkę


Rekomendowane odpowiedzi

@Pepe75 Haha czytam, czytam, ale potem @mike21 dał parę informacji technicznych i nie wiem, czy one potwierdzają czy zaprzeczają czy uzupełniają tylko Twój obrazek.
Jak patrzyłem na Merida Lite i widziałem od dołu linkę to też mi przyszło do głowy, że od dołu można wyprowadzić i trytykami przyczepić pancerz

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, krix napisał(a):

@Pepe75 Haha czytam, czytam, ale potem @mike21 dał parę informacji technicznych i nie wiem, czy one potwierdzają czy zaprzeczają czy uzupełniają tylko Twój obrazek.
Jak patrzyłem na Merida Lite i widziałem od dołu linkę to też mi przyszło do głowy, że od dołu można wyprowadzić i trytykami przyczepić pancerz

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

W XC100 i EXPL540 możesz założyć przednią przerzutkę z linią łańcucha boost (ciąg linki sideswing) i poprowadzić pancerz po wierzchu. Ale polecam Ci pojeździć na 1x11 może się okazać, że będzie dobrze. W expl540 mam 30x11/46 (tarcza 32z też jest w razie czego). Naprawdę jest wystarczająco do amatorskiej jazdy. 30x11 to jeden bieg wolniej niż 36x11. Porównanie dla kadencji 60 i 90:

DE0A0DB9-5FA2-4FEE-8F11-D424B3B30EFA.jpeg

EDAA69D1-99D4-4112-80AA-982C6E749EB4.jpeg

Odnośnik do komentarza

Panowie, którą Rebę wybrać?

https://www.bike-discount.de/en/search?sSearch=Reba

 

15 x 100 czy 15 x 110?

I tak brałbym adapter QR na thru axle na koła Attentiona. On ma oryginalnie Judy Silver 100.

Wolę wziąć Rebę bardziej przyszłościową, zawsze zostanie do innego roweru. Jeśli 110 boost jest lepsze, czy można zrobić adaptację 110 boost na QR 9mm 100? Pewnie nie..

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, krix napisał(a):

Już widzę problemy techniczne pojawiają się - Reba 15x100 jest pod koła Attentiona, a lepsze rowery mają koła 15x110

Bierz Rebę 15x110 (to obecnie standard) i do tego przednie koło np DT xr1700. Na tył np DT G1800 12x142 + endcapy + oś thrubolt. Lub składasz zestaw na tych piastach na zamówienie w krajowej montowni (lemonbike, fitwheels). Trzymaj się skoku amortyzatora jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza

Panowie jeszcze raz zbiorę pytanie do jednego posta. Chyba zdecyduję się na Attention i chcę wymienić mu amortyzator ale na taki który będzie uniwersalnym w razie gdy zmienię rower. Nie ma to jak kuoić fajnego Speca Chisela i nagle skonstatować - oo, mam do niego jak znalazł super amor w Attentionie ? Teraz pojawia się zagwozdka, bo attention ma koła 100 mm a lepsze rowery i lepsze koła to rozmiar boost 110? Czy przesadzam ? Chodzi mi o uniwersalność, żeby żonglować częściami. Jeszcze w temacie wyboru rowerów i geometrii to po prostu muszę kupić cokolwiek na przykład turystyczny attention Może trafi się jakiś sportowy i po prostu popróbować i pojeździć i samemu z doświadczenia dojść do wniosku co jest tym Na czym najlepiej się czuję

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Pepe75 napisał(a):

do tego przednie koło np DT xr1700

Dzięki!

Ale stary - czy ja rozbiłem bankomat? Nie.. ?

Te koła to są po 1k i więcej. To tak myśląc lepiej mi kupić Cube Race z powrotem na części hahaha

Ale tak na serio to w takim razie Reba 15x110 no i najtańsze możliwe kółko w tym standardzie...

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, krix napisał(a):

Jest

Spasi? 110 na 100

a potem takie coś

 

edycja: raczej takie. Ale dla samego druta 9mm który trzyma koło to jest ciągle 100 mm, musiałbyć znaleźć  druta o szerokości 110mm

 

Pierwszy link ok. Ale drugi i trzeci nie bardzo - Ty nie potrzebujesz wsadzić koła z osią 15mm do widelca z hakami qr. Próbujesz wstawić koło qr do widelca z osią 15mm - w tą stronę moim zdaniem się nie uda. Potrzebujesz nowego przedniego koła lub nowej piasty i przeplecenia oryginalnego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...