Skocz do zawartości

(Max 5 tys) Rower na Singletracki. Trail ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Poszukuję dla siebie jakiegoś sprzętu do ujeżdżania na Singletracki. Może czasem jakaś łatwa trasa w Zielencu lub Czarnej. Rozmiar na 192 wzrostu. 

Co sądzicie o Specu Chisel ? 

Widzieliście może gdzieś coś fajnego czym można się zainteresować? 

Obce sklepy też wchodzą w grę. 

Mam na tapecie również Merida Big Trail 500, coś Marina Bobcat, Laufey H30. 

Fajnie gdyby cena nie była dużo ponad 5 tys. 

Ten Chisel w fajnej cenie.... Łeb wybucha... 🙂

Dziękuję za pomoc . 

Odnośnik do komentarza

Spec Chisel zajebisty jeśli chodzi o komfort. Miałem. Natomiast nie jest to sztywna rama, jeśli chodzi o osiągi lub ściganie. Można spokojnie kupić tego najtańszego z BikeInn, zdjąć i opieprzyć tego Srama SX i kupić Deore i masz dobry rower. W 5k się spokojnie zmieścisz, jeszcze chyba zostanie na myk-myka.

Odnośnik do komentarza

Na Czarną Górę czy bike park w Zieleńcu hardtail się nie nadaje. Trzeba mieć mega skilla i kondycje by ogarnąć tam na trailowym hardtailu. Rower do XC sie nie nadaje. 

Zwiększ budżet i kup jakiegoś taniego fulla ze skokiem około 140mm to będzie lepiej. 

Trochę może rozwinę wypowiedź. Na glacensisowe gładkie single hardtail xc będzie jak najbardziej ok. Przykładowy Zieleniec jednak, jest bardzo skoczną miejscówką. Na hardtailu, jeszcze takim gdzie nie opuszcza się sztyca jest mały margines błędu i taki rower mniej wybaczy. Czarna Góra to raczej tylko Milky Way(chyba z powodu częstych mgieł ta nazwa 🙂 ) ale ta nawet najprostsza trasa tam jest wymagająca.

Tego typu miejscówki są tak jakby poza zakresem standardowych zastosowań hardtaili do XC. Owszem, dzieciaki ścigające się w xco jeżdżą i po trudniejszych trasach, ale mało ważą, są wysportowane i ścigają się głównie na gładkich podjazdach.

Jak chcesz pogodzić single z takimi fajnymi miejscówkami z wyciągami(do czego gorąco namawiam) to potrzebujesz bardziej uniwersalnego roweru. Tani trailowy full typu marin rift zone pozwoli Ci na połączenie tych dwóch, nieco odmiennych zastosowań.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jajacek napisał(a):

Bardzo dobrze mi się na tym Chiselu jeździło. Zmieniłem na karbonowego Epica i jest mało komfortowo. Rozważam ponowny zakup Chisela i zrobienie konfiguracji "komfort".

@jajacek Wersja Chisela 2023 jest jeszcze bardziej komfortowa od 2019 Expert 2x. TTL ramy o 1cm dłuższa , mostek o 3cm krótszy , nieco inny kąt główki ramy, grubsza sztyca kompatybilna z dropperem, szersza kierownica (740 vs 720mm). Skutkuje to tym ze pozycja na rowerze jest minimalnie bardziej otwarta, rower bardziej zwrotny, zwinny, precyzyjnie nim się steruje. Kółka całkiem ładnie się kręcą. Typowy XC na teren, leśne single.  2019 Expert lepszy na  maratony , długie trasy. Nie jest to duża różnica ale to czuć. Przy obecnej cenie wyprzedaży <3500 pln to okazja. Ostatnio zrobiłem nim 70km w terenie na stockowym siodełku - komfortowo.

Odnośnik do komentarza

AM 100 HT z Decathlonu spełni Twoje oczekiwania. Na początek jak znalazł za nieduże pieniądze. Geometria na single.  Amor przeciętny ale na początek da radę a potem sobie wymienisz jak się wkręcisz. Nic lepszego nie kupisz za tą kasę i nie słuchaj pierdzielenia o Chiselu bo ten rower się do tego nie nadaje. Wiem, co piszę bo miałem poprzednią wersję AM 100 HT (niebieski z RS Sektorem).

Rower górski MTB All Mountain Rockrder AM 100 Hardtail ROCKRIDER | Decathlon

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Bob napisał(a):

Hej. Poszukuję dla siebie jakiegoś sprzętu do ujeżdżania na Singletracki. Może czasem jakaś łatwa trasa w Zielencu lub Czarnej. Rozmiar na 192 wzrostu. 

Co sądzicie o Specu Chisel ? 

Widzieliście może gdzieś coś fajnego czym można się zainteresować? 

Obce sklepy też wchodzą w grę. 

Mam na tapecie również Merida Big Trail 500, coś Marina Bobcat, Laufey H30. 

Fajnie gdyby cena nie była dużo ponad 5 tys. 

Ten Chisel w fajnej cenie.... Łeb wybucha... 🙂

Dziękuję za pomoc . 

Na początku należy zauważyć, że Spec Chisel, niezależnie od wersji wyposażenia, to nie jest trailowy ścieżkowiec. 

Odnośnik do komentarza

Na te prostsze full nie jest konieczny. Trochę techniki i myk-myk wystarczą na wiele tras. Przejechałem łatwiejsze single na Rychlebach i słowackie enduro na rowerze XC z przestarzałą geometrię bez myk-myka i przeżyłem.  Były miejsca że dałem z buta. Ale mój syn walił wszędzie na hradtailu XC na opnach 2 cale bez żadnego problemu. Myk-myk jest kluczowy na zjeździe, jak najszersza opona i dobre heble. Jasne że na fulu wygodniej i bezpieczniej. Ale kumpel miał hardtaila tego typu jak tu poleca @tmax, którego sprzedał po tym jak pojeździł na moim Chiselu :). W cięższy teren pożyczał fulla, w lżejszy jeździł na hardtailu XC.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Bob napisał(a):

Myślałem, że na Singletracki nie musi być typowy scieżkowiec. Tylko taki wygodny z nowoczesną geometrią MTB. 

Na gładkie proste trasy zwyczajny hardtail będzie OK.

Na trudniejsze zdecydowanie nie będzie OK. Przez lata mi się wydawało że skoro jestem w stanie skillem nadrobić i nawet sprawnie zjeżdżać trudniejsze trasy, to znaczy że taki rower jest optymalny do trudniejszych zastosowań. Myliłem się i to bardzo.

A chisel sam w sobie jest ładny. Wiem bo niedawno kupiłem żonie. Amortyzator mi się nie podoba. Działa jak najtańszy badziew, wymienię. Koła dość miękkie, próbowałem trochę poskakać i szprychy od razu zaczęły grać. Myślałem że będę zabierać rower żony na pumptrack(bo rozmiar mały) ale zaraz bym koła rozwalił bo ważę zbyt dużo dla tych kół. 

 

Odnośnik do komentarza

To jest rower XC. Na łatwiejsze trasy jest w pełni wystarczający, szczególnie po zastosowaniu myk-myka. Rychleby, Glacensis, Świeradów/Smrek. Nie jest to zdecydowanie rower na trasy enduro. Jak ktoś mieszka na równinie i pojawia się w górach ze 2 razy w roku na cięższych trasach to kupowanie fulla nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Taniej jest pożyczyć 2 razy w roku zamiast kupić za 10k i utrzymywać. A atrapa fulla taka jak zaproponował tmax według mojego kolegi mechanika spędzającego dużo czasu na trasach w Bielsku też nie ma sensu. Natomiast jak ktoś mieszka w górach to zdecydowanie full. Tylko że autor wątku szuka roweru do 5k a nie do 10k.

@VerivPunkt widzenia zależy od punktu siedzenia 🙂 Jak pojeździłeś na lepszym amorze to ciężko zaakceptować gorszy. To tak jak ja wsiadłem a Cube Attention kolegi to pierwsze co krzyknąłem to "gdzie kuźwa hamulce!", jak miał atrapy MT200. A pół FB co w życiu nie miało Deore/SLX/XT je zachwala 🙂 Swoją drogą pojechał na nich na Glacensis i po przyjeździe natychmiast zmienił na Deore 🙂 A mimo tego ostatnio się poobijał bo na serwis skąpił, zapowietrzył mu się jeden i nie zdążył w porę wyhamować. Więc nie dość że trzeba coś porządnego kupić to jeszcze trzeba serwisować 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...