Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze roweru


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, miMichal napisał:

 

Ja jeszcze proponuję rometa Mustanga M5 z bieżącego rocznika. Ma napęd deore i amor suntour xcr. I co ważne dwa biegi z przodu. Przy jeździe rekreacyjnej przez którą rozumiem też wycieczki, biegi z przodu się przydadzą jak spotkasz stromy podjazd.

https://trekking24.pl/pl/gorskie/6793-romet-mustang-m5-2021-mtb-xc-gorski-5907782787677.html?gclid=CjwKCAiAtdGNBhAmEiwAWxGcUmzYtCIVfO0jvfwuGkGpvjcWwnJUf-BCTnlUhBFWmaMkA4B3_YPzehoCTIIQAvD_BwE

Tego Cuba bym nie brał bo poza nominalnie lepszym amorem ma dość słaby napęd. Kolega ma w tegorocznym treku z przodu przerzutkę acera i działa ona tragicznie. Regulacje nie na długo pomagają. Korba to też chyba najtańszy model shimano. Tylko Turney są gorsze. 

Ciekawie się prezentuje Romet Mustang M5, cena w okolicach 3000 zł. Muszę popatrzeć na kolory chociaż chyba nie będzie wyboru. Amortyzator pod względem kosztów serwisowania jak będzie wyglądał? Szkoda ze amortyzator to nie Rockshox. Gwarancja i serwis Romet jest w miarę sensowny ? 

Znalazłem Kross Hexagon 7 ostatnie sztuki. Na moje potrzeby powinien być wystarczający. 

Szkoda ze Indiana Stor X6 są wyprzedane.

Odnośnik do komentarza

 

Godzinę temu, mb79 napisał:

Rama w Romet Mustang M4 i M5 są takie same pod względem geometrii ? Chce przymierzyć się do roweru, znalazłem M4 w okolicy. Wydaje mi się że rama 17 do wzrostu 183 cm będzie optymalna.

Według tabeli rozmiarów ze strony romet jesteś na granicy rozmiarów. https://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_M5,10,810,836,15442,2021.html#000000ccac00-17 i kliknij "szczegóły dotyczące rozmiarów ram" zaraz pod ceną. Mustang M4 jest niewiele tańszy ale ma gorszy amortyzator model suntour XCM - bez tłumienia olejowego. Cena serwisu amortyzatorów XCR i XCM będzie praktycznie taka sama ale XCR dzięki tłumieniu będzie lepiej pracował. 

Odnośnik do komentarza

 

Godzinę temu, mb79 napisał:

Rama w Romet Mustang M4 i M5 są takie same pod względem geometrii ? Chce przymierzyć się do roweru, znalazłem M4 w okolicy. Wydaje mi się że rama 17 do wzrostu 183 cm będzie optymalna.

Jesteś na granicy rozmiarów i w tym wypadku kluczowy będzie przekrok. Najlepiej było by się po prostu przymierzyć fizycznie do roweru jeśli masz taką możliwość. Ja sam rozważam zakup rometa na wiosnę. Niestety na temat gwarancji u nich nic powiedzieć nie mogę chociaż widziałem negatywne opinie na ten temat. Level 4 to faktycznie dobra  propozycja, jeśli nie przeszkadza Ci brak przerzutki z przodu. Level 4 ma hamulce Sram level które są lepsze nić shimano Mt 200 spotykane w większości rowerów do około 4 tys zł a nawet i drożśzych. 

 

Znalazłem też levela 6 w dobrej cenie .rozmiar według tabeli krossa dla Ciebie mógłby być dobry. 

 

https://allegro.pl/oferta/rower-kross-level-6-0-l-19-29-rocznik-2021-10842109687 

Level 6 ma już przyzwoity powietrzny amortyzator. Sunour Raidon. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, miMichal napisał:

 

Według tabeli rozmiarów ze strony romet jesteś na granicy rozmiarów. https://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_M5,10,810,836,15442,2021.html#000000ccac00-17 i kliknij "szczegóły dotyczące rozmiarów ram" zaraz pod ceną. Mustang M4 jest niewiele tańszy ale ma gorszy amortyzator model suntour XCM - bez tłumienia olejowego. Cena serwisu amortyzatorów XCR i XCM będzie praktycznie taka sama ale XCR dzięki tłumieniu będzie lepiej pracował. 

Znalazłem Mustang M4 w sklepie który jest niedaleko i chce się przymierzyć do ramy 17.

Jeśli kupie Mustanga to M5.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, miMichal napisał:

Jesteś na granicy rozmiarów i w tym wypadku kluczowy będzie przekrok. Najlepiej było by się po prostu przymierzyć fizycznie do roweru jeśli masz taką możliwość. Ja sam rozważam zakup rometa na wiosnę. Niestety na temat gwarancji u nich nic powiedzieć nie mogę chociaż widziałem negatywne opinie na ten temat. Level 4 to faktycznie dobra  propozycja, jeśli nie przeszkadza Ci brak przerzutki z przodu. Level 4 ma hamulce Sram level które są lepsze nić shimano Mt 200 spotykane w większości rowerów do około 4 tys zł a nawet i drożśzych.

Znalazłem też levela 6 w dobrej cenie .rozmiar według tabeli krossa dla Ciebie mógłby być dobry.

https://allegro.pl/oferta/rower-kross-level-6-0-l-19-29-rocznik-2021-10842109687 

Level 6 ma już przyzwoity powietrzny amortyzator. Sunour Raidon. 

Rower będzie służył głownie do dojazdów do pracy, nie potrzebuje amortyzatora powietrznego, przynajmniej na tą chwilę.

Chce kupić nowy rower, koła 29, przerzutki Deore, amortyzator najlepiej RockShox olejowy ze stalową sprężyną.

Cena do 3000 zł była by dobra. Warunki te spełnia Indiana Storm X6 która niestety jest nieosiągalna.

Odnośnik do komentarza

Szukamy tego samego. Ja się co prawda jeszcze wacham między powietrznym a sprężyną. Ale też chce rockshoxa. 

Przypomniało mi się że mój kolega kupił pare tygodni temu ten rower. Ma wszystko to co chcesz. 

 

https://sklepmartes.pl/rower-hard-tail-kato-pro-29-74ka147-ghost?gclid=Cj0KCQiA2NaNBhDvARIsAEw55hgf9spUwovvcakX7ki16HV1AwLKlasxQAeFrz_XvKa4bXMibJlTwiQaAoOGEALw_wcB

 

Podobno to niemiecka marka. Nic więcej powiedzieć nie mogę bo on go kupił i czeka na wiosnę ? teraz nie jeździ. Nie wiem też jakie opinie mają te rowery. 

Kolejną opcją będzie romet mustang M7 i M8. Tylko nie sugeruj się cenami najnowszej kolekcji. Bo te są kosmiczne. Na allegro są jeszcze z bieżącego rocznika w przecenie. Ale to i tak będzie 500/600 zł więcej niż chcesz wydać. Na plus tych  rometów jest amortyzator rock shox recon w wersji sprężynowej. Zwykle dają podstawowe rockshoxy judy w sprężynie nawet i w droższych rowerach. Ktoś tu wrzucał filmik ostatnio jak pracuje recon.

Odnośnik do komentarza

Pisałem do ME do dwóch osób w innych sprawach i spytałem przy okazji o rowery, dostałem takie odpowiedzi:

"Obecnie modele MTB INDIANA Storm X7 są niedostępne w ofercie naszego sklepu. Nie posiadam także informacji czy powrócą jeszcze do asortymentu ani w jakim terminie."

"Jeśli ten model pojawi się w ofercie to dopiero z nowym sezonie."

:(

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mb79 napisał:

Jaki model roweru jest odpowiednikiem Indiana Storm X7 pod względem wyposażenia? Ważny jest dla mnie komfort jazdy, pozycja bezpieczna dla kręgosłupa, serwis w rozsądnej cenie, bezawaryjne użytkowanie. Chodzi mi o półkę cenową maksymalnie do 4000 zł 

W cenie do 4 tys. to chyba odpowiednika nie znajdziesz. Tzn takiego, który miałby sztywne osie z przodu i z tyłu, amor powietrzny RS i napęd na poziomie przynajmniej Deore, przyzwoite hamulce i rekreacyjną pozycję. Jedynie chyba tylko Rockrider z serii XC spełnia te wymogi techniczne, ale geometrię ma zdecydowanie bardziej sportową i niezbyt komfortową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...