Skocz do zawartości

Jaki rower wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, napisz odrobinę więcej o sobie, jaka kondycja, jakie dystanse, jaki preferowany styl jazdy: bardziej sportowy czy może powolutku do celu. Jakie drogi, czy gładkie jak lustro, czy wyboje, itp.

Im więcej napiszesz,z tym większa szansa, ze ktoś coś sensownego zaproponuje.

Ten który wyszukałaś, to do jazdy w pozycji maksymalnie wyprostowanej, szybko się nie pojedzie. Dla jednych wygodny, dla innych nie, jak kto lubi.

Odnośnik do komentarza

W tym przedziale cenowym zwykle proponuję któregoś z ''królów'' allegro, typu Kands, Lazaro, Spartacus, Eries itp. Niezły stosunek jakości do ceny, fakt że ramy lekko ciężkawe / choć robiłem na takich trasy po 100; 120km i tragedii nie było / ale za dostajemy prawie pełne Alivio 9s. Inna droga to rower typu fitness, czyli coś jak szosa tylko z prostą kierownicą i możliwością założenia troszkę szerszych opon niż w szosie, np. Triban 520FB

Wpis Łukasza o rowerach: https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-2000-zlotych/  oraz sporo wątków na forum :)

Odnośnik do komentarza

W tym przedziale cenowym zwykle proponuję któregoś z ''królów'' allegro, typu Kands, Lazaro, Spartacus, Eries itp. Niezły stosunek jakości do ceny, fakt że ramy lekko ciężkawe / choć robiłem na takich trasy po 100; 120km i tragedii nie było / ale za dostajemy prawie pełne Alivio 9s. Inna droga to rower typu fitness, czyli coś jak szosa tylko z prostą kierownicą i możliwością założenia troszkę szerszych opon niż w szosie, np. Triban 520FB

Wpis Łukasza o rowerach: https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-2000-zlotych/  oraz sporo wątków na forum :)

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

W sumie to Basia Ci nie odpowiedziała na ani jedno pytanie, które jej zadałeś, więc nie wiem, czy zbyt sportowa pozycja będzie jej nie odpowiadać. Szczególnie mnie to zastanawia w kontekście zainteresowania crossem/trekkingiem, a więc właśnie rowerami mało sportowymi. Dodatkowo "szybko" jest pojęciem względnym. Po pierwsze już sama jazda po mieście nieco to wyklucza, a po drugie zauważyłam wielokrotnie, że definicja szybkości jest mocno zależna od płci ;)

 

Ja proponuję, żebyś jednak Basiu napisała coś więcej, jeśli chcesz w miarę trafnej porady. Nie ma czegoś takiego, jak "dobry rower do tego i tego", bo jeśli nie odpowiada on rowerzyście, to umarł w butach.

Odnośnik do komentarza

Na razie poruszałabym się rowerem po Warszawie-ok.9 km mam na uczelnię. W wakacje planuje mały rajd i chciałabym,żeby dało radę go komfortowo przejechać.Oczywiście zdaję sobie sprawę,że roweru do "wszystkiego" nie znajdę...Ahhh,gdyby tylko wygrać w Lotto i kupić sobie dwa albo i trzy... :) Dziękuję bardzo za wszelkie porady,są naprawdę cenne. Jak przychodzi Wam coś do głowy, to  piszcie proszę.

Odnośnik do komentarza

Zdaje mi się że BasiaBasia jednak uzupełniła swoje zapytanie, tylko poprzez edycję pierwszego posta, taka zmyłka trochę :)

Jak jakieś rajdy są planowane (kilka dni ? ), to warto zwrócić uwagę czy są mocowania do bagażnika.

Jak cyklistka gibka, to pozycja sportowa (czyli tak jak na tym Tribanie co kolega polecał : https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-520-fb-id_8322799.html

Jak mało gibka, chce być wyprostowana, to jednak trekking albo cross, też się pojeździ, może wolniej, ale przynajmniej plecki nie będą boleć.

 

Możesz jeszcze ewentualnie na tę stronę zajrzeć, nie mówię, żeby Meridę kupować, bo raczej powyżej budżetu by było, ale na tej stronie jest pełen przegląd modeli rowerów damskich z krótkimi charakterystykami, warto się zapoznać : http://www.rowerymerida.pl/rowery-damskie.html

Odnośnik do komentarza

W tym przedziale cenowym zwykle proponuję któregoś z ''królów'' allegro, typu Kands, Lazaro, Spartacus, Eries itp. Niezły stosunek jakości do ceny, fakt że ramy lekko ciężkawe / choć robiłem na takich trasy po 100; 120km i tragedii nie było / ale za dostajemy prawie pełne Alivio 9s. Inna droga to rower typu fitness, czyli coś jak szosa tylko z prostą kierownicą i możliwością założenia troszkę szerszych opon niż w szosie, np. Triban 520FB

Wpis Łukasza o rowerach: https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-2000-zlotych/ oraz sporo wątków na forum :)

Jak to się ma? Do fitnessu założysz baranek i nie będzie to szosa, a do szosy płaska kierownicę i już jest fitness !?!?

 

Fitness przez osprzęt szosowy będzie pewnie poza zasięgiem finansowym.

 

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Kup taki, którzy bierze najszersze opony albo rower MTB. Oprócz jazdy po mieście, pojedziesz wygodnie nad Zalew Zegrzyński wzdłuż kanałku, wałem nad Jeziorko Dziekanowskie, wjedziesz do Kampinosu czy MPK, weźmiesz udział w różnych weekendowych wyprawach organizowanych na FB. Zapisz się na FB do grup:

[WARSZAWA] WYCIECZKI ROWEROWE codzienne ustawki - wspólna jazda

ROWER WARSZAWA

A w jakiej części miasta mieszkasz?

Odnośnik do komentarza

Ja bym na pierwszy rower (lub prawie pierwszy) raczej nie brała fitnessa. No chyba że takiego trochę udawanego (czyt. endurance), typu Tribany FB, do których można założyć szersze opony, bagażniki i tak dalej ;) Ewentualnie crossa, chociaż nadal zachodzę w głowę, dla kogo są to przeznaczone rowery, bo odkąd pojawiły się 29ery, to w ogóle cross stracił dla mnie sens. To oczywiście taka uproszczona opinia, proszę się nie czepiać, że inna geometria itd., bo to chyba właśnie głównie geometria jest tym, co do MTB mnie przekonuje, a do crossa zraża :) Za szerokie opony też nic fajnego, trochę w to siły trzeba włożyć.

Tak więc podsumowując - jeśli istnieją takie MTB, które przyjmą opony minimum 1,75 (jeśli chodzi o komfort i prędkość, dla mnie na asfalt były znacznie lepsze niż 1,95, z kolei poza piachem też spokojnie dawały radę), to MTB, a jeśli nie, to coś tribanopodobnego z prostą kierownicą (ja do mojego Tribana upchnęłam 35c i jest jeszcze ciut luzu, montowałam też bagażnik i byłam na kilku ponad 100km wyjazdach - sprawdził się).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...