-
Postów
145 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez ernorator
-
Co sądzicie o Radku Gołębiewskim i DSQ na Trans Balkan Race
ernorator odpowiedział(a) na liftlodz temat w Luźne rowerowe rozmowy
Oficjalne oświadczenie organizatorów chyba rozwiewa wątpliwości The Organization of the Trans Balkan Race officially announces the disqualification of rider Radosław Gołębiewski, race number #100, from the 2026 edition. The rider was disqualified for receiving unauthorized external assistance, which directly violates Rule #2 regarding total self-sufficiency. This happened multiple times, and photographic proof was collected yesterday in Nikšić, 74 km from the finish line. After the presence of an unannounced and unauthorized external media team close to Checkpoint 1, concerns arose about possible external support connected to Radosław’s race. Race Direction decided to collect further evidence before taking any action. Several attempts to meet Radosław at his sleeping and resupply locations were unsuccessful, including one in Žabljak on Monday night. Not wanting to act on allegations alone, the Race Director and crew waited for Radosław outside Nikšić and followed him. Radosław turned off route toward a parking area to meet a person in a van with Polish license plates. The same vehicle had also been reported around the CP1 and CP2 areas. The person in the van proceeded to provide Radosław with a full resupply. Photographic evidence was collected before Race Direction left the scene. The Trans Balkan Race is an unsupported race. Equal opportunity and fair play are core values of our event. An external support compromises the integrity of the race and the efforts of all other participants. Do tego Radka tekst: "przed metą przyjechał mój kolega, który z czystej wdzięczności, chciał mi dać jakąś colę jakiegoś banana, tak żebym na miejscu mógł sobie wypić, pojechać dalej, żeby zbić piątkę tak jak u nas też się to często praktykuje...(...)...Takie są zasady TU za granicą" no czy często u nas to nie wiem, ja nie dostaję randomowo coli i banana od znajomego ~1700km od domu, może dla tego jestem 40-70ty 😅 Można też się z tego pośmiać, na kanale Wagabundowego, który to przejechał Trans Balkan Race i był 15. W swojej relacji skręcał gdzieś w pole, gdzie był już pojedynczy ślad roweru, powiedział "może Radek tu jechał" na co ktoś w komentarzach napisał "to nie Radek, nie ma śladów busa" 😂 -
Chiński karbon (chinese carbon)
ernorator odpowiedział(a) na jajacek temat w Części i akcesoria rowerowe
Problem z Chińskimi produktami karbonowymi jest taki, że są setki "producentów" i są szeroko dostępne. Owocuje to dużą ilością kupujących z zerowym pojęciem co kupują i gdzie, do tego zakładają, że aliexpress itp. niczym nie różnią się od sklepu w EU. Jest kilku uznanych producentów z Chin, jest też kilku dystrybutorów, którzy sprzedają rzeczy od tych uznanych producentów. Problem polega na umiejętności identyfikacji co i od kogo się kupuje. Ogromna większość sztyc, kierownic, ram itd. to chłam z losową jakością, kupowany przez klientów z zerową wiedzą i bez chęci zapoznania się z tematem. Jedyny argument jaki ich interesuje to TANIO. Widać to bardzo dobrze na grupie z FB, z której jest zdjęcie wklejone przez @jajacek. Np. dobre koła robi elitewheels ale te tanie są zwyczajnie ciężkie i mało atrakcyjne, lekkie dobre i bardzo dobre koła elitewheels też robi ale nie kosztują 1200-1500pln tylko 3000-4000pln+. Niezłe koła robi CSC ale znowu, super tanie są ciężkie, takie za 2000-3000pln+ są już całkiem dobre i nie za ciężkie (CSC i Elite maja za to kiepskie łożyska zawsze, polecam powyżej max 2k km wymienić na coś przynajmniej średnio lepszego). Na na grupie FB codziennie przewalają się posty z linkami do kół marki # ważącymi 1100g za 1500pln z pytaniem czy dobre......To samo jest ze sztycami czy kokpitami czy ramami. Inna sprawa to sami kupujący, którzy często zniszczyli jakiś komponent samym nieobgarnięciem albo jak w słynnym filmie ze słabą chińską ramą mtb gdzie 3 typów wiesza się na kierownicy i buja co kończy się pęknięciem ramy....a potem jak roszczenia gwarancyjne nie przynoszą efektu (bo nie ma czegoś takiego jak rękojmia na aliexpress, czasem coś dostaniesz ale zazwyczaj nic) to prowadzą kampanie medialna, że ten Chińczyk zły. -
Co sądzicie o marce Superior ?
ernorator odpowiedział(a) na SliwekPL temat w Jaki rower kupić do X złotych?
@Greg29 to zdecydowanie nie jest liga Kross/Romet, nie mamy Polskiego odpowiednika Superiora, RONDO pewnie chciało być ale premium mieli tylko marketing. -
@Greg29 zdecydowanie miał być ten link, który podałeś 😁 I ja dołożę, jeśli da radę karbonową ramę to bierz karbonową ramę.
-
Producent zawsze zaleca wymianę całej ramy, przecież ją sprzedaje. Miejsca naprawiane w ramie karbonowej są zazwyczaj jej nowym najmocniejszym kawałkiem, niestety też cięższym. Aluminiowej ramy się nie naprawia a spawanie jej w sposób dający pewności trzymania jest prawie niemożliwe.
-
Karbon jest dużo łatwiej i często taniej naprawić
-
https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-modena-ltd-105-disc-2x12-2024/ https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-latina-disc-ltd-shimano-105-2x12-2025/ Co do kolorów, jest niebieska i czerwona https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-rs-tour-lady-special/ Giant przyjemny https://szybkierowery.pl/produkt/koga-colmaro-allroad-ltd-rotor-1x12-okazja/
-
@Greg29 🤪 Ten mniejszy jest mój, mimo prawie takiego samego wzrostu 184 a ja 183, ma zdecydowanie dłuższe nogi 92/87 i do tego dłuższe ręce więc potrzebuje większej ramy 58 a ja 56. Tyle dobrze, że ogarnęliśmy jeden rower na trenażer i nie trzeba zmieniać, tylko sztycą szurać. @Tomasz777 było by łatwiej gdybyśmy wiedzieli jakiej "wielkości" jest żona, bo jeśli nie odbiega od normy to będzie łatwiej, jeśli jednak jest bardzo niska to już może być gorzej.
-
Nie wiem co robicie z tymi plastikowymi zaworami w TPU. Używam 3 rok, pompowałem ręczna pompką, podłogową i jeszcze nic nie popsułem.
-
😄 TPU Ridenow w szosie 3 rok. Nowe, stare nie widzę różnicy. Przebiłem jedną, jak @Greg29 wbił mi się drucik 1.5cm długości, taki jak pojedynczy włos z linki do przerzutek. Żona też ma w szosowych kołach 2 rok i jeszcze nie przebiła. Czy tylko ja sprawdzam ciśnienie przed każdą jazdą, czy to zwykłe dętki czy TPU czy mleko?
-
Rower szosa/gravel do 15-16k
ernorator odpowiedział(a) na Poteznye temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Jakieś inne zawody gravelowe muszą jeździć ci czołowi zawodnicy bo tam gdzie ja jestem to 40 jest wąską oponą a zazwyczaj jest 45-50 albo Thunder Burt i Race King.Tak jak @jajacek napisał na 32 szosowej można sobie dobre szutry pojechać, semislicki 32-35 też są fajne nawet na mniej dobrych szutrach ale jechać na 32-35 200-500km gdzie są piochy, błoto, tarka, płyty, tłuczeń i wysypane żużlem drogi to duża szansa na kapcia i trzeba posiadać tytanowy kręgosłup. -
Szosa endurance vs race vs gravel, aero, CdA, prędkość (Jacek Kapela)
ernorator odpowiedział(a) na jajacek temat w Jaki rower kupić do X złotych?
To nie są ich testy, zostali zaproszenie do tunelu przez producenta kół, który robił testy swojego produktu. Oni też pojechali nie tylko z rowerami ale też ze strojami aero czy tym sławnym stanikiem aero 😄 Tunel też nie jest przypadkowy https://www.sasi.sa.gov.au/facilities/australian-centre-for-sports-aerodynamics Quick Pro ER one był 1x więc miał przewagę tych 1-3W przez brak przedniej przerzutki i mniejszy blat. Rowery były testowane w swojej konfiguracji, więc fabryczne kokpity. Rowery topowych marek są zazwyczaj szybsze bo właściwie nikt nie testuje takich marek jak Winspace, Quick, Yoeleo i Seka. A widać, że jednak chłopaki coś tam kombinują R&D ze swoimi ramami. Choćby taki T1600, sam rower wypadł raczej słabo w tunelu ale z rowerzystą sytuacja się zmieniła bo był projektowany, żeby być aero z człowiekiem a nie sam. -
Szosa endurance vs race vs gravel, aero, CdA, prędkość (Jacek Kapela)
ernorator odpowiedział(a) na jajacek temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Jako, że Cervelo S5 się powtarza. Poza samymi danymi, informacje w filmie są ciekawe. Wpływ wymuszonej przez geometrie pozycji, projektowanie aero żeby działo z kolarzem a nie tylko działało itp. Link do YT https://drive.google.com/file/d/12Qc7zrwQCFnXcMGlJUZq8ex7TiNKjFjI/view https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OrhaHsAHo4zZBKoSP2DcbiFm2yc6p9d6/edit?gid=2075341582#gid=2075341582 -
To, że CK wymyślił T47 nie znaczy, że nikt od 2018 nie zrobił dobrego i tańszego, BIKONE już jakiś czas robi świetne suporty T47 i kosztują w PL ~330pln. Fakt, do shimano są lepsze standardy (o dziwo pressfit jest teoretycznie najlepszy ale producent ramy musi ogarnąć dobrze mufe) ale do SRAM T47 jest rewelacyjny.
-
UDH to zaleta, nie przeszkadza w shimano. T47 to też zaleta, większe łożysko, sztywniejsza mufa suportu. Prowadzenie wszystkiego w główce ramy nie jest łatwe, o ile same przewody hamulcowe jest dość łatwo zrobić to upchać 4 przewody dobrze jest już trudne. Przewody poza główką ramy są łatwiejsze w serwisowaniu/tańsze w serwisie rowerowym.
-
Piasty, szprychy, nylpe, obręcz.
-
Opony do Treka Domane / Gravel
ernorator odpowiedział(a) na ArekPerla temat w Części i akcesoria rowerowe
Może lepiej linkami, ja pisałem o TLR jak z linka poniżej https://cyklomania.pl/produkt/pirelli-opona-p-zero-race-tlr-35x700.html pod dętkę nie jest już taka fajna, nie najlepiej trzyma na zakrętach https://allegro.pl/oferta/pirelli-opona-p-zero-race-26x700-17013182017?srsltid=AfmBOoo9Hoid44_5-7Ha-9qAQju3tCWKPsWtuD4xbfEGUq3EWxGCrYYE -
Opony do Treka Domane / Gravel
ernorator odpowiedział(a) na ArekPerla temat w Części i akcesoria rowerowe
Dobry wybór -
Proszę o informacje, która część jest niezrozumiała bądź wzbudzająca wątpliwości? For orders shipped outside the EU, customs duties and taxes may apply depending on the destination country. These charges are determined by your local authorities and may vary based on: - The country of delivery - The type and value of the items - The weight and size of the package - Local import regulations and tax policies Please be aware of the following: We recommend contacting your local customs office or postal service for more information on applicable import duties and taxes in your country. Import duties, taxes, and any related handling fees are not the responsibility of Tradeinn. These charges are typically collected by the courier upon delivery. If you refuse to accept the shipment and it is returned to us, any return shipping costs and duties paid will be deducted from your refund. Tradeinn is not liable for delays caused by customs procedures in the destination country.
-
Dlaczego nie lubię graveli, moja dyskusja z ChatGPT
ernorator odpowiedział(a) na jajacek temat w Luźne rowerowe rozmowy
Dowiedziałem się dokładnie nic nowego 😄 Gravel - szosa z miejscem na szerokie opony, zazwyczaj geo endurance. Cel- jazda tam gdzie szosa nie da rady i tam gdzie MTB nie ma sensu albo jazda jednocześnie tam i tam. I osobiście prosta kierownica jest niewygodna na długie jazdy, rogi trochę pomagają ale i tak im daleko do baranka. Rozwarstwienie graveli już jest, a właściwie zawsze było. Amortyzacja jest tam gdzie coś pomaga albo domyślny amortyzator (kolarz) nie daje rady. Kilka modeli graveli/szos endurance-allroad mnie pociąga jednocześnie odpycha zawieszeniem. Szczególnie irytuje mnie Roubaix bo ładny, aż za wygodne geo ale futureshock mnie denerwuje a wyłączony waży. Żeby było można dość łatwo go wymontować to bym pewnie już miał 😄 -
Klocki tarczowe szosowe: Shimano vs SwissStop
ernorator odpowiedział(a) na kryptoszosowiec temat w Części i akcesoria rowerowe
SwissStop, Shimano. Clarks, Jagwire - nie zauważyłem różnicy, żeby jakiś był świetny a inny słaby. Natomiast miałem kiedyś z aliexpres i znikały w oczach ale hamowały tak samo. -
Klocki tarczowe szosowe: Shimano vs SwissStop
ernorator odpowiedział(a) na kryptoszosowiec temat w Części i akcesoria rowerowe
Jagwire https://www.centrumrowerowe.pl/okladziny-hamulcowe-jagwire-dca704-pd41842/ - żywiczne, że niby najcięższe i najcichsze https://www.centrumrowerowe.pl/okladziny-hamulcowe-jagwire-dca004-pd40469/ - półmetaliczne, niby lżejsze i cała reszta, która idzie z półmetalicznymi okładzinami https://www.centrumrowerowe.pl/okladziny-hamulcowe-jagwire-pro-dca102-pd40481/ - półmetaliczne takie jak poprzednie ale z aluminiowymi pleckami więc lżejsze (o 50% czyli ze 10g na parze) https://www.centrumrowerowe.pl/okladziny-hamulcowe-jagwire-dca504-pd41846/?srsltid=AfmBOoouQXC9GnzEoh7HW4C9liPOXgcCCBJgw0uyjEDe37CHo1bqFNW3 - metaliczne, spiekane, hamują świetnie a w gratisie dają pieśń swojego ludu, czasem nawet bez wilgoci -
[przerzutka tył, grupa] GRX 820
ernorator odpowiedział(a) na michalje temat w Części i akcesoria rowerowe
Nie rób sobie tego -
Trasy szosowe wokół Warszawy pod rower z oponą 25mm
ernorator odpowiedział(a) na tygrysek temat w Trasy rowerowe
Jeszcze kwestia czy chcesz tylko jeździć czy przy przy okazji jeszcze sobie pooglądać widoki. Sam jestem fanem serwisówek przy autostradach i drogach szybkiego ruchu, piękny asfalt, mały ruch. To co lubię najbardziej to serwisówka przy drodze na S8, można właściwie jechać z węzła Opacz do Tomaszowa Mazowieckiego a też widzę, że do Piotrkowa Trybunalskiego się dojedzie. Kolejna to przy drodze E77 dalej S7 z Dawidów do Radomia. Co jeszcze lepsze, w kilku miejsca są między tymi trasami wygodne łączniki więc można planować sobie kółeczka, ósemki itd. 80-90% trasy przy drodze szybkiego ruchu a reszta to łączniki przez miasto czy boczne wioski. Polecam zaplanować jakimś komootem przynajmniej za pierwszym razem. -
Rower uniwersalny dla 10 latki
ernorator odpowiedział(a) na natalia1997 temat w Jaki rower kupić do X złotych?
1. 145cm to zazwyczaj graniczny wzrost, max dla na koła 24" i minimum na 26", w zależności od pozostałych parametrów dziecka, długoś nogi, rąk, tułowia może się to trochę zmieniać na + czy -. 2. o ile są lekkie tanie rowery 24" to z 26" jest albo 1800pln i poniżej, ciężki (14kg+) albo 2500-3000pln lekki (9,5-11gk). Nie wiem do końca dla czego ale pakują do tych tańszych dziecięcych 26" amortyzatory, które są ciężkie (1.5-2kg+) i zazwyczaj niepotrzebne. Za to te droższe maja sztywne al widelce co sprawia, że rower jest lżejszy. Dodam, że moja córka nie umiała jeździć z przerzutkami w chwycie za to z oddzielna manetką idzie jej świetnie. Przykład https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mlodziezowy-oxfeld-xc-1-pd23283/ 14kg, 999pln https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mlodziezowy-kross-espera-jr-1-0-pd47268/?v_Id=254917 16kg, 1599pln https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-dzieciecy-rockrider-st-500-26/_/R-p-327187 14.3kg, 1299pln (rozmiar 135-155cm) tu Decathlon na ratunek https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-dzieciecy-btwin-riverside-900-26-10-5-kg/_/R-p-313199 10.5kg, 1699pln ale 135-150cm więc może szybko być mały https://www.woombikes.pl/products/explore6?variant=48980280148311 9.5kg, 2999pln https://www.puky.pl/ls-pro-26-8-00004498.html 9.6kg, 2549pln Gorąco polecam wizytę z dzieckiem w sklepie i przymiarkę, jest trochę dużych sklepów, sportano, cantrum rowerowe, decathlon itp. Może cos jest w okolicy i da się przymierzyć, wypróbować.
