Skocz do zawartości

MTB solidny, rekreacyjny, pod przyczepkę


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, krix napisał(a):

Avid BB7 nie oblecą? Jaką mam na myśli jazdę - głównie, poza asfaltem, drogi gruntowe, szutrowe a raz za ruski tfu rok np taki Turbacz łagodniejszą drogą.

Co do Reby - @mike21 dał mi do myślenia, że amor trwały, dobrze zbudowany, łatwy i tani w serwisowaniu no i wygodny. Nie ma to jak poczuć, że nawet dziury w asfalcie stają się równe..ten Recon TK daje takie samo wrażenie?

Przy łagodnej jeździe na małych nierównościach nie poczujesz różnicy. Ja jak ciągnę przyczepkę z 4 kg psem po płaskim to już mi brakuje siły hamowania w tektro 276, tektro lepiej hamują niż takie mt 200, mt 200 to poziom najlepszych mechanicznych chamulcow. Na mt 200 mi brakowało hamowania przy jeżdżeniu po płaskim a ważę poniżej 70 kg

Odnośnik do komentarza

Panowie, (pozytywnie) mieszacie ? dzięki!  Zapomniałem ,że chcę 2 blaty z przodu. Indiana ma Recon Silvera.

16 minut temu, Oskarr napisał(a):

mt 200 to poziom najlepszych mechanicznych chamulcow.

Myślałem, że te Avid BB7 to poziom prawie Deore. Na centrum rowerowe jest taki komentarz, że są lepsze nuż najgorsze hydrauliki.

No ale mogę wziąć Attentiona i wmombić mu Deore 5100 na przykład, suma podobna, co za Avid (około 500 PLN).

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, krix napisał(a):

Na centrum rowerowe jest taki komentarz, że są lepsze nuż najgorsze hydrauliki.

Mt 200 są słabe, ale to jeszcze nie są najgorsze hydrauliki. Jest dużo chińczyków czy jakieś yaki montowane w tańszych krossach. Indiana ma pełną deore, sztywne osie i dobre hamulce. Tu nic nie musisz kombinować. 

Odnośnik do komentarza

W PL nie kupisz nic w przyzwoitej cenie. Ja jestem przyzwyczajony do wyprzedaży gdzie standard to -60% ceny a zdarza się i -85%. Ostatnio z tym coraz trudniej bo to zwykle nadwyżki z niezmontowanych rowerów z poprzednich roczników a zapotrzebowanie na komponenty od 2020 jest bardzo ostrożnie prognozowane - zwykle brakuje rowerów. Niemniej jak wspomniałem 2 tyg. temu w Luxemburgu dało się kupić Revela 29 za 199EUR, koła RedMetal po 100EUR. Wysyłka 25EUR za gabraryt.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, krix napisał(a):

Dla mnie idealnie by było rama boost, geometria do wyciągnięcia na średnio agresywną, deore, Reba, 2 blaty z przodu, z tyłu 10, waga ok 12kg, kasa do 5k. Nie musi być tubeless. Rower idealny.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Zaprawdę powiadam Ci taki rower (nowy) w cudnej Polsce nie istnieje , w cenie poniżej 5,5 tys. Tkwisz jeszcze w cenach lat 2021.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, krix napisał(a):

A propos NX i XC120 1 x 12 to znalazłem post kolegi @mike21

 

Tutaj

 

 

@mike21 A czy możesz uchylić rąbka tajemnicy? Jeśli oczywiście możesz...gdzie te tanie części?

No i w takim razie jak tu się obrócić? 

Indiana ok, ale ma przecież Silvera na amorze...

@krix jak odpowiednio dlugo poszukasz to znajdziesz potwierdzenie dosłownie na wszystko. Nie jest tak że mike się myli, po prostu trzeba pamiętać że każdy ma prawo do subiektywnej, własnej oceny. Nie znam się jakoś szczególnie na mechanicznej czy stricte sportowej stronie rowerów... ale przeznaczyłem parę lat życia i grube grube środki na sporty motorowe. Zawodnicy czy mechanicy na prawdę znający się na rzeczy potrafili mieć całkowicie różne czasem wykluczające się opinie w podstawowych sprawach.

Zamiast kanonicznie trzymać się jakiś wytycznych, po prostu kup tego Attention czy XC100 i jezdzij. Olej to wymienianie z mydła na powidło.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Za dużo dywagacji na "sucho". Tak się nie da, bo zakup to zawsze jakoś kompromis, a Ty jeszcze nie wiesz który kompromis jest dla Ciebie akceptowany, a który nie, więc wychodzi na to że nie możesz iść na jakikolwiek kompromis.

Nie do końca rozumiem dlaczego koniecznie musisz kupić 2 takie same rowery? Kup choć 1. Pojeździsz trochę Ty, trochę Żona i będziecie już coś wiedzieć na temat tego czego Wam tak na prawdę trzeba. 

Jedyne co rower do przyczepki mieć absolutnie musi to wystarczająco lekkie przełożenia, co nie oznacza od razu 2ch blatów z przodu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...