Skocz do zawartości

Jaki rower wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Zerknij jeszcze na poniższe:

http://allegro.pl/2017-queen-of-the-road-lazaro-integral-v3-lady-i6973389642.html

http://allegro.pl/rower-spartacus-cross-4-0-amor-super-lekki-9speed-i7025558908.html

Są z tej samej (no prawie) stajni. 

Weź ładniejszy. Wtedy będziesz miała większą ochotę na nim jeździć. Szkoda, że nie ma czerwonych bo czerwone są najszybsze  ;) 

@Elle, jeśli dobrze pamiętam Basia to młoda osoba - poradzi sobie  :D 

Odnośnik do komentarza

A kiedy się młodość kończy? Tak z ciekawości pytam, czy 27 lat już się nie liczy, bo tyle akurat ma siostra :)

 

@rowerowy, z tymi czerwonymi masz rację :D Moja siostra ma teraz czerwony i nie dość, że w ogóle nie muszę już na nią czekać (a było to po prostu tradycją - dla przykładu jeszcze w tym roku ze Słupska do Ustki wyjechała godzinę wcześniej i dojechałyśmy mniej więcej równo), to teraz zdarzyło się nawet ze dwa razy, że wzięła na siebie wiatr i kilka kilometrów prowadziła nasz dwuosobowy peletonik ;)

Odnośnik do komentarza

Jakbyś się nie zdecydowała na rower Elle to radzę się przejść do sklepu rowerowego na rogu Broniewskiego i Krasińskiego i pogadać z Kasią, która tam pracuje. Zjadła zęby na rowerach, jeździ na szosie, mtb itd. Pogadaj z nią, pokaże Ci czym się różnią rowery miedzy sobą bo mają ich tam dziesiątki. Ona ma też czasami jakieś używane od klientów. Ostatnio miała bardzo fajnego Accenta Peak, chyba poniżej 2k.

Odnośnik do komentarza

Jakbyś się nie zdecydowała na rower Elle to radzę się przejść do sklepu rowerowego na rogu Broniewskiego i Krasińskiego i pogadać z Kasią, która tam pracuje. Zjadła zęby na rowerach, jeździ na szosie, mtb itd. Pogadaj z nią, pokaże Ci czym się różnią rowery miedzy sobą bo mają ich tam dziesiątki. Ona ma też czasami jakieś używane od klientów. Ostatnio miała bardzo fajnego Accenta Peak, chyba poniżej 2k.

Super! Zajrzę :)

Odnośnik do komentarza

Cześć,

mam wrażenie, że im więcej czytam to forum, tym większy mam mętlik w głowie. Pomożecie? :-)
Planuję zakup pierwszego roweru "z prawdziwego zdarzenia", chcę postawić na komfort jazdy i zminimalizować szanse na częste serwisowanie.

Zastosowanie - możliwie uniwersalne, ale zdecydowanie przeważać będą weekendowe przejażdżki 50-100km/dzień po drogach/ścieżkach/lasach, w tygodniu raczej spontaniczne wypady 20-40 km + kilka razy w roku kilkudniowe wyprawy (niektóre planuję w tereny górskie, ale amatorsko). Na pewno nie przewiduję udziału w downhillach i ekstremalnych rajdach.
Budżet - podchodzę elastycznie, tj. od 3000 do 5000 zł.

W kontekście zastosowania, najbardziej skupiałem się na napędzie (myślałem o 2x11), amorku (zwłaszcza pod kątem komfortu jazdy oraz z blokadą na kierownicy) i wadze całego roweru (najlepiej ok. 12kg, bo potem dojdą jeszcze akcesoria). Z moich dotychczasowych poszukiwań wnioskuję, że niezbędny jest kompromis, np. często model hamulców nic mi nie mówi, albo czytam, że jest słaby w porównaniu do reszty komponentów, etc. Mam nadzieję, że dzięki Wam ów kompromis odnajdę :-) Ze skrajnych założeń budżetowych, znalazłem przy obecnych promocjach 2 poniższe modele:
https://www.rowertour.com/p/63811/haibike-seet-hardseven-5.0-rower-hardtail-27.5-shimano-slx-2x11-anthraciteblacklime-matte-2017#63817-rozmiar-45
https://www.rowertour.com/p/63375/haibike-greed-hardseven-3.0-carbon-hardtail-rower-mtb-27.5-shimano-slx-2x11-2017#63375-rozmiar-45
Obydwa w dużych promocjach, normalnie w budżecie znalazłby się tylko pierwszy z nich. Co sądzicie?

Może macie inne ciekawe propozycje? Jakiś czas śledzę już to forum, ale na pewno mogę nie dostrzegać smaczków, jak wpływ geometrii ramy na komfort jazdy, itp. :-)

PS wcześniej fiksowałem się na zakupie w sklepie, choćby pod kątem późniejszych przeglądów/serwisowania, ale promocje w sklepach internetowych kuszą. Myślę jednak, że po zakupie dobrego sprzętu w dobrej cenie będę w stanie znaleźć chociaż jeden porządny serwis w Warszawie? :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Z moich doświadczeń w jeździe rowerem terenowym.

I tu od razy wyjaśnię że rowery MTB XC nie uważam za rowery górskie. Jest to głupie oznaczenie. Nie nadają się one w większości do poważniejszej jazdy po górach. Są to dla mnie rowery terenowe.
Rówer górski to rower na szerokich (min. 2,3 cala oponach) z myk-mykiem (dropperem) najchętniej o złagodzonej geometrii albo rower w pełni zawieszony (full suspension).

Najważniejszy są:
1. Rama, jej geometria i waga
2. Amortyzator
3. Ogumienie
4. Waga całego roweru
5. Napęd

Lekka, dobra rama o dobrej geometrii i dobrana do parametrów użytkownika jest kluczowa
Dobry amor jest kluczowy. Od niego zależy w głównej mierze komfort i w sporym stopniu przyczepność. Blokada ma znikome znaczenie. Używam jej tylko na asfalcie i na bardzo długich górskich podjazdach.
Opony odowiedniej szerokości, dobrane odpowiednio do nawierzchni i warunków zewnętrznych na odpowiednio dobranym ciśnieniu są kluczowe dla bezpieczeństwa, komfortu i prędkości
Waga roweru w jeździe terenowej z dużą ilością podjazdów ma bardzo duże znaczenie. 2kg cięższy rower ma zwykle gorszą, cięższą ramę, koła i opony
Napęd ma znaczenie ale dużo mniejsze. Nie ma wielkiej różnicy pomiedzy Deore. SLX, XT czy nowymi grupami SRAM. Wszystkie działają prawidłowo i zmieniają biegi ułamek szybciej lub wolniej. To czy SRAM czy Shimano czy tez 1x lub 2x jest kwestią preferencji użytkownika. A czy 10 czy 11 biegów ma znaczenie głownie wtedy kiedy się ścigamy.

Ten pierwszy Haibike. Jeden z najbrzydszych rowerów jakie widziałem, z amorem kiepskiego producenta i bardzo dobrym osprzętem. Ja bym nie kupił. Dużo lepszym wyborem jest dla mnie Kellys Thorx 30, który można dostać za ok. 3k.

Ten drugi jest w porządku. Rozumiem że następca Freed 7.40. Ciężki jak na karbon bo dobre alu ważą poniżej 12kg. Najtańszy amor powietrzny, który się do czegoś nadaje. Bardzo dobry osprzęt. Dwie sztywne osie, podłe hamulce. Nie wiem czy dałbym za niego 5k. Za 5,5 można dostać Speca Epica 2017 alu na Rebie, SLX i lepszych hamulcach, lżejszego albo Rose Count Solo 2 za 1000 euro. To że rama karbonowa to jeszcze nie znaczy że rower super. Nikt normalny nie daje do karbonu amora za 600 zł. Trochę dziwna firma.

Odnośnik do komentarza

@jajacek,
dzięki za obszerną odpowiedź. Widzę, że nie doceniłem ramy, ale właśnie dlatego zdecydowałem się zapytać na forum.

Te promocje wydały mi się być trochę zastanawiające, niby potrafiłem z grubsza ocenić osprzęt, ale coś mi w tych rowerach nie pasowało. 

Z Twoich opinii (vs. mój budżet) najbardziej kuszą:

- Kellys Thorx 30, znalazłem nawet za 2,8k: http://www.msport.com.pl/pl/p/Rower-gorski-27.5-Kellys-THORX-30-2017/14814?gclid=Cj0KCQiA-ebSBRC8ARIsAGuxJIpFZb0xYJCGlBwvduqlKrvzWqiKYI0nqoyOcZZWAOq6oFq7w_cNYkkaAv6xEALw_wcB

- Rose Count Solo 2 - Ten jest chyba najbliżej złotego środka, stosunek cena vs. jakość wydaje się wyśmienity. Szkoda, ze nie ma gow polskim sklepie, przesyłka to +50EUR, plus zastanawiam się, jak później będzie wyglądać sprawa z ew. gwarancją/serwisem... Masz jakieś doświadczenia z tym sklepem?

Prześpię się z tym. Na chwilę obecną wziąłbym tego Kellysa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...