Skocz do zawartości

JAKI GRAVEL KUPIC


Rekomendowane odpowiedzi

Esker 7.0 ma wadę w postaci napędu 1x. Nie jest to dobry napęd ani po płaskim ani w góry. Niektórym jeżdżącym wolno taki pasuje. Z mojego punktu widzenia z tą akurat kasetą jest głupotą. Gdyby nie to to byłby to bardzo dobry rower.

Romet Nyk to niestety słaby rower. Nie dość że 1x1 to jeszcze SRAMa. Wszystkie karbonowe ramy Rometa pochodzą z chińskich firm sprzedających na ali express. Różnie bywa z ich jakością. Opona 38 mm w gravelu, raczej nie jest dobrym pomysłem.

 

Odnośnik do komentarza

Kross Esker 7/8 - Carbonda 696, Romet Nyk - FLYXII Gravel FE-02

Obie ramy są na rynku już dobre kilka lat, na obu dużo firm robi swoje podstawowo karbonowe gravele, to takie konie robocze, można przyciąć cenę bo jest dużo i łatwo dostępnych ram a przy okazji sprawdzonych w tysiącach rowerów. Są ciężkie (~1300g + ~400g wideł), nie za sztywne ale wytrzymałe. 

Napęd 1x dla mnie jest wadą, dla innych zaletą. SRAM jest dla mnie też wadą ale znam takich co we wszystko SRAM pakują bo lepszy. 

Odnośnik do komentarza

Wpisując w wyszukiwarkę hasło "esker" pojawia się 147 wyników🙄

Jezusie Panieński czy ludzie są aż tak leniwi, że nie chce im się przeczytać tego co już było napisane na temat tego modelu?

Ktoś się rejestruje, nie czyta regulaminu, wrzuca hasło "jaki gravel?", użytkownicy forum prześcigają się w propozycjach rowerów a autor wątku "znika" i ma wszystko w d...e

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, ernorator napisał(a):

Kross Esker 7/8 - Carbonda 696, Romet Nyk - FLYXII Gravel FE-02

Obie ramy są na rynku już dobre kilka lat, na obu dużo firm robi swoje podstawowo karbonowe gravele, to takie konie robocze, można przyciąć cenę bo jest dużo i łatwo dostępnych ram a przy okazji sprawdzonych w tysiącach rowerów. Są ciężkie (~1300g + ~400g wideł), nie za sztywne ale wytrzymałe. 

Napęd 1x dla mnie jest wadą, dla innych zaletą. SRAM jest dla mnie też wadą ale znam takich co we wszystko SRAM pakują bo lepszy. 

Fajnie że podlinkowałeś na jakich ramach są te rowery. Romet to wiem że od paru lat kupuje ramy z Flyxii. Kross się chyba chwalił że rzekomo wszystkie ramy karbonowe produkuje w Polsce. Ale jeśli masz rację to dotyczy to  być może ram MTB. Jeśli dobrze kojarzę to Kross w przeszłości kupował ramy również od innych tajwańskich dostawców.

Odnośnik do komentarza

Kross dostał jakieś 2 lata temu gigantyczne dofinansowanie na otwarcie linii do produkcji ram karbonowych, więc zakładam, że obecnie wszystkie ich ramy karbonowe są produkcji rodzimej. Nie wiem tylko czy to dobrze, chińczycy i tajwańczycy to obecnie jedni z najlepszych producentów karbonu. Dochodzi jeszcze kwestia chińczyka a chińczyka. Można kupić świetną ramę a można kupić chińczyka za 500 zł. 

Do sportowej jazdy i ściganiu w błocie 1x, do ultra, rekreacji i turystyki 2x. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...