Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tu zdjęcie a propos naszej dyskusji, z dziś z serwisu CozmoBike. Na serwisie 3 gravele i flat bar gravel :) Połowa z nich nie ma opon gravelowych.

Brak opisu.

Kolega mechanik zapytany co sądzi o gravelach powiedział że jak dla niego gravel jest ulubionym rowerem miejskim i ocenia go jak szybkiego trekkinga. Który jednak nie mając amortyzacji kompletnie nie nadaje się w teren. Po okazjonalnym szutrze wystarczy mu Roubaix na oponach 28 mm a w teren MTB.

Sądzę że jak potanieją gravele z amorem, to zainteresowanie nimi znacząco wzrośnie a zainteresowanie gravelami ze sztywnym widelcem znacząco spadnie.

Warto też wziąć pod uwagę opinię innego naszego mechanika, który twierdzi że gravele jeżdżące po szutrach i gruntówkach są najbardziej wyeksploatowanymi rowerami i ich koszty utrzymania są bardzo wysokie.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, liftlodz napisał(a):

A jak wysokie mogą być koszty wymiany suportu raz do roku czy sterów co 2 lata? Nie wiem co tam może być więcej do roboty.
Przecież to sztywny rower

Też tak mi się wydawało. Natomiast mechanik mówi że u tych którzy jeżdżą po szutrach wszystko pomału pada. Muszę go podpytać o szczegóły.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, BrudnyHenryk napisał(a):

Rozejrzyj się na drodze. Dookoła w Warszawie same gravele i elektryki jeżdżą to może i w warsztacie ich więcej?

Gdzieś tu na forum pisałem że siedziałem ze 2 lata temu na Bulwarach Wiślanych z pół godziny i obserwowaliśmy jakie rowery przejeżdżają. A ludzi jechało dziesiątki. Przejechały może ze 2 porządne MTB, może ze 2 nowoczesne gravele a reszta trekkiingi, crossy, fitnessy, mieszczuchy i stare strucle MTB. Więc nie wiem gdzie Ty same gravele widzisz.  Chyba że przez 2 lata się to tak zmieniło. Zrobię taki sam eksperyment w tym roku :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...