Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Asfalt napisał(a):

@gregor008 Pytanie czy to jest tak zaawansowana rama żeby w nią tak inwestować. Np. na greenbike jest frameset z chisela za 4800, myślę, że to bardziej przyszłościowy wybór jeśli ktoś chce się inwestować w swój rower.

Myślałem o tym framesecie, ale on dla mnie nie jest przyszłościowy bo nie ma mocowania na bagażnik ? Poza tym to piękny sprzęt ?

Odnośnik do komentarza

@Pepe75 gratuluje! 

Koła 27,5+ mogą służyć ludziom właśnie jako wyprawówki. Niższe ciśnienie to mniejsza szansa na przebicie opony do tego opona zapewnia lepszą amortyzację względem kół 29, taki bieda full ale bez drogich amortyzatorów. Osobiście wolę 29". Dużo rowerów elektrycznych jeździ na oponach 27,5+, ze względu na wkręcany support to może być wygodny rower do przyszłej modernizacji pod wspomaganie. XC 100 też kiedyś sprzedawali w dwóch wersjach, jedna na 29" i jedna na 27,5+, szybko się z tego wycofali bo sprzedawały się jedynie 29". 

Robiłem sobie ostatnio testy hamulców rowerowych. Te w EXPL po wyjechaniu ze sklepu są tragiczne, trochę lepsze na start niż mt 200 ale po 200-300 km się trochę docierają, dalej nie jest szałowo ale już coś tam spowalnia. Z moich testów wyszło, że najlepszy stosunek jakość/cena mają mt 400 (jeśli byłyby mt 500 za dopłatą 20 zł to lepsze mt 400), przepaści jakościowej między mt 400 a deore m 6100 nie odczuwam a różnica cenowa jest 2x. 

A rama tego expl jest przyszłościowa. Może i jest trochę cięższa niż spec ale masz dożywotnią gwarancję, sztywne osie, bardzo dobry, wkręcany i bezproblemowy support i zwężająca się główka. Zawsze Twój rower będzie ważył te 200-300 gramów więcej niż rower na podzespołach speca, ale zostaje Ci kupa kasy na ewentualne modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, dobrydzikpiotr napisał(a):

Można jakoś prosto dołożyć do niego chlapacze?

 

Cube ma pełne błotniki do mtb. Przedni błotnik ma pręty z obejmami na golenie amortyzatora. Z tyłu to nie wiem jak z montażem - bo xc100 nie ma otworów montażowych. Ewentualnie takie szczątkowe błotniki to np SKS mudrocker

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Pepe75 napisał(a):

Cube ma pełne błotniki do mtb. Przedni błotnik ma pręty z obejmami na golenie amortyzatora. Z tyłu to nie wiem jak z montażem - bo xc100 nie ma otworów montażowych. Ewentualnie takie szczątkowe błotniki to np SKS mudrocker

Mam Mudrockery właśnie na XC 100 i tylni na pewno nie jest "szczątkowy". To jest naprawdę konkretny kawał plastiku.

Przedni ma taką przypadłość, że w XC 100 trzeba go zamontować tył na przód, ponieważ Manitou Markhor ma tę poprzeczkę za goleniami, a nie przed, jak większość amortyzatorów. Ale jak ktoś nie wie na co ma patrzeć, to zupełnie nie widać, że błotnik jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, zlatan55 napisał(a):

Mam Mudrockery właśnie na XC 100 i tylni na pewno nie jest "szczątkowy". To jest naprawdę konkretny kawał plastiku.

Przedni ma taką przypadłość, że w XC 100 trzeba go zamontować tył na przód, ponieważ Manitou Markhor ma tę poprzeczkę za goleniami, a nie przed, jak większość amortyzatorów. Ale jak ktoś nie wie na co ma patrzeć, to zupełnie nie widać, że błotnik jest odwrotnie.

A nie zastanawiałeś się nad tymi z decathlona, gdzie tył mocowany jest na rurę od siodełka?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...