Skocz do zawartości

Pierwsza szosa endurance dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Też bym radził nie oszczędzać na zakupie.

Albo tania szosa na start(np ten Van Rysel z promo za 2999zł), albo od razu bez kompromisów. Półśrodek jest bez sensu bo wydasz i tak dużo a kupisz coś co nie usatysfakcjonuje w pełni.

Odnośnik do komentarza

Od tygodnia jestem na Roztoczu z gravelem (korba 46x30 + kaseta 11-34) i przyznam, że nie pogniewałbym się na kilka ząbków więcej na kasecie. Nie ma tu gór, ale chwilowe nachylenia dochodzą do 11-14%. Szosówką z najmiększym przełożeniem 1:1 bym nie podjechał kilku wzniesień.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Pepe75 napisał(a):

Od tygodnia jestem na Roztoczu z gravelem (korba 46x30 + kaseta 11-34) i przyznam, że nie pogniewałbym się na kilka ząbków więcej na kasecie. Nie ma tu gór, ale chwilowe nachylenia dochodzą do 11-14%. Szosówką z najmiększym przełożeniem 1:1 bym nie podjechał kilku wzniesień.

Z wiekiem tych ząbków potrzeba coraz więcej 🙂 Mój kumpel z którym najczęściej jeżdżę ma w szosie korbę 50x39x30 i na góry kasetę 11x34 mimo że waży tylko 60 kg.  Więc to samo co masz w gravelu. Pamiętam jak kupiłem szosę i założyłem napęd compact na ktory wszyscy namawiali i wybrałem się na Słowację na majówkę mając najmiększe przełożenie 34x25. No i zonk, bo tam były podjazdy po 15% i przepychałem z kadencją 30. Natychmiast po powrocie zamówiłem korbę 3x i kasetę 13x29. No i na takiej latami jeździłem po Alpach. Ale lat było mniej 🙂

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Pepe75 napisał(a):

Od tygodnia jestem na Roztoczu z gravelem (korba 46x30 + kaseta 11-34) i przyznam, że nie pogniewałbym się na kilka ząbków więcej na kasecie. Nie ma tu gór, ale chwilowe nachylenia dochodzą do 11-14%. Szosówką z najmiększym przełożeniem 1:1 bym nie podjechał kilku wzniesień.

Tego przełożenia i ząbków jeszcze nie ogarniam 🫣 

Odnośnik do komentarza

8k za rower Alu na tiagrze to trochę dużo. 

Ja dziś złożyłem gravela i wziąłem go na pierwsze jazdy. Super jest. Napęd z korbą 46/30 z kasetą 11-42 jest zajebisty. Zrobiliśmy dziś wycieczkę rodzinną po szutrach i lesie. Rower z oponami 40c. Na podjazdach po szutrach większość czasu jechałem na najniższym biegu. Brat jechal na szosie endurance z oponą 37c z napędem 3x9 30/39/50 i kasetą 11-28. Bratu na podjazdach brakowało, mi nie. Jako rower turystyczny grawel super. 

Później pojechałem na kolejne 30 km sprawdzić jak gravel daje rade na singletracku flow. Jak ktoś pisze, że gravel jest spoko na singlach, to nigdy nie jeździł na dobrym mtb. Na segmencie, który na mtb robię w 2:30, najlepszy czas na gravelu 2:50 i to na granicy przyczepności. Na całej trasie, którą mam rekord na mtb 20 minut na gravelu zrobiłem 23. 

Ale jadąc na single tak o zdobyłem koma na asfaltowym podjeździe. Ten rower jest zajebiscie szybki na asfalcie. Pomimo opony 40c dobicie na prostej do 50 km/h jest banalnie proste, na moich nierównych asfaltach w okolicy, ten gravel jest szybszy niż mój karbonowy specialized termac. Rower mega stabilny przy wyższych prędkościach, jadąc szybko na zjazdach mamy gdzieś dziury, cY nierowny teren. Polecam. Kosztuje koło 5k. 

Jest to kands toro grx. Podobne wyposażenie ma kross esker 5, romet aspre 2. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Greg29 napisał(a):

@Oskarr miałeś tam fabrycznie kasetę 11-42T czy wymieniłeś? Przy GRX-ie 2x10 chyba standardowo, zgodnie z  Shimano przerzutka GRX zdaje się maksymalnie obsługuje 36T, więc pewnie wymieniłeś. Dałeś Goatlinka? Jeśli tak, to czy nie upośledza to zmiany biegów?

Dziękuję, że zwróciłeś mi uwagę. Byłem przekonany, że jest tam 42 a jest 11-36. Dalej więcej niż shimano przewiduje, ale tylko 2 zęby. Chodzi to bardzo ładnie. Rower fabryczny, ja teraz tylko zmieniam opony aby sprawdzić jak będzie jeździł z 29x2" w terenie. 

Odnośnik do komentarza

Nie do każdej ramy wejdzie 2". Ja mam założone teraz 40c, wcześniej jeździłem chyba ze 2 lata na 35c ale ja grawelem to raczej po twardym, ewentualnie po szutrach, czy ubitych drogach polnych i leśnych. Wychodzę z założenia, że w teren mam mtb. Mam też kupione 45c ale jakoś nie mam parcia, żeby je założyć, nie chcę go za bardzo zamulić. Może na jesień i zimę założę 45c, na jesienną chlapę i błoto pośniegowe 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Oskarr napisał(a):

Jak ktoś pisze, że gravel jest spoko na singlach, to nigdy nie jeździł na dobrym mtb

Wydaje mi sie, ze gravel jest raczej rowerem dla osób, które na single wjeżdżają raczej okazjonalnie i dla zabawy, nie zrobi im różnicy że przejadą singla te 15%, wolniej, jak Tobie wyszło. I w tym kontekście gravele są fajne bo można śmigać na asfalcie, gorszym asfalcie i szutrze, a czasami pobawić się na prostszych singlach mtb :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...