Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co się burzyć, spowodowane jest to na pewno też w dużej części gorszą dostępnością podzespołów oraz większymi kosztami transportu. Jeśli podwyższają też ceny, bo akurat jest taka moda to nie ma co się dziwić. Sam gdybym był producentem rowerów i mógł zwiększyć ceny o prawie połowę, zachowując przy tym popyt lub naruszając go nieznacznie, zrobiłbym to bez mrugnięcia okiem. Towar jest wart tyle ile ktoś jest gotów za niego zapłacić, nie ma co myśleć o tym co było.

Odnośnik do komentarza

Dzwoniłem do sklepu "nad morzem" w sprawie Merida Big.nine 60 2x kolor niebieski. Cena 3000 zł, rower dostępny.

Pan przez ponad 10 minut tłumaczył mi że roweru nie ma, serwis na odległość to fikcja, gwarant czyli sklep ponosi koszty napraw związanych z gwarancyjnymi naprawami bo dystrybutor dał sklepowi dużą marzę.

Wniosek z rozmowy był taki ze najlepiej kupić rower lokalnie, z serwisem i obsługą gwarancyjną.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tabou to słyszałem. Onilus w życiu. Podaj linki to się oceni. Marka jak marka. Wszystkie ramy alu płyną z Chin. A potem ktoś to poskłada do kupy więc generalnie tylko komponenty się liczą. Obsługa gwarancyjna we wszystkich polskich firmach jest na nędznym poziomie więc nie należy się spodziewać niczego innego.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.12.2021 o 15:00, jajacek napisał:

Suntour XCT i XCM to straszne g. XCT kawalek stalowej sprezyny w obudowie warty tyle co w skupie zlomu. XCM prawie to samo ale z dodatkiem elastomeru. XCR niewiele lepszy

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
 

Mam takie stare MTB koła 26" i z jednej strony jest XCM30 a na drugiej XUE30. "Amortyzator" ma zdalną blokadę. Co to jest XUE? Dostanę do tego wynalazku  części zamienne bo wyczuwam luz jak na postoju zablokuję przednie koło i popcham rower do przodu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...