Locomotiv21
Użytkownicy-
Postów
89 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Locomotiv21
-
Zakładając, że wykorzystujesz rower zgodnie z jego przeznaczeniem czyli ostra jazda w terenie to trzeba dość uważnie dobierać komponenty zwracając uwagę na ich wytrzymałość - odpuściłbym wszystkie najlżejsze komponenty zwłaszcza te z @liexpress Nie napiszę nic nowego ale największy potencjał odchudzania jest w kołach, widelcu i napędzie Zakładam, że Twoje koła ważą ok. 2,5 kg, seryjny widelec coś ok. 2,2 kg - tu można sporo wagi urwać Polecam sklep r2.com - tam są podane wagi wszystkich sprzedawanych komponentów Swoją drogą jak masz fula, który waży 11 kg to jest to świetny wynik - może warto zobaczyć jakie komponenty tam siedzą? Zestawienie wagi i ceny napędów Sram i Shimano https://www.youtube.com/watch?v=5uUqYofiYVc https://www.youtube.com/watch?v=9JmU5r5T_WU
-
Główne pytanie: po co to robisz? Zastanów się 2 razy zanim sobie odpowiesz na to pytanie Jaki masz budżet? Jaką wagę chcesz osiągnąć?
-
Ustawienie klamkomanetek
Locomotiv21 odpowiedział(a) na Locomotiv21 temat w Części i akcesoria rowerowe
Jak przesunę siodełko 2 mm do przodu to zaczyna mnie boleć prawe kolano - już to testowałem 🙂 Obniżenie siodełka o 2 mm spowodowało większe zaangażowanie mięśni czworogłowych - dziwnie się pedałowało, tak jakby noga nie miała wystarczająco dużo miejsca żeby się rozprostować Nie sądziłem, że tak małe korekty siodełka mogą dać takie odczuwalne rezultaty -
Ustawienie klamkomanetek
Locomotiv21 odpowiedział(a) na Locomotiv21 temat w Części i akcesoria rowerowe
Pierwsza jazda testowa za mną - manetki są ustawione dobrze, jest komfortowo zarówno w dolnym jak i w górnym chwycie. Po zakończeniu jazdy nie bolą mnie ręce (a to się zdarzało na poprzedniej kierownicy) - mam wrażenie, że teraz nie ma tak dużego nacisku na nadgarstki. Kierownicę ustawiłem tak, że dolna część jest prawie równolegle do podłoża - jest minimalny wznios, tak jak na grafice, którą wrzucił @jajacek Szerokość 38 cm w moim przypadku sprawdza się bardzo dobrze, mogę oddychać swobodnie, nie czuję żeby klatka piersiowa była ściśnięta a węższa kiera sprzyja bardziej aerodynamicznej pozycji. Mam jeszcze problem z naciskiem siodełka (Pro Griffon) na krocze ale muszę jeszcze potestować inne ustawienia, na razie lekko opuściłem przód siodełka i jest poprawa - jest minimalny wznios, nie jest równolegle do ziemi bo wtedy mam wrażenie, że się zsuwam do przodu. Może pokombinuję jeszcze z fabrycznym siodełkiem (Specialized Power) -
Ustawienie klamkomanetek
Locomotiv21 odpowiedział(a) na Locomotiv21 temat w Części i akcesoria rowerowe
Przy ustawieniach klamek i kierownicy sugerowałem się tym co podaje Zipp Kupiłem kierownice o szerokości 38 cm, przedtem miałem 40 cm i miałem wrażenie, że ręce lekko rozchodzą się na boki - teraz ręce (przedramiona) są równolegle do siebie Muszę z tym ustawieniem trochę pojeździć i zobaczyć jakie są odczucia Byłem na bikefittingu 3 razy (z innymi rowerami) i to jest fajne ale na dany moment - po kilku miesiąca może się coś zmienić w naszym ciele, np. mobilność pleców, nóg, kontuzje, przykurcze, itp. i wtedy te ustawienia z bikefittingu już nie działają Poza tym bikefitting ustawia nas na rowerze gdy jesteśmy wypoczęci a po 2 lub 3 godzinach jazdy ciało może przyjmować zupełnie inną pozycję -
Kupiłem kierownicę ZIPP Service Course 70 Ergo - teraz usiłuję ustawić klamkomanetki - obecnie mam tak jak na zdjęciu Jedni mówią, że górna część kierownicy ma być poziomo, inni mówią, że dropy mają być równolegle do podłoża Klamkomanetki - jak to ustawić żeby było wygodnie - jakie są wasze doświadczenia?
-
Poczytaj oceny użytkowników tego roweru w linku, który podałeś Zwróć uwagę na to, że maksymalna waga użytkownika tego roweru to 93 kg - nie wiem ile ważysz ale może to być istotne
-
Cześć Szukam pompki do pompowania dętek TPU Mam pompkę SKS AirXPress - oryginalna głowica przestała już trzymać zaworki więc kupiłem nową głowicę SKS Multivalve Easy Head i niestety ona jest zbyt ciasna Zakładam głowicę na wentyl, próbuje docisnąć ale problem jest taki, że takiego zaworka nie da się docisnąć mocniej bo wchodzi w obręcz Naciskam pompkę ale zaworek tak jakby sie nie chciał otworzyć - wiem głowica do d...py ale co w zamian? Pompka elektryczna (akumulatorowa) mocno się nagrzewa więc przy plastikowym wentylu TPU to odpada - poza tym bateria raz zapomnę naładować i tylko się wkurzę Naboje CO2 - zbyt niska temperatura - TPU tego nie lubi Jak Wy sobie radzicie z dętkami TPU?
-
To tak własnie działa - na Garminie pokazuje mi się informacje i mam sygnał dzwiękowy, że coś za mną jedzie (albo zapierdziela). Standardowo swiatełko w radarze miga powoli a w miarę jak samochód zbliża się do rowerzysty światełko miga coraz szybciej. Problem w tym, że na większość kierowców to coraz szybsze miganie nie działa. Ja wiem, że za mną cos jedzie ale jak masz sznur takich samochodów za sobą albo jest duży ruch na drodze to to pikanie zaczyna drażnić - masz wrażenie, że wszyscy kierowcy chcą cię rozjechać 😉 Teraz z perspektywy kierowcy 🙂 Kiedyś jechałem jako kierowca samochodu za rowerzystą, który też używał tego radaru - to była droga asfaltowa (w dzień) w zacienionym lesie. Jaki efekt? Jako kierowca samochodu widzę małą, diodę (punktowe światło), która dość mocno razi w oczy - trzymam dystans od tego pieroństwa i chcę to jak najszybciej wyprzedzić. Nie dziwię się, że mocne migające światło może wkurzać kierowców puszek.
-
Mam radar Garmin Varia ale mam wrażenie, że to nie działa na kierowców - mają w dupie to światełko nawet jak miga częściej jak sie do mnie zbliżają
-
Kupiłem wideorejestrator na tył Navitel BL800, zobaczymy ile to warte - jak przeżyję kolejny incydent na drodze to przynajmniej będę wiedział kto jest sprawcą.
-
1. Mam wrażenie, że migająca lampka jest wkurzająca dla kierowców, którzy "w odwecie" przejeżdzają obok mnie w bliskiej odległości, tzn. mam wrażenie, że chcą mnie "ukarać" za to, że śmiem migać im po oczach. 2. Lubię szosę i szukam sposobu na w miarę bezpieczną jazdę, chociaż przyznam szczerze, że na razie mam lekki "uraz" do asfaltu 😉
-
Nie wiem czy to dobry dział ale nigdzie indziej mi ten temat nie pasuje 🙂 Jechałem drogą asfaltową na rowerze szosowym (godzina 11:00), miałem włączone oświetlenie tylne (światło stałe), miałem na sobie bluzę w kolorze żółto-zielono żarówiastym - myślę, że widać mnie było z kilometra. Z naprzeciwka jechał samochód a za mną też jechał samochód (czarne BMW serii 7) który uznał, że może się wcisnąć na trzeciego i wyprzedzić mnie "na styk". Odległość była na tyle nieduża, że prawym lusterkiem uderzył mnie w rękę - myślałem, że pękła mi kość lewej ręki ale na szczęście skończyło się na stłuczeniu. Nawet się menda nie zatrzymała, żeby sprawdzić czy coś mi się stało Macie jakieś sposoby jak unikać takich sytuacji?
-
Dwie różne szerokości opon w rowerze szosowym
Locomotiv21 odpowiedział(a) na Locomotiv21 temat w Testy sprzętu rowerowego
@jajacek Dzięki za info 🙂 -
Dwie różne szerokości opon w rowerze szosowym
Locomotiv21 opublikował(a) temat w Testy sprzętu rowerowego
Cześć 🙂 Zastanawiam się nad taką konfiguracją opon do roweru szosowego: - 25 mm przód - 28 mm tył Dlaczego? Chcę aby rower dawał lepsze odczucia "sportowe" (węższy przód) ale chcę trochę komfortu pod tyłkiem (szerszy tył) Czy taka konfiguracja ma sens, czy ktoś z Was jeździł na takiej konfiguracji (węższy przód, szerszy tył)? -
opony pancerne 25mm do roweru szosowego
Locomotiv21 odpowiedział(a) na tygrysek temat w Części i akcesoria rowerowe
Tu jest test opony Conti Gatorskin na BRR https://www.bicyclerollingresistance.com/road-bike-reviews/continental-gatorskin-2015 Tak jak pisałem, odporność na przebicia jest mega ale opory toczenia są bardzo duże - zastanów się czy napewno potrzebujesz takiej ekstremalnej ochrony (kosztem spadku prędkości) Jakiego rodzaju przebicia dętki masz najczęściej, punktowe czy tzw "snake"? Zakładam, że jeździsz na dętce (butylowej?) Zastanawiam się czego Ci brakuje w tym gravelu, że chcesz zrobić z roweru typowo szosowego (Romet) gravela? -
opony pancerne 25mm do roweru szosowego
Locomotiv21 odpowiedział(a) na tygrysek temat w Części i akcesoria rowerowe
Miałem opony Conti GatorSkin (rok 2021) i faktycznie są pancerne ale odczucia z jazdy są takie jakby ktoś przypiął mi małą "przyczepkę" albo tak jakbym jechał po jakiejś smole - według mnie czuć spadek osiągów. Prawdopodobnie to zasługa mieszanki ale więcej bym tego wynalazku nie kupił. -
Zestaw naprawczy do opon szosowych (tubeless)
Locomotiv21 odpowiedział(a) na Locomotiv21 temat w Części i akcesoria rowerowe
Mam obręcze karbonowe (FFWD Ryott 44), jeżdżę na dętkach TPU ale zachciało mi się odmiany - bo tubeless podobno ma mniejsze opory toczenia, łatwo się uszczelnia i jest bardziej komfortowe niż dętka - tyle w teorii. Zaszalałem i kupiłem lekkie opony tubeless Tufo Comtura Prima (28 mm) i ... za cholerę nie byłem w stanie ich uszczelnić. Mam kompresor, wyciągnąłem wentyl i próbowałem uderzyć dużym cisnieniem tak aby opona ułożyła się na obręczy ale to nic nie dawało - powietrze uchodziło na styku obręczy i opony. Owinąłem oponę taśmą klejącą (dookoła) tak aby lepiej przylegała do obręczy - niestety nic z tego. Wyglądało to tak jakby opona była zbyt luźna na obręczy - na dętce opona jeździ super. Męczą mnie już te Conti gp5000 - po ok. 1000 km na oponach widać już dość spore nacięcia, dętka jeszcze nie wychodzi ale nie wygląda to zbyt dobrze Chcę spróbować czegoś innego o szerokości 32 mm, myślałem o Pirelli PZero Race lub Michelin Pro 5 TS TLR (nowość - dobre wyniki testów na Bicycle RR) Mam mleko w MTB i gravelu - tu sprawdzają się bardzo dobrze ale szosa to trudniejszy temat. W ogóle zastanawiam się czy nie kupić czegoś cięższego ale bardziej odpornego na przebicia, opony wyścigowe są fajne ale ryzyk złapania kapcia jest spore. Poza tym zbliża się sezon zimowy (będę jeździł - a co!) i warto by pomyśleć o czymś bardziej niezawodnym. -
Zestaw naprawczy do opon szosowych (tubeless)
Locomotiv21 opublikował(a) temat w Części i akcesoria rowerowe
Cześć Jakie macie doświadczenia z zestawami naprawczymi do szosowych opon tubeless? Rozważam tubeless na szosie ale boję się, że mleko nie da rady, "korki" typu Dynaplug też nie zawsze dają radę Opony tubeless są zazwyczaj dość ciasno spasowane na obręczy więc założenie dętki może być trudne lub niemożliwe w warunkach polowych - i co wtedy? -
[sprzedam] Canyon Endurace 6.0, rozmiar L, (koła DT Swiss 350 - waga 1.450 g)
Locomotiv21 odpowiedział(a) na Locomotiv21 temat w Sprzedam
Ogłoszenie nieaktualne -
[sprzedam] Canyon Endurace 6.0, rozmiar L, (koła DT Swiss 350 - waga 1.450 g)
Locomotiv21 odpowiedział(a) na Locomotiv21 temat w Sprzedam
Hej Najszersze opony jakie się zmieszczą do tego roweru to 30 mm -
Jacek, dzięki za info Widziałem, że jeździsz na oponach Vittoria Corsa Pro - mógłbyś napisać jak jest z odpornością tych opon na przebicia?
-
Czy dętki lateksowe mogą być używane na obręczach karbonowych?
-
[sprzedam] Canyon Endurace 6.0, rozmiar L, (koła DT Swiss 350 - waga 1.450 g)
Locomotiv21 opublikował(a) temat w Sprzedam
Cześć 🙂 Sprzedam rower Canyon Endurace 6.0 - wszechstronny rower z lekką aluminiową ramą ważącą zaledwie 1350 g, zbudowany z najlepszych komponentów w swojej kategorii cenowej. Jego masa to 8,5 kg z pedałami Shimano SPD 520 Rower jest wyposażony w lekkie koła (o wadze 1.450 g) z piastami DT Swiss 350 oraz obręczami DT Swiss RR411 Napęd: 10 rzędowy Shimano Tiagra z korbą 50/34 oraz kasetą 11/34 Kierownica: PRO PLT Compact Ergo, szerokość 40 cm Siodełko: Selle Italia X3 Opony: Continental Grand Prix SL 25 mm Rozmiar "L" dla osoby o wzroście z przedziału 180 cm - 190 cm Jestem pierwszym i jedynym właścicielem tego roweru - posiadam dowód zakupu Przebieg roweru to ok. 2.000 km (jest to jeden z moich czterech rowerów) Lokalizacja: Katowice Cena 2.400 zł (do negocjacji) https://www.olx.pl/d/oferta/canyon-endurace-6-0-rozmiar-l-kola-dt-swiss-350-waga-1-450-g-CID767-ID16Cllh.html?bs=olx_pro_listing -
Chciałem dodać moją opinię na temat wkładek do butów: Trek BioDynamic Co to jest? Zainteresowane osoby odsyłam do strony producenta gdzie jest wszystko opisane: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/odzież-rowerowa/buty-rowerowe/części-i-wkładki-do-butów-rowerowych/wkładki-do-butów-rowerowych/wkładki-do-butów-rowerowych-trek-biodynamic-dla-łuku-średniej-wysokości/p/37293/?colorCode=yellow Dlaczego to kupiłem? Miałem lekki problem z bólem stóp (bardziej prawej stopy) w okolicy gdzie pod butem przechodzi oś pedału, dodatkowo niekiedy lekko bolały mnie biodra Jeżdżę na gravelu w butach SPD (Shimano), które mają 4 lata i miałem wrażenie, że fabryczna wkładka w bucie mogła się już zużyć i to może być potencjalną przyczyną moich dolegliwości. Co to daje? W moim przypadku znaczne złagodzenie (myślę, że o ok. 70%) bólu stóp oraz wyeliminowane bólu bioder (mam średnią wersję, żółtą) Mam wrażenie, że te wkładki dają takie odczucie, że można mocniej deptać korby - jest takie fajne uczucie lepszego podparcia stóp i lepszego oddawania mocy Dodatkowym bonusem jest to, że to wydajniejsze pedałowanie przekłada się na ciut większą prędkość ale dla mnie priorytetem był komfort jazdy i z tego zadania te wkładki wywiązują się super. Może ktoś z Was ma takie lub inne wkładki i chciałby się podzielić swoją opinią?
