Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Z dostępnych rowerów w ME są: INDIANA X-Pulser 5.9 M19 29 cali za 2999 zł i MTB INDIANA X-Pulser 6.7 M19 27.5 cala za 2399 zł.

Szkoda że X Pulser 6.7 ma koła 27.5 cala.

Któryś z tych rowerów jest warty uwagi do rekreacyjnej jazdy ? Przerzutki Deore amortyzator Rockshox.

Nie rozumie dlaczego dla X pulser 5.9 ma gwarancji na ramę 24 miesiące a X pulser 6.7 ma gwarancji na ramę 5 lat.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, mb79 napisał:

Mam do wyboru lokalnie Trek Marlin 6 2021 rozmiar L za 3000 zł lub Merida big.nine 60 x2 rozmiar L przez internet za 3100 zł. Mój wzrost to 183 cm.

Co wg Was będzie lepszym wyborem ? Podoba mi się kolor błękitny obu rowerów. Nowe na sezon 2022 nie mają już tego koloru.

No z tych dwóch to zdecydowanie Merida wygrywa. Bo ma dużo lepszy amortyzator i hamulce. Wszystko inne mają oba te rowery na podobnym słabym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.12.2021 o 13:43, mb79 napisał:

Z dostępnych rowerów w ME są: INDIANA X-Pulser 5.9 M19 29 cali za 2999 zł i MTB INDIANA X-Pulser 6.7 M19 27.5 cala za 2399 zł.

Szkoda że X Pulser 6.7 ma koła 27.5 cala.

Któryś z tych rowerów jest warty uwagi do rekreacyjnej jazdy ? Przerzutki Deore amortyzator Rockshox.

Nie rozumie dlaczego dla X pulser 5.9 ma gwarancji na ramę 24 miesiące a X pulser 6.7 ma gwarancji na ramę 5 lat.

Nie mam pojęcia dlaczego tak zrobili z gwarancją. Ale zamiast tych tego treka i tej meridy lepszy byłby Indiana Pulser 5.9. Ma dobre przerzutki, korby i manetki i amor rockshox. Mostek sterczący do góry sugeruje że pozycja będzie bardziej wyprostowana. Taka jaką szukasz. Rama będzie cięższa bo to niecieniowane uluminium. Pulser 6.7 jest pewnie tańszy właśnie dlatego że ma mniejsze koła ? 

Odnośnik do komentarza

Dalej możesz jeszcze rozpatrzyć ST 900 z decathlonu (wersja L jest obecnie dostępna i XC 100. 

Widzieliście, że XC 120 zaliczył kolejną podwyżkę i teraz kosztuje już 5000? Tym oto sposobem, w moim rankingu XC 100 stał się bardziej opłacalny. 

Mając do wyboru 6.7 za 2400 a 5.9 za 3000 wybrałbym 6.7. 

Ja jednak jestem zwolenników napędów 1x. W rowerach mtb jest to jedna z lepszych rzeczy jaka przyszła w ostatnich latach. Ja bym wybierał między XC 100 (używany nie będzie jakoś mocno taniał) a 6.7 (jest tani ? )

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, miMichal napisał:

Nie mam pojęcia dlaczego tak zrobili z gwarancją. Ale zamiast tych tego treka i tej meridy lepszy byłby Indiana Pulser 5.9. Ma dobre przerzutki, korby i manetki i amor rockshox. Mostek sterczący do góry sugeruje że pozycja będzie bardziej wyprostowana. Taka jaką szukasz. Rama będzie cięższa bo to niecieniowane uluminium. Pulser 6.7 jest pewnie tańszy właśnie dlatego że ma mniejsze koła ? 

Indiana X Pulser 5.9 z ramą 21 cali nie jest już dostępna.

Obawiam się że w nowym sezonie powtórzy się sytuacja z brakiem rowerów i wzrostem cen.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, mb79 napisał:

Obawiam się że w nowym sezonie powtórzy się sytuacja z brakiem rowerów i wzrostem cen.

Oczywiście, że się powtórzy a i będzie jeszcze drożej wiosną o czym piszę od 1/2 roku i zachęcam do kupna nieco lepiej doposażonych modeli, a przede wszystkim dostępnych rowerów jeszcze teraz. Znika z rynku wszystko, co się rusza i nie jest fullem: karbony, BMC'eki po 18 tys/ szt. Scotty. Tylko Spece nie znikają, bo ich po prostu nie ma ? , czy to karbony, czy AL.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, mb79 napisał:

ndiana X Pulser 5.9 z ramą 21 cali nie jest już dostępna.

 Przepraszam, ze się jeszcze wcinam, czemu uparłeś sie na pulsera 5.9 ? Patrzę na olx masz nowiutki : "INDIANA Storm X10 M21 29 cali rower kupiony w kwietniu 2021 przejechane dosłownie parę kilometrów stan idealny gwarancja odbiór osobisty lub dostawa do 100 km gratis" - cena, jak patrzę 3100 ! i to na wzrost 180 - 190 jak dla Ciebie. https://www.olx.pl/d/oferta/indiana-storm-x10-CID767-IDN02QF.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ram napisał:

 Przepraszam, ze się jeszcze wcinam, czemu uparłeś sie na pulsera 5.9 ? Patrzę na olx masz nowiutki : "INDIANA Storm X10 M21 29 cali rower kupiony w kwietniu 2021 przejechane dosłownie parę kilometrów stan idealny gwarancja odbiór osobisty lub dostawa do 100 km gratis" - cena, jak patrzę 3100 ! i to na wzrost 180 - 190 jak dla Ciebie. https://www.olx.pl/d/oferta/indiana-storm-x10-CID767-IDN02QF.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Nie uparłem się na x pulser 5.9.

Chce kupić rower do codziennej jazdy.

Odnośnik do komentarza

A nie myślałeś o takim rowerze jak Marin Nicassio Plus? To oczywiście inny typ roweru, bo gravel, do tego stalowy. Ma szerokie opony, jest wygodny, tani w użytkowaniu, bo nie ma amortyzatora, którego trzeba serwisować (biorąc pod uwagę Twoją wagę, to raczej powinieneś mieć amor powietrzny, a te już generują koszta). Będzie szybszy na asfalcie i w mieście. Idealny na dojazdy do pracy i do wszelkiego włóczęgostwa. Na tych oponach i przy stalowej ramie da wystarczający komfort poza asfaltem (oczywiście nie mam na myśli ciężkiego terenu). Fajny, bardzo uniwersalny rower. Można go kupić za 3800 zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...